واکنش آموزش و پرورش به لو رفتن سوالات فیزیک ، اعلام چگونگی جلوگیری از تخلف در امتحانات نهایی ؛ 9 راه چاره ویژه

به گزارش مجله سفرنامه دبی، وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای روند جلوگیری از تخلف در آزمون های نهایی را تشریح کرد.

واکنش آموزش و پرورش به لو رفتن سوالات فیزیک ، اعلام چگونگی جلوگیری از تخلف در امتحانات نهایی ؛ 9 راه چاره ویژه

به گزارش خبرنگاران، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای درخصوص جلوگیری از تخلف در آزمون های نهایی مدارس بیان کرد: امتحانات نهایی امسال به علت تاثیر آن در سوابق کنکور دارای اهمیت زیادی برای دانش آموزان و خانواده های آنان است.

لذا آموزش و پرورش برای انجام دقیق و بدون خطای این آزمون ها برنامه ریزی نموده است. یکی از کارهای مهمی که در آزمون های امتحان نهایی باید صورت گیرد، جلوگیری از تخلف در آزمون های امتحان نهایی است.

  • انتشار سوالات امتحان نهایی در فضای مجازی؛ چند دقیقه بعد از آغاز آزمون | واکنش عجیب آموزش و پرورش | شفاف و صریح می گوییم که...
  • امکان تقلب در امتحانات نهایی خرداد صفر شد | سوالات رمزنگاری می گردد | تصحیح الکترونیک برگه ها به وسیله 2 مصحح | مجهز شدن حوزه ها به دوربین و سیگنال یاب

روند جلوگیری از تخلف در آزمونهای نهایی توضیح داده شده است:

1. کنترل و آنالیز فیزیکی شرکت نمایندگان به منظور ممانعت از حمل اشیاء ممنوعه به محل آزمون

2. احراز هویت شرکت نمایندگان (کارت ورود به جلسه و شناسنامه یا کارت ملی) در آزمون پیش از ورود به محل آزمون

3. با یاری ابزار موبایل یاب، سیگنال یاب در طول آزمون به صورت مداوم سیگنال های آزمون برای یافتن ابزارهای رادیویی چک می گردد.

4. با رصد مدارم و به موقع از سوی گروه سایبری تمامی فضای مجازی برای پخش نماینده گان سوالات جعلی آنالیز و متخلفین تا محل انتشار سوال در حوزه شناسایی می شوند.

5. در صورت انجام تخلف به وسیله دانش آموزان با استفاده از روش های هوشمند حین فرایند تصحیح، این تخلف شناسایی می گردد.

6. عوامل اجرایی به طور مداوم با ابزارهای الکترونیکی و غیرالکترونیکی برای شناسایی تخلف آموزش داده می شوند.

7. تجهیز حوزه های امتحانی به سیستم های دوربین مدار بسته و نظارت از راه دور برای کنترل آزمون و آنالیز مجدد تصاویر ضبط شده به وسیله کارشناسان مجرب

8. شناسایی سیگنال های مشکوک در اطراف حوزه امتحانی برای تشخیص افراد متخلف

9. نظارت بیرون از حوزه امتحانی به وسیله دوربین های مداربسته

به گزارش خبرنگاران، در روزهای گذشته تنها چند دقیقه پس از آغاز ازمون نهایی درس دینی در مدارس، سوالات آن در فضای مجازی منتشر شد. امروز نیز این اتفاق درخصوص درس فیزیک رخ داد.

با اینکه تا به امروز سوالات پیش از آزمون منتشر نشده، این نگرانی وجود دارد که انتشار سوالات همزمان با برگزاری امتحان به متقلبان این فرصت را بدهد که پاسخ سوالات را از بیرون حوزه امتحانی دریافت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2427

به "واکنش آموزش و پرورش به لو رفتن سوالات فیزیک ، اعلام چگونگی جلوگیری از تخلف در امتحانات نهایی ؛ 9 راه چاره ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آموزش و پرورش به لو رفتن سوالات فیزیک ، اعلام چگونگی جلوگیری از تخلف در امتحانات نهایی ؛ 9 راه چاره ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید