از این به بعد کشتی کروز در دبی بندر مخصوص خواهد داشت

به گزارش تور دبی ارزان، دبی علاقه فراوانی به اول بودن در صنعت توریسم دارد که البته با موج اقتصادی که این صنعت بوجود اورده است علاقه بی راهی هم نیست، اخرین اقدام آنها نیز ساخت بندری مخصوص پهلو دریافت کشتی کروز است که با قراردادی که بین بزرگترین کمپانی کروز جهان بسته است قصد توسعه و تجهیز این بندرگاه را دارد.

از این به بعد کشتی کروز در دبی بندر مخصوص خواهد داشت

دبی با شرکت آمریکایی کارناوال بزرگ ترین سازمان تفریحی مسافرتی در دنیا، همکاری خودش را برای تکمیل فاز بعدی پروژه امارات برای تبدیل گردیده به قطب گردشگری کشتی کروز شروع کرد. شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، نحست وزیر و حاکم دبی، در نظر دارد که دبی را تا سال 2020 تبدیل به بزرگ ترین قطب و هدف گردشگری کشتی های کروز دنیا کند. در همین راستا ترمینالی برای ورود کشتی های کروز تا آن موقع احداث خواهد شد. بندر دبی برای پهلوگیری کشتی های کروز، در مجموع وسعتی به اندازه سی هزار مترمربع خواهد داشت. پهنای باند بندر در حدود یک کیلومتر است که می تواند در آن واحد، 3 کشتی کروز را میزبانی کند و این تعداد کشتی کروز به معنی، ورود هم زمان صد و سی و دو هزار مسافر به دبی است. مدیران پروژه در نظر دارند که یک بندر دیگر هم احداث نمایند تا ظرفیت کشتی های کروز به شش عدد افزایش پیدا کند.

این طرح ها در غالب قراردادی بین شرکت مرآس دبی و شرکت کارناوال ایالات متحده آمریکا، برای تبدیل دبی به مرکز گردشگری کشتی های کروز منعقد گردیده است. این قرارداد توسط عبدالله الحببی رئیس کارگروه مرآس و آرنولد وی دونالد مدیرعامل شرمت کارناوال امضا شد. این دو شرکت، در توسعه بندرها، مدیریت ترمینال، گسترش فرصت های جدید برای جذب گردشگری کروز با یکدیگر وارد همکاری گردیده اند.

این طرح، بخشی از برنامه آینده نگرانه دبی برای سال 2020 و جذب بیست میلیون گردشگر است. شیخ محمد دراین باره می گوید:

ما از دیدن گردشگرانی که از سراسر دنیا به دبی می آیند، خوشحال می شویم و از آن ها با بهترین امکانات استقبال خواهیم کرد. ما می خواهیم که آن ها با خاطره خوش دبی را ترک نمایند و آن ها را با دوستان و خویشان خودشان در کشورشان تقسیم نمایند. توسعه زیرساخت های دبی می تواند آن را به اولین انتخاب برای گردشگری در منطقه تبدیل کند.

انتشار: 30 مهر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 85

به "از این به بعد کشتی کروز در دبی بندر مخصوص خواهد داشت" امتیاز دهید

1 کاربر به "از این به بعد کشتی کروز در دبی بندر مخصوص خواهد داشت" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از این به بعد کشتی کروز در دبی بندر مخصوص خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید