پل کارت ، پل مطمئن پرداخت اینترنتی

به گزارش تور دبی ارزان، در حال حاضر شرکت های بسیار زیادی به عنوان واسط پرداخت عمل می نمایند و خدمات گوناگونی را در حوزه پرداخت وجه ارائه می دهند؛ اما چه عامل یا عواملی می تواند یک شرکت را در این رقابت تنگاتنگ از سایر رقبا جدا نموده و آن را به شرکتی پیشرو تبدیل کند؟!

پل کارت ، پل مطمئن پرداخت اینترنتی

یکی از این عوامل پیش برنده، ارائه خدمات خاص و متمایز به همه یا بخشی از جامعه هدف است؛ به این معنا که یک شرکت در ارائه خدمات یا محصولاتش، برای همه یا حتی بخش خاصی از مشتریانش امتیازات جذاب و ویژه ای تدارک ببیند.

این کار باعث می گردد یک عامل جذب نماینده قوی وجود داشته باشد که آن دسته از مخاطبان را برای استفاده از خدمات یا محصولات شرکت ترغیب کند. برای شرکت دارا رایان آفرنگ واران این عوامل مشخص نماینده، ارائه خدمات ویژه و جذاب به مشتریان سازمانی، نهادها و شرکت های عظیم و همچنین طراحی و فراوری سخت افزارهای اختصاصی برای همین دسته از مخاطبان بوده است.

پل کارت نام نرم افزاری است که شرکت دارا رایان آفرنگ واران (که در ادامه به اختصار آن را دارا رایان خطاب خواهیم کرد) در سال 97 برای فعالیت در حوزه پرداخت فراوری و عرضه نموده است.

پیمان نویدی، هم بنیانگذار و رئیس هیأت مدیره شرکت دارا رایان، درباره این محصول به جام جم می گوید: پل کارت، دو بخش نرم افزار و سخت افزار دارد که در بخش نرم افزار علاوه بر نسخه مختص تلفن همراه، نسخه ای تحت وب را هم برای استفاده به وسیله تمامی پلتفرم ها در نظر گرفته ایم. همچنین به دلیل سابقه ای که در زمینه الکترونیک داشته ایم، یک بخش سخت افزاری را هم برای پل کارت در نظر گرفتیم که در این بخش به طراحی و ساخت دستگاه هایی متناسب با صنعت پرداخت می پردازیم.

وی در ادامه می افزاید: ما پیروز شدیم در سال 98 مجوز پرداختیاری را اخذ کنیم؛ این مجوز به ما امکان ارائه خدمات پرداخت در سطح کشور را می دهد. درواقع به پشتوانه مجوز پرداختیاری می توانیم به عنوان واسط پرداخت، وجه مورد نظر را از حساب دارنده کارت اعتباری برداشت نموده و به حساب پذیرنده که همان صاحب کسب وکار و ارائه دهنده محصول یا خدمات است، واریز کنیم.

ویژگی های نرم افزاری پل کارت

رئیس هیأت مدیره شرکت دارا رایان در مورد ویژگی های نرم افزاری محصول پل کارت می گوید: نرم افزار پل کارت نیز به دو بخش تقسیم می گردد؛ یک بخش مربوط به عموم مردم است که می توانند به وسیله نرم افزار پل کارت به خدمات پرداخت مانند درگاه پرداخت وجه اینترنتی دسترسی پیدا نمایند. همچنین ارائه خدمات پرداختی بر روی بسترهای نوین مانند کد کیوآر (QR Code)، بلوتوث (Bluetooth) و اِن اِف سی (NFC) یا دسترسی به لینک پرداخت به وسیله پیغامک یا اِس اِم اِس (SMS) از جمله خدمات ما برای عموم مردم هستند.

نویدی در ادامه می گوید: بخش دیگری از خدمات ما در پل کارت یکی از همان خدمات متمایزنماینده است که به سازمان های دولتی یا خصوصی، شرکت ها و کسب وکارهای عظیم ارائه می گردد. در بخش سازمانی، ما بستری را برای آن سازمان تعریف می کنیم که بتواند با استفاده از آن عملیات پرداخت و دریافت وجه را به شکل ساده ای انجام دهد و اگر در تراکنش های آن پیچیدگی هایی وجود داشته باشد، آنها را تسهیل کند. به عنوان نمونه، دانشگاه ها از مشتریان سازمانی هستند که در یکی از خدمات ویژه ای که برای آنها انجام داده ایم، پیروز شدیم 90 تا 100 سرفصل دانشگاهی که احتیاج به انجام عملیات پرداخت و دریافت وجه داشتند را در یک مجموعه متمرکز بگنجانیم تا تمام دانشجویان برای انجام هرگونه عملیات پرداختی مربوط به دانشگاه، از یک بستر واحد استفاده نمایند.

ویژگی های سخت افزاری پل کارت

هم بنیانگذار شرکت دارا رایان درباره ویژگی های سخت افزاری محصول پل کارت می گوید: خدمات مجموعه ما در بحث طراحی و فراوری دستگاه های مرتبط با عملیات پرداختی، به طور مستقیم به احتیاجهای مشتریان مان بستگی دارد. برای مثال اخیرا پیشنهادی از سوی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران برای فراوری دستگاه های متصل به شبکه پرداخت را داشتیم که امکان نمایش پیغام تأیید پرداخت را برای پذیرندگان که همان رانندگان تاکسی هستند فراهم کند. این دستگاه ها در آینده نزدیک جایگزین تلفن همراه رانندگان خواهد شد تا نگرانی آنها مبنی بر دزدیده شدن یا خرابی تلفن همراه بر اثر استفاده و شارژشدن مداوم را از بین ببرد. این دستگاه یک نمونه از خدمات سخت افزاری ما است که به طور ویژه برای شهرداری تهران ساخته شده است.

او در ادامه در مورد نمونه های دیگری از دستگاه های فراوریی شرکت دارا رایان برای سازمان ها می گوید: نمونه دیگری از خدمات سخت افزاری ما ساخت دستگاهی بوده است که لینک پرداخت را به وسیله پیغامک برای مشتریان غیرحضوری ارسال می نماید. این سخت افزار، قابلیت های یک ماشین حساب را برای محاسبه مبلغ پرداختی هر یک از مشتریان دارد و می تواند مبلغ نهایی را هم پس از محاسبه برای مشتری ارسال کند. از این دستگاه در آکادمی های زبان خارجه استفاده می گردد.

نقشه هایی برای آینده نه چندان دور

نویدی در مورد برنامه های آینده شرکت دارا رایان به جام جم می گوید: ما تا کنون در بحث پرداخت های بین المللی و ورود پول به کشور از مبدأ خارجی گام های خوبی برداشته ایم؛ به طور مثال برای دانشجویان خارج از کشور که می خواهند شهریه دانشگاه را از محل زندگی شان پرداخت نمایند، توانسته ایم بستر تسهیل گری را مهیا کنیم که امکان انتقال پول به داخل کشور را برای آنها آسان سازی کند. امیدواریم در ادامه نیز با گسترش و بهبود این فرایند، پیروز شویم برای سایر افرادی که قصد پرداخت وجه به پذیرنده های داخلی را دارند، بستر مناسبی را ایجاد کنیم؛ اما شاید تمرکز اصلی مجموعه ما در بخش داخل کشور مربوط به توسعه کیف پول الکترونیکی باشد که در حال حاضر نیز راه حلهای مناسبی را در مورد کیف پول هایی که امکان ساده سازی پرداخت های خُرد را دارند ایجاد نموده ایم و حتی مراحل تست و آزمون را هم روی آنها انجام داده ایم و خوشبختانه بازخوردهای بسیار خوبی دریافت نموده ایم.

مزایای رقابتی پل کارت

هم بنیان گذار شرکت دارا رایان دو ویژگی مهم را از عوامل اصلی پیشرو بودن شرکت دارا رایان و محصول پل کارت در صنعت پرداخت کشور می داند و آنها را این گونه برمی شمارد: در کشورمان حدود 80 شرکت هستند که موافقت نامه ارائه خدمات پرداختیاری را دارند و از این تعداد تقریبا 30 شرکت هستند که فعالیت رسمی و جدی تری در حوزه عملیات پرداخت وجه اینترنتی دارند. شرکت ما نیز یکی از این 30 شرکت است. در بخشی که مربوط به ارائه خدمات به عموم مردم می گردد، می توان گفت وجوه اشتراک زیادی با سایر رقبایمان داریم؛ اما همان طور که پیشتر نیز اشاره کردم، تفاوت اصلی ما در بخش راه حل سازمانی است. ما پیروز شده ایم یک هسته نرم افزاری را طراحی و ایجاد کنیم که بسیار منعطف است و متناسب با احتیاجهای هریک از مشتریانمان قابل تغییردادن و شخصی سازی است. درواقع همین شخصی سازی از نقاط متمایزنماینده ما نسبت به سایر شرکت های فعال در حوزه پرداخت است.

نویدی می افزاید: یکی دیگر از مزایای رقابتی ما در مواجهه با رقبا، بخش سخت افزاری و امکان ساخت دستگاه های الکترونیکی متناسب با صنعت پرداخت کشور است. من فکر نمی کنم شرکت دیگری در این حوزه وجود داشته باشد که در مورد طراحی و عرضه محصولات سخت افزاری الکترونیکی فعالیت داشته باشد. شاید بتوان گفت این بخش از فعالیت ما نیز که در جهت تکمیل زنجیره ارزشی مان به مخاطبان ارائه داده می گردد، از دیگر عوامل رجحان شرکت دارا رایان است.

فراز سهیلی آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1760

به "پل کارت ، پل مطمئن پرداخت اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل کارت ، پل مطمئن پرداخت اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید