یک وکیل دادگستری چگونه باید باشد؟

به گزارش تور دبی ارزان، وکیل دادگستری حرمت و قداست حرفه خود را از حق و عدالت و قانون کسب نموده است. مردم مظلوم نیز برای عالمانه و آگاهانه ایستادن در برابر ستم زورمندان به علم و تجربه و توان دفاعی وکیل دادگستری نیازمندند.

یک وکیل دادگستری چگونه باید باشد؟

به گزارش https://iranianlawyer.info/ وکیل دادگستری حرمت و قداست حرفه خود را از حق و عدالت و قانون کسب نموده است. مردم مظلوم نیز برای عالمانه و آگاهانه ایستادن در برابر ستم زورمندان به علم و تجربه و توان دفاعی وکیل دادگستری نیازمندند مردم به واقعیت دریافته اند که اکثریت قریب به اتفاق وکلای دادگستری مردمی عالم و صالح و دارای چهره هائی پاک و درخشانند.

اما چیزی که در این میان جای سوال دارد، این است که چه کسی تجویز می نماید پناه بردن از ظلم را به ظالم و از فساد را به فاسد را؟ این تجویز نادرست قطعا هیچ ثمری نخواهد داد.

به گزارش سایت Persian immigration attorney عده ای در کوشش هستند که نگذارند وکیل دادگستری مستقل باشد و خود به اختیار موکل خویش را انتخاب کند و هر کس را مظلوم و سزاوار و نیازمند دفاع تشخیص دهد مورد حمایت قرار دهد. وکیل دادگستری باید گوش بفرمان، موکلی را برگزیند و مدام در فکر این باشد که چگونه دفاع کند که تجاوز به خطوط قرمز نباشد. اگر وکیل دادگستری نپرسد از چه کسی دفاع کنم و چگونه دفاع کنم، با وجود چنین وکلائی مردم احساس امنیت می نمایند و برای حفظ حقوق خود به جامعه وکالت روی می آورند؟ باید این مامن و پناه را در ذهن مردم ویران ساخت تا اگر قوانینی که تصمیم به تصویب علیه استقلال وکلای دادگستری دادند، به تصویب رسید، مردم با بستر سازی قبلی، قوانین محدود نماینده وکالت را پذیرا شوند و در برابر آن لب به اعتراض نگشایند، ولی به لطف خداوند متعال که خود وکیل بندگان خویش است، بدخواهان در این راهی که می پیمایند توفیقی نخواهند یافت.

Persian immigration lawyer در ادامه آورده است که:

تنها راه دفاع در برابر این تهاجمات، حال که صدائی را نمی شنوند و سیمای حقیقی وکالت دادگستری را نشان نمیدهند تنویر افکار عمومی است برای خنثی کردن این فریب کاری ها به وسیله انتشار روزنامه ای خاص که مانند روزنامه های دیگر هر روز در نظر مردم قرار گیرد با پاسخ اهانت ها را بخوانند و به نیت های پلید و اغراض شوم پی ببرند. کم نیستند در بین وکلای دادگستری که قلم هائی توانا برای نوشتن مقالات اجتماعی و حقوقی برای مردم دارند. کم نیستند وکلای دادگستری که دارای ذوق سرشار مطبوعاتی و قادرند به خوبی روزنامه کانون وکلای دادگستری را آنچنان که شایسته جامعه وکالت دادگستری و حافظ حقوق و شرافت وکلای دادگستری است اداره و ارائه نمایند. کانون های وکلای دادگستری باید اقدام مثبتی در این زمینه انجام دهند و جلوی این بی قانونی ها را بگیرند.

منبع:(IranianLawyer.info)

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 16 آذر 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 656

به "یک وکیل دادگستری چگونه باید باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک وکیل دادگستری چگونه باید باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید