شروع فراخوان دریافت طرح های نوآورانه نانویی در سال 1401

به گزارش مجله سفرنامه دبی، ستاد توسعه فناوری نانو، در راستای توسعه تفکر کارآفرینی در کشور از فناوران و شرکت های فعال در این حوزه که به نمونه اولیه دست یافتند، دعوت به همکاری کرد.

شروع فراخوان دریافت طرح های نوآورانه نانویی در سال 1401

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ستاد توسعه فناوری نانو، در راستای توسعه تفکر کارآفرینی در کشور، حمایت از تجاری سازی دستاوردهای نانویی و درآمدزایی از آن ها، از فناوران و شرکت های فعال در این حوزه که به نمونه اولیه دست یافته و تصمیم برای تجاری سازی آن دارند، دعوت می نماید تا از یکم خردادماه الی سی ویکم این ماه، در فراخوان نو برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو ثبت طرح کنند.

در سال های اخیر فناوری نانو تحولات قابل توجهی در صنایع ایجاد نموده و سهم بزرگی از بازارهای مختلف در اختیار این فناوری قرار گرفته است. به عنوان مثال بازار 6.3 میلیارد دلاری البسه نانویی، 5.3 میلیارد دلاری باتری های نانویی، 7 میلیارد دلاری نانولوله های کربنی در سال 2021 میلادی و بعلاوه پتانسیل بالای این فناوری در حوزه های مختلف بهداشت و درمان، بسته بندی (پیش بینی بازار 100 میلیارد دلاری برای سال 2027)، صنایع غذایی (پیش بینی بازار 188 میلیارد دلاری برای سال 2025) و …، تنها نمونه هایی از فرصت های قابل توجه برای استارت آپ های فعال در این حوزه می باشد. به همین دلیل، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هم در قالب برنامه نانومچ، اقدام به حمایت از فناوران و شرکت های نانویی کرده تا با ورود به مرحله تجاری سازی، بتوانند بخشی از بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود بگیرند.

برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو که بیشتر با عنوان نانومچ (NanoMatch) شناخته می شود، در طول سال در قالب فراخوان های مختلف اقدام به جذب طرح های فناوران کرده و آن ها را از منظر معیارهای مختلف فنی، نو بودن، نانویی بودن، تجاری و تعامل و انگیزه مورد ارزیابی و داوری قرار می دهد. در این برنامه، متناسب با نیازهای فناوران، مجموعه ای از تسهیلات (اخذ مجوز نانومقیاس، توسعه محصول، ساخت دمو، حضور در نمایشگاه ها، اخذ مجوزها و گواهینامه ها، استقرار در مراکز رشد و سرمایه گذاری)، خدمات (تهیه طرح کسب وکار، رصد بازار، ثبت پتنت، رصد فناوری، تهیه اقلام تبلیغاتی، طراحی صنعتی و بسته بندی)، مشاوره و آموزش به آن ها ارائه می شود.

سومین مرحله از دوره دهم فراخوان نانومچ، از ابتدای خردادماه شروع شده و تا سرانجام این ماه فناوران می توانند با ثبت طرح، از حمایت ها و خدمات متعدد موجود بهره مند شوند. متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای مختلف ارزیابی، بسته های حمایتی موجود و بعلاوه فرایند جذب طرح و پذیرش در برنامه نانومچ، می توانند به وب سایت برنامه مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2264

به "شروع فراخوان دریافت طرح های نوآورانه نانویی در سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فراخوان دریافت طرح های نوآورانه نانویی در سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید