بازداشت مهاجمان به کنگره ادامه دارد

به گزارش تور دبی ارزان، دادستان های آمریکا می گویند، یک مرد اهل ایالت دلاور که پرچم کنفدراسیون جنوب (در زمان برده داری) را در جریان یورش خونبار به کنگره آمریکا در دست داشت، پس از آن دستگیر شد که مقام ها از تصویری برای تشخیص هویت او استفاده کردند.

بازداشت مهاجمان به کنگره ادامه دارد

پایگاه خبری grimeswarehousing، دادستان های فدرال می گویند، کوین سیفراید که پرچم کنفدراسیون را در دست داشت با پسرش هانتر سیفراید در دلاور دستگیر شده اند.

دادستان ها همچنین می گویند، هر دوی این افراد از طریق پنجره ای شکسته وارد ساختمان سنا شده بودند.

آنها به ورود غیرقانونی به یک ساختمان محدود شده، ورود با خشونت، رفتار آشوبگرانه در حوالی کنگره و تخریب اموال دولتی متهم شده اند.

اسناد دادگاه می گوید که هویت این دو مرد پس از آن مشخص شد که یکی از همکاران هانتر سیفراید به اف.بی.آی گفت که این مرد جوان لاف زده که با پدرش وارد ساختمان کنگره شده است.

پرچمی که کوین سیفراید حمل می کرد نمادی از دوران جنگ داخلی آمریکاست که طی آن اتحادیه چند ایالت جنوبی به حمایت از برده داری با ایالت های شمالی و دولت فدرال می جنگیدند.

این پرچم قرمز با ضربدری آبی که ستاره های ایالت های جنوب بر روی آن نقش بسته، اکنون به نمادی از نژادپرستی و بیانگر باورهای مرتبط با برتری نژاد سفید شناخته می شود. به همین علت، بسکمک از مردم آمریکا اهتزاز این پرچم در تالار اصلی کنگره آمریکا را یکی از بزرگترین اهانت های مهاجمان در روز ششم ژانویه می دانند.-

-

-

-

-

پلیس آمریکا همچنین اعلام کرده توانسته دو مردی را که به همراه خود چندین دستبند پلاستیکی نظیر آنچه پلیس استفاده می کند به داخل کنگره برده بودند شناسایی و دستگیر کند.

یکی از این افراد که البسه ای شبیه نظامیان بر تن دارد و در تصاویر صورت خود را پوشانده اریک گاولیک مونچل است. همراه داشتن این دستبندهای پلاستیکی این حدس را به وجود آورده که او قصد گروگان گیری از میان افراد داخل کنگره به ویژه کنندگان و سناتورها را داشته است. پلیس او را در ایالت تنسی بازداشت کرد.

لری رندل بروک، مرد دیگری که در داخل کنگره با دستبندهای پلاستیکی در تصاویر دیده شد هم در تگزاس بازداشت شده است.

او را همسر سابقش لو داد و به کارآگاهان گفت: وقتی واقعه را دیدم به دلم افتاد که او باید آنجا بوده باشد. او با دیدن تصاویر توانسته بود همسر سابقش را در میان مهاجمان ببیند و شناسایی کند.

هنوز هیچ کدام از این دو نفر به گمان این که قصد استفاده از آن دستبندها را داشتند رسما متهم نشده اند اما در حال حاضر اتهام ورود غیرمجاز و نافرمانی از دستور پلیس متوجه آنهاست.

اف بی آی همچنان به دنبال چندین نفر دیگر است و از مردم آمریکا خواسته به این نهاد برای شناسایی و یافتن محل زندگی یا اختفاء این افراد کمک کنند.

اف بی آی می گوید تا به امروز بیش از 126 هزار پیام و سرنخ از سوی مردم آمریکا دریافت کرده است.

جیکوب آنتونی چنسلی، مردی که با شاخ و پوستین در تصاویر یورش به کنگره معروف شد و خود را شمن گروه کیواِنان معرفی می کند اهل شهر گلندن در ایالت آریزونا است.

مادر او به شبکه ای بی سی آمریکا گفته او از زمان بازداشت غذا نخورده چون در بازداشتگاه غذای کاملا ارگانیک و طبیعی سرو نمی کنند.

کسانی که به پندارهای نادرست گروه کیواِنان باور دارند گمان می کنند که دموکرات ها، رسانه ها و هالیوود در نهانخانه های خود شیطان را عبادت می کنند و شبکه های بچه بازی بزرگی را اداره می کنند.

در تصاویر تهیه شده از یورش به کنگره برخی از این افراد دیده می شوند که در حال حمله به پلیس فریاد می زنند که آمده ایم بچه ها را نجات دهیم.

چنسلی پیش از مشارکت در یورش به کنگره هم بارها در ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده دیده می شود که در برابر ساختمان های دولتی یا داخل آنها و مراکز خرید درباره قاچاق بچه ها حرف می زند و در همایش های انتخاباتی دونالد ترامپ یا گروه کیواِنان شرکت کرده است.

او به طرفداران باورهای گروه کیواِنان گفته بود که از نظر او کرونا یک حقه است و واقعیت ندارد.

این گروه دونالد ترامپ را قهرمان خود می داند که رسالتش مبارزه با این گروه های قاچاق بچه ها است.

یکی دیگر از بازداشت شدگان مردی به نام داگ جنسن از ایالت آیوا است که در یکی از ویدیوها در حال مشاجره و تعقیب یک افسر سیاهپوست که به تنهایی سعی در متوقف کردن مهاجمان دارد، دیده می شود.

او که 41 سال دارد در این تصویر تی شرتی با آرم گروه کیواِنان برتن دارد که روی آن نوشته: به نقشه ایمان داشته باش.

جنسن در توییتر از حامیان پر و پاقرص ترامپ و حساب های اعضای گروه کیواِنان است.

نیک اوچز از اعضای گروه پراد بویز که یک گروه راست افراطی معتقد به برتری سفیدپوستان است که پلیس او را هم در فرودگاه هاوایی و هنگامی که از واشنگتن دی سی به این ایالت بازگشته بود بازداشت کرد.

او هم به ورود غیرمجاز به ساختمان کنگره و سیگار کشیدن در داخل این ساختمان متهم است. او در عکسی که از خود در توییتر منتشر کرده بود در حالی که سیگاری به لب داشت نوشته بود: سلام من را از کنگره عشق و صفا پذیرا باشید!

پراد بویز ضدمهاجرت و یکی از گروه های افراطی راست گرا و خشونت طلب شناخته می شود.

در جریان درگیری های شبه نظامیان مسلح با معترضان جنبش جان سیاهان مهم است که در تابستان امسال روی داد، دونالد ترامپ از محکوم کردن صریح این گروه سرباز زد اما در جریان مناظره تلویزیونی با جو بایدن به آنها گفت که کنار بایستید و عقب بکشید.

هم چنین یکی از واکنش برانگیزترین تصاویر مربوط به یورش ششم ژانویه به کنگره، متعلق به مردی است که روی لباسش نوشته کمپ آشویتز.

اشاره ای به اردوگاه آشویتز در دوران آلمان هیتلری که در آن حدود یک میلیون نفر - اکثرا یهودی - کشته و سوزانده شدند.

برای بسکمک نام آشویتز بیانگر تاریک ترین فصل جنگ جهانی دوم است که نبردی بر پایه باور برتری نژادی بود.

اکنون پلیس اف بی آی می گوید این فرد را که نامش رابرت کیث پکر است در ویرجینیا بازداشت کرده است و به اتهام ورود همراه با خشونت به کنگره به دادگاه برده است.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1619

به "بازداشت مهاجمان به کنگره ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت مهاجمان به کنگره ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید