جدیدترین رقم وام مسکن ، اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر

به گزارش مجله سفرنامه دبی، به گزارش خبرنگاران، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در هشتمین سفر استانی هیات دولت در بدو ورود به فرودگاه اردبیل اظهار کرد: از دیروز ثبت نام متقاضیان مسکن در قالب طرح جهش فراوری مسکن شروع شده و تا این لحظه بخشی از متقاضیان با ورود به سامانه ثمن ثبت نام کردند.

جدیدترین رقم وام مسکن ، اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر

وی با بیان اینکه یک ماه فرصت ثبت نام در این سامانه برای متقاضیان واجد شرایط وجود دارد، توضیح داد: دولت سیزدهم با ساخت چهار میلیون واحد مسکونی کوشش خواهد نمود تا کمبود و کسری مسکن را در سطح کشور جبران نموده و به نوعی به تقویت تأمین سرپناه یاری کند.

وزیر راه و شهرسازی نظارت مستقیم رئیس جمهور و وزارت راه و شهرسازی را در تحقق اهداف توسعه ای در این زمینه یادآور شد و گفت: بخشی از این واحدهای مسکونی به وسیله بخش خصوصی و بخشی نیز به وسیله دولت اعم از راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در منطقه ها شهری و روستایی احداث و تحویل افراد واجد شرایط می گردد.

قاسمی از افراد فاقد سرپناه و نیازمند مسکن خواست تا بدون دغدغه در این طرح ثبت نام نمایند تا امکان ساخت و تأمین مسکن برای آنها با شرایط ویژه فراهم آید.

وی اضافه نمود: تمام کوشش ما بر این است تا با تغییر و اصلاح در محدودیت های گذشته، همه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را نیز در قالب این طرح مورد حمایت قرار دهیم تا هم از جهت آورده و هم تسهیلات پرداختی به بخش های مختلف جامعه یاری گردد.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هنوز افزایش پرداخت تسهیلات در حوزه مسکن به 450 میلیون تومان قطعی نشده ولی سعی بر این است تا با همراهی سازندگان این پرداخت تسهیلات برای گروه های مختلف در نظر گرفته گردد.

وزیر کابینه دولت سیزدهم افزود: وزارت راه و شهرسازی بر فرآیند احداث این پروژه ها نظارت می نماید و در استان اردبیل نیز قرار است سالانه 20 هزار واحد مسکن فراوری و تحویل داده گردد.

وی شرایط استثنایی برای مجردها، معلولان جسمی، حرکتی و نخبگان را در بهره مندی از مزایای این طرح یادآور شد و اعلام کرد: کوشش بر این است تا در برترین شرایط این طرح اجرایی و متقاضیان واقعی از مزایای مسکن استفاده نمایند.

منبع: مهر

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه بازار مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2043

به "جدیدترین رقم وام مسکن ، اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین رقم وام مسکن ، اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید