نمایش مشق های ناصرالدین شاه در حوضخانه کاخ گلستان

به گزارش مجله سفرنامه دبی، ایرنا/ مدیر کاخ گلستان از نمایش مشق های ناصرالدین شاه در حوضخانه کاخ گلستان خبر داده است.

نمایش مشق های ناصرالدین شاه در حوضخانه کاخ گلستان

آفرین امامی گفت: نمایشگاه مجازی مشق های ناصری شامل 13 اثر انتخابی از طراحی و نقاشی های ناصرالدین شاه است. مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اضافه کرد: ناصرالدین شاه که ذوق هنری خود را در هنرهای مختلف محک می زد، چه در زمان ولایت عهدی که در تبریز سکونت داشت و چه پس از آنکه به تختگاه تهران مهاجرت کرد و در کاخ گلستان به حکومت نشست، به هنر نقاشی و طراحی علاقمند بود.

امامی توضیح داد: ناصرالدین شاه از شاگردان میرزا حسن خان صنیع الملک غفاری بوده که با ذوق شاهانه خود و با قلم آهن و مرکب سیاه، صورت درباریان و زنان اندرونی را نقاشی نموده و با مناسبت، جمله یا شعری را در حاشیه آنها می نوشته است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: اسلوب نقاشی های ناصرالدین شاه مشابه استادش برپایه طبیعت گرایی و ذکر جز به جز همه منظره ها طبیعی به همان شکلی که می دیده است به تصویر کشیده و مانند استادش دارای نگاهی مدرن و متاثر از فرهنگ اروپایی است و کوشش نموده تا با کپی برداری از استادش آثار را با نقاشی دیرین ایرانی و نگارگری پیوند دهد. نمایشگاه مجازی مشق های ناصری به وسیله صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان golestanpalace@ قابل دسترسی است.

منبع: همگردی
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1982

به "نمایش مشق های ناصرالدین شاه در حوضخانه کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش مشق های ناصرالدین شاه در حوضخانه کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید