طرح بهسازی کمربندی دوم تهران فردا افتتاح می شود

به گزارش تور دبی ارزان، تهران (پانا) - معاون عمرانی استانداری تهران اعلام کرد طرح بهسازی و ایمن سازی کمربندی دوم تهران توسط رییس جمهوری با ویدئو کنفرانس و حضور وزیر راه و شهرسازی فردا- پنجشنبه - بطور رسمی افتتاح می شود.

طرح بهسازی کمربندی دوم تهران فردا افتتاح می شود

به گزارش ایرنا، محمد تقی زاده شامگاه چهارشنبه،گفت: کمربندی دوم تهران از جهت اسلامشهر در جنوب غرب پایتخت آغاز و به شهرستان ری و بزرگراه امام رضا (ع) وصل می شود.

وی اضافه کرد: این جهت دارای 26 کیلومتر است که عملیات بهسازی و ایمن سازی آن در فاز اول فردا- پنجشنبه - افتتاح می شود.

معاون عمرانی استانداری تهران می افزاید: با افتتاح این طرح شرایط ترافیکی در جهت جنوبی پایتخت تسریع پیدا می شود و با توجه به اینکه روزانه چندین هزار خودرو سبک و سنگین از این جهت عبور می کنند شاهد وقوع تصادفات منجر به فوت بودیم که با افتتاح این جهت تصادفات کاهش می یابد.

وی ادامه داد: تمامی جهتهای استان تهران با توجه به تردد بی شمار خودروهای باری، مسافری و شخصی از حساسیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به اینکه این جهت به ویژه در مناطق جنوبی پایتخت دچار ضعف ایمنی و خرابی آسفالت را داشت، این اقدام انجام شد.

تقی زاده گفت: با توجه به باریک بودن جهت و همچنین کیفیت نامناسب آسفالت آن سال گذشته تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی منعقد شد و عملیات اجرایی بهسازی و ایمن سازی کمربندی دوم تهران آغاز شد.

به گفته وی، برای کنترل ترافیک پایتخت تلاش داریم جهتهای کمربندی را در اطراف پایتخت گسترش دهیم و مانع تردد خودروهای عبوری در شهر تهران باشیم.

تعریض کمربندی دوم تهران یکی از مطالبات اصلی مردم جنوب پایتخت است که از سال 86 آغاز شده است، این کمربندی جاده بزرگراه امام رضا (ع) در شرق تهران را به اسلامشهر در جنوب غرب تهران متصل می کند و در جهت خود از اتوبان و جاده قدیم تهران - قم عبور می کند.

کمربندی سوم تهران در دهه فجر افتتاح می شود

وی در ادامه از افتتاح کمربندی سوم پایتخت خبر داد و گفت: تلاش داریم که این جهت کمربندی را نیز در دهه مبارک فجر افتتاح کنیم.

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: ابتدای این جهت در استان قزوین واقع شده و پس از عبور به استان مرکزی و البرز می رسد و پس از عبور از استان تهران به استان سمنان ختم می شود.

به گفته وی، کمربندی سوم تهران 120 کیلومتر وسعت دارد که 90 کیلومتر آن در استان تهران است.

طرح بهسازی و ایمن سازی کمربندی دوم تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی فردا- پنجشنبه - در منطقه کهریزک در جنوب تهران رسما افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1418

به "طرح بهسازی کمربندی دوم تهران فردا افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح بهسازی کمربندی دوم تهران فردا افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید