عکس تاسفبار عروسی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی ! ، فریاد زشتی طلاق ! ژانر طنز پیروز

به گزارش مجله سفرنامه دبی، خبرنگاران: شقایق دهقان متولد 4 اسفند 1357 در برلین آلمان، بازیگر است.من دیپلم ریاضی هستم. سه بار دانشگاه آزاد در رشته ادبیات نمایشی قبول شدم.

عکس تاسفبار عروسی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی ! ، فریاد زشتی طلاق ! ژانر طنز پیروز

شقایق دهقان متولد 4 اسفند 1357 در برلین آلمان، بازیگر است.من دیپلم ریاضی هستم. سه بار دانشگاه آزاد در رشته ادبیات نمایشی قبول شدم اما خواستم از سراسری بیارم که بعلت درگیر کار نشد، دو تا خواهر و یک برادر دارم و من بچه دوم هستم.

تولد در آلمان

شقایق دهقان در لان گسین آلمان به دنیا آمد و سه ماه بعد هم زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت، 6 سال به علت کار پدرش در شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند.

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری اش را در سن 18 سالگی با ثبت نام در یکی از کلاس های عروسک گردانی فرهنگ سرای امیر کبیر شروع کرد، دو سال بعد، هم زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می شدند معرفی گردید و از آنجا فعالیت وی در بستر هنر شکل گرفت.

وقتی حرفه ای تر شد

شقایق دهقان به وسیله یکی از همکار هایش به گلچهره سجادیه معرفی گردید و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد، در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می داد.

پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک شروع کرد و به قول خودش عضو جدایی ناپذیر خانواده تلویزیونی ها شد.

معروفیت

اولین نقشی که شقایق دهقان در آن دیده و شناخته شده، نقش یاسمین در سریال پاورچین مهران مدیری سال 1381 بود، شب های برره در سال 84 او را به معروفیت رسانید و در سریال های مسافران، ساختمان پزشکان، سارق و پلیس نقش های بیاد ماندنی ایفا کرد.

شقایق دهقان و همسرمطلقه اش مهراب قاسم خانی

ازدواج

شقایق دهقان در سال 1383 با مهراب قاسم خانی ازدواج کرد این دو صاحب یک پسر بنام نویان هستند، البته مهراب قاسم خانی از همسر سابق خود یک دختر بنام نیروانا دارد.

مهراب قاسمخانی قبل طلاق شقایق همراه با عکس زیر نوشت :

اینم بعد از مراسم عقدمون و اسفند دود کردن، به همراه باجناق جان و پسرش که الان قد دیو شده... تابلوئه که داشتم اتاق جمع میکردم عکساى قدیمیو پیدا کردم، نه؟

ماجرای آشنایی / مصاحبه قبل از طلاق

راستش من با مهراب قبل از سریال پاورچین در یک مجموعه نصف و نیمه بععنوان نویسنده برای شبکه جام و جم کار نموده بودم اما خیلی صمیمی نبودیم و فقط در حد دو همکار بودیم.

سر ساخت سریال پاورچین من بازیگر بودم و مهراب نویسنده. او پیشنهاد داد که چون ما قبلا با هم به عنوان نویسنده کار نموده ایم و همدیگر را می شناسیم و با قلم هم آشناییم، اینجا هم با هم بنویسیم. همین دیگر، نوشتیم و بعد ازدواج کردیم.

عکس خانوادگی شقایق دهقان

آشپزی / مصاحبه قبل از طلاق

من دست پختم خوب است، من خیلی دلی غذاهایم را می پزم و اصلا حساب و کتاب این که مثلا چقدر ادویه استفاده کنم و این جور مسائل را ندارم.

مثلا قرمه سبزی های من بین فامیل معروف است یکی از خصوصیات من، تعصب شدید روی دست پختم است، تا آنجا که محراب جرات ندارد از آن ایرادی بگیرد، خودش هم این موضوع را می داند، چون با هم رودربایستی نداریم، به همین علت خودش هیچ وقت چنین ریسکی نمی کند، اما اگر کسی از دست پختم ایراد بگیرد و رویم نشود حرفی به او بزنم، بدجور از دستش دلخور می شوم.

رانندگی و ترس ارتفاع

آدم ترسویی نیستم ولی آدم قوی ای هم نیستم، مثلا رانندگی نمی کنم برای اینکه رانندگی کردن به من استرس می دهد. در ارتفاع نمی ایستم، برای اینکه به من استرس می دهد.

نقش مورد علاقه ام

من همه نقش هایی را که بازی نموده ام دوست دارم، اما نقش فریبا در سریال سارق و پلیس را بیشتر از باقی نقش ها دوست دارم. اصولا سریال سارق و پلیس را بسیار دوست دارم به این علت که همه چیزش بجا و مقدار بود.

سوسک هم می کشم

قبلا سوسک که می دیدم می ایستادم، جیغ می زدم و می گفتم آی سوسک تا مهراب بیاید و آن را بکشد، ولی الان وقتی نویان سوسک می بیند بدون اینکه فکر کنم دم پایی را برمی دارم و سوسک را می کشم.

ژانر طنز پیروز

من از سال 81 به عنوان یک کمدین زن در سریال پاورچین بازی کردم و نقشم دیده شد. تا به امروز عمده فعالیتم کمدی بوده و در بیشتر سریال های پیروز تلویزیون در این ژانر حضور داشتم.

فوتبالی نیستم

فوتبال نگاه نمی کنم، چون اصلا روحیه رقابت طلبی ندارم.

با اینکه فوتبال دیدن نمی کنم اما کسانی که فوتبال نگاه می نمایند را خیلی دوست دارم. چون برخی از اطرافیانم مثل خواهرم و همسرم به شدت فوتبالی هستند و می بینم که این کل کل کردن ها می تواند صمیمیتی در جامعه به وجود بیاورد.

آخرین بار در زندگی

یک بار پدرم داشت ساختمانی می ساخت به من گفت : از من و کارگرها عکس می گیری؟، من گفتم : نه بابا باید بروم وقت ندارم، تنبلی کردم و نرفتم دوربین بیاورم عکس بگیرم، نمی دانستم آن دفعه آخرین بار است و هر بار یادم می افتد، غصه می خورم.

خانواده هنرمند

شقایق دهقان جاری بهاره رهنما بازیگر است، همسر بهاره رهنما ؛ پیمان قاسم خانی نیز از بازیگران و نیوسنده های مشهور است، پریا دختر بهاره رهنما و دخترش خودش نیروانا نیز تجربه بازیگری دارند.

بیوگرافی مهراب قاسم خانی

مهراب قاسم خانی متولد 16 آذر 1350 در تهران، نویسنده است.

فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته نقاشی است، علاوه بر نویسندگی طراح دکور و کارگردان است، دوبار ازدواج نموده و صاحب دو فرزند است، وی برادر پیما قاسم خانی بازیگر و نویسنده است.

شروع فعالیت مهراب قاسم خانی

فعالیت جدی اش در صدا و سیما را در سال 1378 و با برنامه ببخشید شما ؟ که برنامه ای طنز به کارگردانی مهران مدیری بود شروع نمود، اما به گفته خود او اوج کارهای هنری اش به نویسندگی مجموعه تلویزیونی پاورچین بر می شود، در زمستان 1382 تا بهار 1383 مجموعه طنز نقطه چین را با نوشته های خود کمک رساندند.

فیلم نامه های پیروز

مهراب قاسم خانی در چندین سریال پیروز تلویزیون بعنوان نویسنده نقش بسزایی داشته است، از جمله : سریال نقطه چین، مرد هزار چهره، مسافران، ساختمان پزشکان، سریال پژمان و دورهمی بوده است.

منبع: رکنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2094

به "عکس تاسفبار عروسی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی ! ، فریاد زشتی طلاق ! ژانر طنز پیروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس تاسفبار عروسی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی ! ، فریاد زشتی طلاق ! ژانر طنز پیروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید