ترجمه فوکوس 2020 منتشر شد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، تهران (پانا) - آخرین شماره مجله فوکوس که به رویه های بازار جهانی فیلم می پردازد، ترجمه و در اختیار عموم مردم نهاده شد.

ترجمه فوکوس 2020 منتشر شد

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی طبق گزارش این مجله که به وسیله معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی ترجمه شده حضور در سینماهای ایران در سال 2019 با کاهش 7.6 درصدی به 26 میلیون تماشاگر رسید، در حالی که فروش ناخالص گیشه با افزایش 21 درصدی به 3 تریلیون ریال (71.4 میلیون دلار آمریکا)دست یافت.

بعلاوه در گزارش این مجله، فیلم کمدی مطرب با فروش 385 میلیارد ریالی (9.5 میلیون دلار آمریکا) در صدر جدول نهاده شد و به پرفروش ترین فیلم داخلی تمام دوران ها در ایران تبدیل شد.

در سال 2019 تعداد فراوریات داخلی ایران از 116 فیلم به 130 فیلم در سال رسید که 58 فیلم در همان سال اکران شدند. در سال 2020 با آغاز همه گیری کرونا در ایران، کل فعالیت های سینمایی در ماه مارس متوقف شدند.

بعلاوه بر اساس گزارش این مجله، حجم فراوری سالیانه در چند بازار آسیایی کاهش یافت: هنگ کنگ (7 فیلم)، مالزی (6 فیلم)، تایوان (26 فیلم) و تایلند (9 فیلم) اما تعداد فیلم های فراوری شده در سنگاپور ثابت ماند و در سال 2019 یک برنامه یاری هزینه ای برای تقویت فراوریات مشترک با کشورهای جنوب شرقی آسیا را با تامین اعتبار 183 هزار دلار (آمریکا) راه اندازی کرد. با توقف فراوری فیلم ها به علت بحران کرونا، چندین کشور بسته های حمایتی خود را برای کاهش اثر بحران بر بخش فیلمسازی ارائه کردند. از این میان هنگ کنگ یارانه ای را برای سالن های سینما درنظر گرفت، در حالی که سنگاپور و تایلند، یک صندوق حمایتی برای سینماگران مستقل محلی ارائه کردند.

در این مجله، بر اساس داده های موجود از سال 2019، آمار حضور در سینماها در بازارهای مختلف آسیایی از جمله هنگ کنگ (1 %- با 24.4 میلیون تماشاگر)، اندونزی (17.5 %- با 111.4 میلیو ن تماشاگر)، سنگاپور (5.6 %- با 18.4 میلیون تماشاگر) و تایوان (9.6 %- با 34.8 میلیون تماشاگر) با کاهش روبرو بوده است. در مقابل، تعداد تماشاگران در مالزی اندکی افزایش یافت و فروش بلیت به 77.8 میلیون رسید. در هنگ کنگ و سنگاپور فیلم های آمریکایی جدول فروش گیشه را تصاحب کردند و فیلم ابر قهرمانی انتقامجویان: انتها بازی در صدر لیست نهاده شد. در هر دو بازار هیچ کدام از فیلم های داخلی در لیست 10 فیلم برتر قرار نگرفتند. اما در مالزی تعدادی از فیلم ها داخلی از جمله انیمیشن سه بعدی مامور علی: فیلم 2 و اوپین و ایپین: گیبون کریس تنها در لیست 10 فیلم برتر نهاده شدند.

در بخش دیگری از این مجله آمده است: بخش نمایش (سینمادارها و پخش کنندگان) به علت تعطیلی سینماها، تقریبا در تمام بازارهای اروپایی از اواسط ماه مارس، بیشترین ضربه را از بحران کرونا خوردند. براساس آمار جمع آوری شده از اتحادیه بین المللی سینماها (UNIC) درباره بازارهای منتخب اروپا، آمار فروش گیشه از ژانویه تا می 2020 به طور میانگین بیش از 50 % نسبت به سال قبل کاهش یافت و این شرایط باقی می ماند تا ببینیم در ماه های به جای مانده از سال 2020، چه مقدار از مخاطبان به سینماها باز خواهند گشت؛ اما قطعا برای بازگرداندن فروش گیشه به دوران اوج خود در سال 2019 ، راهی طولانی در پیش داریم.

بر طبق آمار گزارش شده در این مجله آمریکا، کانادا، چین، ژاپن، کره جنوبی، فرانسه، انگلیس، هند، آلمان، مکزیک و روسیه 10 بازار برتر در سراسر دنیا از نظر عایدی ناخالص گیشه و چین، هند، آمریکا، کانادا، مکزیک، کره جنوبی، روسیه، فرانسه و ژاپن 10 بازار برتر در سراسر دنیا بر اساس تعداد تماشاگر (2015-2019) هستند. بعلاوه چین، آمریکا، کانادا، هند، مکزیک، فرانسه، روسیه، ایتالیا، آلمان، انگلیس، اسپانیا 10 بازار برتر در سراسر دنیا بر اساس تعداد سالن نمایش و هنر، چین، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، فرانسه، آلمان، آرژانتین و اسپانیا 10 بازار برتر در سراسر دنیا به لحاظ فراوری فیلم سینمایی بلند (2015-2019) هستند.

این گزارش ادعا می نماید که فیلم های انتقام جویان: انتها بازی، شیر شاه، منجمد2، مرد عنکبوتی: دور از خانه، کاپیتان مارول، داستان اسباب بازی 4 ، جوکر، علاالدین، جنگ ستارگان: اپیزود 9 - خیزش اسکایواکر، سریع و خشن تقدیم می نماید: هابز و شلاو، نژا، زمین سرگردان، چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، جومانجی: مرحله بعدی، مالیفیسنت: بانوی اهریمنی، آن: بخش دوم، زندگی پنهان حیوانات خانگی 2، پوکمون کارآگاه پی کاچو، مردم من کشور من و کاپیتان، بیست فیلم اول دنیا به لحاظ عایدی ناخالص گیشه بوده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1886

به "ترجمه فوکوس 2020 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترجمه فوکوس 2020 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید