جریمه مالیاتی برای سلبریتی هایی که کتمان عایدی داشتند

به گزارش مجله سفرنامه دبی، سخنگوی سازمان امور مالیاتی با اشاره به شناسایی بعضی حساب های تجاری اینفلوئنسر ها و احتمال صدور برگ تشخیص متمم برای آن ها گفت: اگر این افراد اظهاراتی خلاف واقع داشته باشند مشمول جرایم کتمان عایدی (10 درصد جریمه غیر قابل بخشودگی) خواهند شد.

جریمه مالیاتی برای سلبریتی هایی که کتمان عایدی داشتند

به گزارش تسنیم، مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی در خصوص بعضی اینفلوئنسر ها که به نظر می رسد پیش از این اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند، اما براساس اطلاعات تازه سازمان امور مالیاتی عایدی های بیشتری داشتند، گفت: عدد 17 میلیارد تومان گفته شده (مربوط به مالیات تشخیصی اینفلوئنسرها) عدد بسیار کمی بوده و مربوط به بخشی از 123 نفری است که عایدی 2.3 هزار میلیارد تومانی داشته اند. بعضی از مالیات های تشخیصی مربوط به پیش از شناسایی عایدی های این افراد بوده است؛ بنابراین برای بعضی از این افراد که حساب های تجاری آن ها شناسایی شده است احتمالا مالیات بیشتری در نظر گرفته خواهد شد.

وی اضافه نمود: بنابراین اظهارنامه های این افراد نیز مربوط به زمانی است که ما اطلاعات زیادی در اختیار نداشتیم و به طور مثال اظهارنامه آن ها را با یک تعدیل پذیرفتیم، اما هم اکنون که این اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی واقع شده است باید برگه متمم برای آن ها صادر کنیم.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال جریمه اینفلوئنسر هایی که اظهارنامه خلاف واقع ارائه نموده بودند، گفت: اگر اظهاراتی خلاف واقع داشته باشند مشمول جرایم کتمان عایدی خواهند شد.

گفتنی است، براساس ماده 192 قانون مالیات های مستقیم، عایدی های کتمان شده در اظهارنامه های تسلیمی و یا هزینه های غیرواقعی برای اشخاص اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل، 30 درصد و برای سایر مودیان 10 درصد جریمه در پی دارد. ضمن اینکه این جرایم غیرقابل بخشودگی خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1402 بروزرسانی: 15 تیر 1402 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2446

به "جریمه مالیاتی برای سلبریتی هایی که کتمان عایدی داشتند" امتیاز دهید

1 کاربر به "جریمه مالیاتی برای سلبریتی هایی که کتمان عایدی داشتند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه مالیاتی برای سلبریتی هایی که کتمان عایدی داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید