حامیان سلطان نشین جنوب فیلیپین یک شهر مالزی را اشغال کردند

به گزارش تور دبی ارزان، خبرنگاران : هواداران سلطان نشین جنوب فیلیپین حاضر به ترک شهر صباح مالزی نیستند و ادعا می نمایند این شهر، شهر آبا و اجدادی آنها است.

حامیان سلطان نشین جنوب فیلیپین یک شهر مالزی را اشغال کردند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره؛ هواداران جمال الکرام که یک سلطان فیلیپینی است در ماه جاری با عبور از مرزهای فیلیپین وارد شهر صباح در مالزی شده اند و اکنون اعلام نموده اند این شهر را ترک نخواهند کرد. این افراد مدعی هستند که این شهر، زمین آبا و اجدادی آنها است.

سلطان جمال الکرام در این رابطه تاکید نمود، هواداران وی که حدود 400 نفر شامل 20 مرد مسلح هستند، علی رغم محاصره شدن از سوی ماموران امنیتی، مصمم به باقی ماندن در شهر صباح مالزی هستند. این در حالی است که دولت مالزی بر بازگشت این افراد به فیلیپین تاکید و اصرار دارد.

وی در جمع خبرنگاران در شهر مانیل پایتخت فیلیپین توضیح داد، چرا ما باید خانه خودمان را ترک کنیم؟ در واقع مالزی به ما اجاره می دهد و این شهر خانه اصلی ما است.

وی اضافه نمود، هواداران ما در شهر صباح باقی خواهند ماند. هیچ کسی به فیلیپین بازگردانده نخواهد شد. صباح شهر ما است. وی مستقیما تهدید به اعمال خشونت نکرد ولی گفت، هیچ راه بازگشتی برای ما وجود نخواهد داشت.

مقام های رسمی مالزی اعلام نموده اند که این گروه اسلحه در اختیار دارند ولی جمال الکرام ضمن رد این مساله، گفت، هوادارانش این سفر را بدون در اختیار داشتن اسلحه، انجام داده اند.

سخنگوی جمال الکرام نیز گفته است، برادر سلطان جمال الکرام، رهبری گروهی که به شهر صباح رفته اند را بر عهده دارد، به وسیله گفت و گوی تلفنی به وی اعلام نموده است، که این گروه برای باقی ماندن در شهر صباح آماده شده است.

سلطان نشین جنوب فیلیپین زمانی بخشی از جزیره بورنئو را در کنترل داشت که شامل مناطق مورد مناقشه است. وارثین سلطان نشین این منطقه، بر اساس قرارداد بلندمدت، مبلغی را در ازای کنترل آن توسط مالزی از این کشور دریافت می کردند.

کرام گفت پس از اینکه این سلطان نشین از فرآیند توافقات بین مانیل و مسلمانان فیلیپینی بیرون گذاشته شد، تصمیم به ارسال این گروه به شهر صباح گرفته است. این توافقنامه راه را برای ایجاد یک منطقه خودمختار در جنوب فیلیپین برای اقلیت مسلمان در این کشور عمدتا مسیحی فراهم می آورد

منبع: تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 450

به "حامیان سلطان نشین جنوب فیلیپین یک شهر مالزی را اشغال کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حامیان سلطان نشین جنوب فیلیپین یک شهر مالزی را اشغال کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید