کبک کانادا و فتح بازار گردشگری چین

به گزارش تور دبی ارزان، اتحادیه گردشگری کانادا با برداشتن چندین گام استراتژیک و هوشمندانه به خوبی بازار گردشگری چین به کانادا را ارتقا بخشیده است.

کبک کانادا و فتح بازار گردشگری چین

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

برای ژانگ ژین، گردشگر 33 ساله، تاثیرگذارترین قسمت سفرش به ایالت کبک کانادا مردمان بومی بود. او می گوید:

آن ها مهمان نواز هستند و به تاریخ کبک افتخار می نمایند. هنگامی که به عکس برداری در خیابان مشغول بودیم محلی ها به سراغ مان می آمدند و نکات سفری مهمی را به ما گوش زد می کردند که در کتاب ها یافت نمی گردد.

ژانگ که اکتبر گذشته با دوست خود از ایالت دیدن نموده پایه گذار شرکت Daydow Info & Tech (شرکتی در زمینه رسانه های جدید) در گوانجو است.

او می افزاید:

از هم صحبتی با آن ها لذت می بردم. آنان مانند سفرای کبک بودند. راهنمای تور می گوید که هدف آن ها این است که عاشق کبک شوید و دوباره به آن بازگردید.

ژانگ می گوید که مراکز اطلاعات توریستی تعداد زیادی بروشور درباره ایالت به دست می دهند و کارمندان شان بسیار مودب رفتار می نمایند. امکان ثبت نام برای تور شهری بر اساس علایق مختلف در مراکز وجود دارد.

در حین یکی از تورهای شهر کبک، راهنمای تور به نقش زن یک جلاد در دوران قدیم درآمده و قوانین و موارد مشهور آن دوره را توضیح می داد.

کبک که از لحاظ مساحت دومین ایالت کانادا به حساب می آید به لطف آمیختن میراث فرانسوی با فرهنگ آمریکای شمالی هدف گردشگری محبوبی است.

ایالت، که در ناحیه شرقی کانادا واقع شده، تنها محلی است که فرانسوی تنها زبان رسمی است.

ژولیا بولت، وزیر گردشگری کبک، که اخیرا به نمایندگی از صنعت گردشگری کبک از چین دیدن نموده می گوید:

ما برای تقویت همکاری هایمان با آژانس های مسافرتی و گردشگری چین کوشش می کنیم. همچنین ارتقای منابع گردشگری کبک از طریق امکانات توریسم آنلاین چین بسیار حیاتی است.

در زمان بازدید، آن ها با Ctrip و Tuniu، دو آژانس مسافرتی آنلاین پیش رو در چین برای دستیابی به بازار چین قرارداد بستند.

مارتین سوسی، رئیس و مدیرعامل اتحادیه گردشگری، می گوید که در متروهای شانگهای پوسترهایی بدین منظور تعبیه شده است.

اما علاوه بر تبلیغات سنتی، آن ها امید دارند که از طریق ویدئوهای کوتاه و شبکه های اجتماعی، کبک را به مقصدی داغ برای جوانان چینی تبدیل نمایند.

بنابر اتحادیه، اگر ایالات متحده را در نظر نگیریم، بهترین بازار گردشگری برای کانادا عبارت است فرانسه، آلمان و بریتانیا و این در حالی است که چین بزرگترین بازار کبک در آسیا است.

ماه گذشته ایر کانادا پرواز مستقیم بین شانگهای و مونترال برقرار کرد.

اتحادیه گردشگری درباره اثر پروازهای مستقیم اطمینان دارد و پیش بینی می نماید که آمار گردشگران تا 2020 به 250 هزار نفر افزایش یابد.

در سپتامبر 2015، اولین پرواز بین پکن و مونترال انجام پذیرفت و در آن سال شمار گردشگرانی که به کبک سفر می کردند 30 هزار نفر بود. سال گذشته (2016) این عدد به 85 هزار نفر رسید.

بولت می گوید:

حکومت ما روابطی مطلوبی در زمینه تجارت، آموزش، فرهنگ و علم با چین برقرار نموده است. و ما اطمینان داریم که پروازهای مستقیم مسافران چینی بیشتری را با خود به همراه خواهد آورد. ما آمادگی لازم را داریم.

او می افزاید:

ما درباره نیازهای توریست چینی دست به تحقیق زده ایم- دستکمک در زبان،غذا و سازگاری با محیط- تا محصولات گردشگری خود را توسعه دهیم که شامل طبیعت و فضای باز است.

به گفته او حکومت به بانیان توریسم کبک کمک می دهد تا محصولاتی را ویژه یصنعت توریست چین طراحی نمایند.

وقتی با او در باب تشویق گردشگران چینی برای سفر به کبک مشورت کردند او گفته که قایقرانی برای تماشای نهنگ های به سطح آب آمده از ماه می تا اکتبر فعالیتی مهیج است.

او همچنین بیان نموده که پوشیدن لباس های گرم و بادگیر بسیار اهمیت دارد. او افزوده که در بازه زمانی بین سپتامبر تا اکتبر برگ های رنگین درخت افرا جلوه ای بی بدیل را به چهره کبک می افزاید.

گائو لینگ، مدیر بازار آسیا و چین اتحادیه می گوید:

امروزه دیدن گردشگران چینی در کبک امری طبیعی است. آن ها نواحی بیشتری را کاوش می نمایند و شب های بیشتری را نسبت به قبل در ایالت اقامت می نمایند. بسکمک از گردشگران چینی که از دوردست به اینجا آمده اند به خوبی می دانند چگونه رستوران یا فروشگاهی محلی و خوب را بیابند.

او همچنین می گوید که چینی ها در گذشته تنها از شهرها دیدن می کردند در حالی که امروزه تا 22 ناحیه توریستی توسعه یافته است.

به گفته او، تعداد مسافران مستقل از چین رشد پر شتاب تری نسبت به مسافران گروهی داشته است. مسافران گروهی عموما 3 شب در ایالت اقامت می نمایند، دو شب در مونترال و شبی در شهر کبک، این در حالی است که مستقل ها غالبا هفته ای را در ایالت سپری می نمایند.

او در جواب این که چه عنصری کبک را منحصر به فرد می نماید می گوید:

به محض این که به فرودگاه وارد می شوید، رایحه ای از فرهنگ فرانسوی در علائم دو زبانه به مشام می رسد. شما به آمریکای شمالی قدم می نهید اما فرهنگ اصیل فرانسوی مانند مد و غذارا تجربه خواهید کرد.

منبع: کجارو / chinadaily.com.cn
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 473

به "کبک کانادا و فتح بازار گردشگری چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبک کانادا و فتح بازار گردشگری چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید