قتل بر سر تصاحب عنوان وکیل بند

به گزارش تور دبی ارزان، حکم قصاص جوانی که در زندان مرتکب قتل شده بود از سوی قضات دیوان عالی کشور نقض شد تا بار دیگر پرونده اش در شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی گردد.

قتل بر سر تصاحب عنوان وکیل بند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از سال گذشته با وقوع یک درگیری مرگبار جمعی در زندان رجایی شهر شروع شد و بر اساس گزارش مأموران پلیس، دو نفر شروع کننده اصلی درگیری بوده اند و در جریان آن یکی از آن ها به نام خسرو به شدت مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

در ادامه معین شد درگیری در یکی از بند های زندان اتفاق افتاده است. پس از آن فیلم های دوربین ها مورد بازبینی نهاده شد که این تصاویر نشان می داد جوانی به نام پیغام با جسم نوک تیزی خسرو را مجروح نموده است.

به این ترتیب پیغام بازداشت شد. وی در این باره گفت: قبول دارم ضربه ای به خسرو زده ام، اما مطمئن نیستم که ضربه من باعث مرگ او شده باشد. من و خسرو، هر دو از زندانی های قدیمی بودیم و بر سر وکیل بند شدن باهم اختلاف داشتیم. او مدام نوچه هایش را به سراغ من می فرستاد تا دعوا راه بیندازد و من از وکیل بند شدن، منصرف شوم حتی چندباری هم قصد داشت تا جانم را بگیرد. روز حادثه خسرو دوباره درگیری راه انداخت و چند نفری با تیزی با هم درگیر شدیم. به همین خاطر من تنها کسی نبودم که تیزی داشتم و ضربه زدم و ممکن است فرد دیگری عامل قتل او باشد.

با توجه به اعترافات متهم، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و خواهان مجازات متهم ردیف اول و 14 متهم دیگر پرونده شد.

در ادامه اولیای دم نیز خواهان مجازات متهم شدند و گفتند حاضر به گذشت نیستند.

پس از آن متهم با تکرار ادعا های قبلی اش گفت: خسرو دشمنان زیادی در زندان داشت و من تنها کسی نبودم که به او ضربه زدم. آن روز او با نوچه هایش به من حمله کرد و اگر از خودم دفاع نمی کردم شاید جانم را از دست می دادم. بجز من 15 - 10 نفر دیگر هم در آن درگیری بودند و همه آن ها هم تیزی داشتند، اما از هیچ کدام بازپرسی نشد تا معین گردد ضربه کشنده را چه کسی زده است.

سپس قاضی از متهم پرسید: به چه جرمی محکوم به حبس شدی که متهم گفت: چند سال قبل به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بودم که خانواده ام توانستند از اولیای دم رضایت بگیرند و قرار بود بزودی از زندان آزاد شوم.

متهم در پاسخ به این سؤال که غیر از خودت چه کسانی با مقتول درگیر شدند، گفت: آن روز خسرو به خاطر نگاه چپ با چند نفر درگیر شده بود که این درگیری باعث شد تا چند زندانی دیگر هم وارد دعوا شوند.

پس از متهم ردیف اول، سایر متهمان در صندلی حاضر و مدعی شدند ضارب اصلی پیغام است.

با توجه به مدارک موجود در پرونده، قضات تحقیقات بیشتر را لازم ندانستند و حکم به قصاص متهم دادند، اما این رأی مورد اعتراض متهم و وکیل مدافع او نهاده شد. به این ترتیب پرونده به دیوان عالی کشور رفت و قضات دیوان نیز رأی صادره را نقض کردند و خواهان تحقیقات بیشتر در این زمینه شدند. با نقض حکم، پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران بازگردانده شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1630

به "قتل بر سر تصاحب عنوان وکیل بند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل بر سر تصاحب عنوان وکیل بند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید