برتری آموزش و پرورش یزد در بسیاری از شاخص های آموزشی و تربیتی

به گزارش تور دبی ارزان، عباسعلی دانافر، شنبه شب در شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه یکی از شاخص های برتری استان یزد در حوزه آموزش و پرورش، بحث سوادآموزی است، گفت: یزد در گروه سنی شش سال به بالا با پوشش 90.9 درصدی، رتبه ششم را در سطح کشور دارد.

برتری آموزش و پرورش یزد در بسیاری از شاخص های آموزشی و تربیتی

وی مطرح نمود: در گروه سنی 10 تا 49 سال نیز که گروه هدف سوادآموزی است، با پوشش 96.6 درصد، رتبه چهارم کشور را دارا هستیم.

دانافر با بیان اینکه بخش قابل توجهی از بی سوادان استان یزد را اتباع خارجی تشکیل می دهند، گفت: پوشش سواد در استان یزد بدون در نظر دریافت آمار بی سوادان اتباع خارجی، 98 درصد است که در این زمینه رتبه اول کشور را داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اجرای طرح های سوادآموزی در استان یزد توضیح داد: با اجرای طرح پوشش والدین بی سواد دانش آموزان، اکنون بیش از 99 درصد اولیای مدارس باسواد هستند.

وی همچنین از کاهش فاصله درصد باسوادی بین زنان و مردان استان یزد اطلاع داد و گفت: این فاصل در امسال به 5.5 درصد رسیده است.

دانافر با اشاره به برخی مسائل سوادآموزی در استان یزد مطرح نمود: امیدواریم با مشارکت دستگاه های اجرایی و مردم، بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد ریشه کنی بی سوادی در استان یزد باشیم.

زهر امیرچقماقی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد نیز در این نشست با ذکر نام هفت مدرسه در این ناحیه، خواهان مصوب شدن تغییر کاربری بخشی از فضای این مدارس و تجاری شدن آنها به منظور درآمدزایی برای اداره مدرسه شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 146

به "برتری آموزش و پرورش یزد در بسیاری از شاخص های آموزشی و تربیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برتری آموزش و پرورش یزد در بسیاری از شاخص های آموزشی و تربیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید