7 راه برای خراب کردن ماه عسل شما!

به گزارش مجله سفرنامه دبی، طبیعتا همه در پی راهی می گردند تا سفر ماه عسل شان خوش بگذرد. اما خب ما این بار می خواهیم در خبرنگاران 7 راه برای خراب کردن سفر ماه عسل را نشان تان بدهیم. با نگاهی به این موارد و پیشگیری از آنها حتما به شما بیشتر خوش می گذرد. در ضمن اگر انتخاب شما سفر خارجی است، تورهای ماه عسل خارجی، هم می تواند گزینه ای برای آرامش بیشتر شما در طول سفر باشد.

7 راه برای خراب کردن ماه عسل شما!

1. انتخاب مقصد اشتباه

اولین قدم برای تدارک تماشا یک سفر ماه عسل مطلوب، انتخاب مقصد است. به هیچ وجه نمی گردد نسخه ای یکسان برای مقصد ماه عسل همه افراد پیچید. در واقع خودتان و همسرتان باید با توجه با ویژگی های روحی و سلیقه هایتان دست به انتخاب بزنید.

ممکن است سفر به یک شهر تاریخی به زوج علاقمند به آثار باستانی خوش بگذرد در حالی که ممکن است زوجی دیگر در این شهر خسته و کلافه شوند. اینکه مقصد شهری تاریخی، ساحلی، کوهستانی و… باشد، به انتخاب شما بستگی دارد. بنابراین پیش از هر کار، با همسرتان درباره مقصد مشورت کنید. اطلاعات لازم را هم درباره شهرهای مختلف به دست بیاورید. و در نهایت شهر مورد نظر را انتخاب کنید. چند مقصد پیشنهاد ما برای شما

  • اگر عاشق شهرگردی، جاهای تاریخی و یک شهر متفاوت و رنگارنگ علاقه دارید، جاذبه های گردشگری استانبول شگفت زده تان می نماید.
  • اگر در پی یک سفر ریلکس، آرام (و به قول معروف بخور و بخواب هستید)، سفر به آنتالیا حتما راضی تان می نماید.
  • اگر یک شهر ساحلیِ تاریخی دوست داشتنی، قلبتان را به تپش در می آورد، خیلی جدی به تور باتومی گرچستان فکر کنید.

2. دیر رسیدن به هواپیما و…

نه فقط برای سفر ماه عسل بلکه برای تمام سفرها، دیر رسیدن به هواپیما، قطار یا اتوبوس چیزی شبیه فاجعه است. تصور کنید با شور و اشتیاق برنامه ماه عسل را چیده اید و فقط به دلیل ترافیک، پنچر شدن آژانس یا هر دلیل دیگری دیر برسید. چند دقیقه دیر رسیدن مساوی است با از دست دادن پرواز یا حرکت کردن قطار. بنابراین منطقی است که کمی زمان بیشتری برای رسیدن به فرودگاه، ایستگاه قطار یا… درنظر بگیرید. مثلا اگر جهت شما با ماشین تا فرودگاه 1 ساعت است، 1 ساعت و نیم پیش از زمان مورد نظر از خانه راه بیافتید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای سفرهای خارجی 3 ساعت و برای سفرهای داخلی 2 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشید. از سوی دیگر بهتر است جهت خانه تا فرودگاه را به جای ماشین شخصی با آژانس طی کنید تا استرس تان کم گردد. برای محکم کاری مقاله چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید، را در خبرنگاران بخوانید.

3. کامل نبودن مدارک برای هتل

یکی از بدترین ضرباتی که می تواند سفر ماه عسل شما را خراب کند، به همراه نداشتن یا کامل نبودن مدارک شناسایی است. شاید از آنجایی که وارد فاز جدیدی از زندگی تان شده اید و تازه مسئولیت زندگی را قبول نموده اید، بعضی موارد را در سفر جا بیندازید. در واقع ممکن است شما تصور کنید همسرتان مدارک لازم را برداشته است. از طرف دیگر همسرتان هم فکر می نماید شما آنها را داخل مدارک سفر گذاشته اید. و امان از زمانی که به هتل می رسید و باید مدارک را تحویل دهید…

بنابراین پیش از سفر، چک فهرست کاملی از وسایل و مدارک آماده کنید و چمدان تان را بر اساس این چک فهرست ببندید.

4. هتل دروغگو!

یکی از انتخاب های شما برای مسافرتی آرام و دلچسب تور ماه عسل است. اما اگر چنین انتخابی نداشته اید و در صورتی که کمی آینده نگر باشید، احتمالا پیش از حرکت هتل تان را رزرو می کنید. هنگام رزرو هم با تماشا عکس های هتل تصاویری رویایی و جذابی در فکر تان شکل می گیرد. چشم اندازهای زیبا از دریا یا جنگل، سونا و جکوزی تمیز و اتاقی شیک می تواند بخشی از تصورات شما باشد. اما اگر هنگام انتخاب بی دقتی نموده و به سایت های نامعتبر رزرو هتل اعتماد نموده باشید، منتظر ماه عسل شیرینی نباشید. گاهی اوقات هتل ها برای جذب مخاطب بیشتر، عکس هایی بسیار زیبا و ناواقعی از اتاق ها و فضاهای شان را منتشر می نمایند. شما هم بی خبر از همه جا، در یکی از همین هتل ها اتاق رزرو می کنید.

شک نداشته باشید که یک اتاق کوچک و دلگیر با تختخواب هایی نامرتب و رستورانی با غذاهای ناسالم به راحتی سفر ماه عسل شما را به هم می ریزد. پس حواستان باشد که هنگام رزرو به دام هتل های دروغگو نیافتید.

5. سفر کوتاه یا طولانی

در خصوص طول مدت سفر ماه عسل حتما با همسرتان مشورت و درباره آن فکر کنید. مدت زمان سفر را مطابق با حال و هوای خودتان مشخص کنید. این موضوع را در نظر داشته باشید که شما در ابتدای ازدواج هنوز چندان به زندگی مشترک عادت ندارید و سفر طولانی ممکن است مدیریت روابط را سخت تر کند. هر قدر هم که پیش از ازدواج با هم آشنایی داشته باشید، زندگی زیر یک سقف قضیه اش جداگانه است. بنابراین به سفر خیلی طولانی برای ماه عسل فکر نکنید.

از سوی دیگر اگر سفر ماه عسل تان خیلی هم کوتاه باشد، احتمالا به شما خوش نمی گذرد. زیرا در تمام طول سفر باید گردش هایتان را به سرعت انجام دهید. این سرعت نامتعارف هم می تواند به سفر شما آسیب بزند. بنابراین انتخاب بلیط سفر یا تور ماه عسل را با توجه به این موضوع انجام دهید.

6. پول کم آوردن!

بسیاری از زوج ها، ازدواج برای آنها شروع مستقل شدن و به عهده گرفتن مسئولیت هاست. شاید پیش از ازدواج به مدیریت اقتصادی و هزینه ها توجه نمی کردید اما حالا موضوع پول و مخارج جدی شده است. اگر در سفر بی حساب و کتاب خرج کنید، ممکن است پول کم بیاورید. بنابراین در همان ابتدا هزینه خرید، گردش و … را متناسب با بودجه تان تنظیم کنید. کمی هم پول برای شرایط پیش بینی نشده کنار بگذارید. خصوصا اگر برای ماه عسل به خارج از کشور رفته اید، نگه داشتن پول برای شرایط اضطراری مهم تر است.

اگر پول نقد با خود به همراه دارید، به محض اینکه به هتل رسیدید، پولتان را در صندوق امانات اتاق بگذارید تا جایش امن باشد. در گردش ها هم حواس تان به پولی که در جیب یا کیف تان گذاشته اید، باشد. برای اینکه با هزینه های سفرهای مختلف آشنا شوید، من چند مورد از مهم ترین مقالاتی که به هزینه سفر پرداخته اند را برایتان می آورم.

7. سفری پر از بدو بدو

حواستان باشد که ماه عسل با تمام سفرهای شما فرق دارد. قرار نیست در این سفر هم مانند سایر اوقات برنامه ای فشرده داشته باشید. اینکه از صبح زود تا آخر شب به مکان های گردشگری و تفریحی بروید، خیلی خوب است. اما قرار نیست در این مدت هر روز خسته و کوفته به هتل برگردید. زیرا این سفر باید شروعی شیرین برای زندگی مشترک شما باشد. سعی کنید برنامه هایتان را طوری تنظیم کنید که بین گردش ها کمی هم استراحت کنید.

در واقع در این سفر باید زمانی را برای دنج کردن و تبادل نظر در نظر بگیرید. مثلا بین گردش هایتان در یک کافی شاپ یا حتی روی یک نیمکت معمولی در یک پارک کوچک بنشینید و با هم حرف بزنید. یا اگر به شهر ساحلی رفته اید، در ساحل راه بروید و حسابی لذت ببرید. خلاصه اینکه در سفر ماه عسل خیلی سخت نگیرید و خوش بگذرانید.

تجربه شیرین شما

با رعایت این نکات و کمی دقت، سفر ماه عسل شما واقعا شیرین خواهد شد. اگر شما هم تجربه ای خوشایند یا خاطره ای جالب از ماه عسل تان دارید، یا در صورتی که نکته ای در این باره به نظرتان می رسد، برایمان بگویید.

نکته دیگر اینکه تورهای ویژه ماه عسل هم می تواند گزینه ای مطلوب برای شما باشد، پس این انتخاب را هم درنظرتان باشد.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2291

به "7 راه برای خراب کردن ماه عسل شما!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 راه برای خراب کردن ماه عسل شما!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید