9 مورد که باید قبل از دوچرخه سواری بدانیم

به گزارش مجله سفرنامه دبی، دوچرخه سواری ورزشی است که بیشتر به چشم تفریح به آن نگاه می شود. اغلب ما در کودکی نیز دوچرخه سواری کردیم و با خود فکر می کنیم که چرا باید حالا که بزرگ شدیم سخت بگیریم؛ اما در کودکی بدن و غضلات ما مدام در تکاپو بود و به نوعی آمادگی جسمانی داشتیم.

9 مورد که باید قبل از دوچرخه سواری بدانیم

تابستان در راه است و ورزش در فضای باز یکی از تفریحات مناسب در این فصل است. میان آنها، ورزش هایی مانند والیبال، بدمینتون و دوچرخه سواری بیشتر وسوسه کننده هستند.

به گزارش هاف پست؛ با دوچرخه سواری احساس سرزندگی و شادابی می کنید؛ اما بهتر است بدانیم، اگر هر کدام از این ورزش ها را بدون آموزش های لازم انجام دهیم، به خودمان آسیب می رسانیم.

در ادامه به بررسی موضوعات مهمی که در این شرایط کروناویروس همه دوچرخه سواران باید بدانند، می پردازدیم.

دوچرخه سواری ورزشی است که بیشتر به چشم تفریح به آن نگاه می شود. اغلب ما در کودکی نیز دوچرخه سواری کردیم و با خود فکر می کنیم که چرا باید حالا که بزرگ شدیم سخت بگیریم؛ اما در کودکی بدن و غضلات ما مدام در تکاپو بود و به نوعی آمادگی جسمانی داشتیم. حالا به علت عدم تحریک کافی و کوچکی عضلات، ممکن است بدن به اصطلاح خشک شده باشد. در این زمان ورزش کردن به جای اثرات مثبت برای بدن، آسیب می رساند؛ حتی ممکن است دچار کشیدگی عضلات شویم که به شدت دردناک هستند.

برخی از محله ها خط کشی های مخصوص برای دوچرخه سواری دارند. شاید محل شما هم داشته باشد و دقت نکرده باشید، ممکن است برخی مراکز کرایه دوچرخه در نزدیک شما وجود داشته باشد. بهتر است قبل از شروع، از این دسته موقعیت ها باخبر شوید. گاهی در برخی منطقه ها به علت مناسب نبودن زمین، دوچرخه سواری ممنوع است. آگاهی از این قوانین به شما کمک می کند با دید باز تری به این ورزش لذت بخش بپردازید.

دوچرخه هم مانند ماشین و موتور باید قوانین مربوط به راهنمایی و راننندگی را رعایت کند و هم مراقب عابرین پیاده باشد. بهتر است در هنگام رکاب زدن، هنسفیری در گوش نداشته باشید. زیرا صدا ها به امن راندن شما کمک می کنند. عابرین پیاده را نابینا، ناشنوا و لال در نظر بگیرید و بیشتر حواس خود را جمع کنید مخصوصا وقتی در پارک ها می رانید مراقب بچه ها باشید. تنها در پیست های مخصوص دوچرخه، حق دارید تند برانید.

از یاد نبرید که ویروس کرونا، همواره در کمین برای حمله است. تمام نکات و اصول بهداشتی را برای پیشگیری از این بیماری، انجام دهید. از ماسک و دستکش استفاده کنید و اگر با گروهی به دوچرخه سواری می روید، فاصله اجتماعی (بین 1 تا 1.5 متر) را رعایت فرمایید. قبل از ورود به خانه چرخ ها دوچرخه را با مواد مخصوص، استریل کنید. با کیلیک بر اینجا از تفاوت بین ضد عفونی و استریل کردن، بخوانید.

همان طور که اشاره کردیم دوچرخه نیز باید قوانین وسایل نقلیه را رعایت کند و همان گونه که خطر آفرین است، ممکن است آسیب نیز ببینند. پس برای حفظ جان کسی که دوچرخه سواری می کند نیاز است که قوانینی را رعایت کند. مهم ترین آنها، کلاه ایمنی است. کلاه را باید به نحوی بر سر خود بگذارید که فیت باشد و جا به جا نشود. صحیح ترین نوع فاصله کلاه، تقریبا 2 انگشت بین کلاه و ابرو ها است.

با کسی دوچرخه سواری کنید که بیشتر از شما تجربه دارد. در این صورت با اعتماد به نفس بیشتری به این ورزش ادامه می دهید. در ضمنً این که از تجربیات او نیز استفاده می کنید و شاید برخی خطا ها را انجام ندهید.

حتما از سلامت ترمز ها مطمئن شوید. از جمله اهرم مکانیکی روی فرمان، سیم ترمز و لنت های ترمز.

باد چرخ ها را چک کنید و اگر کم باد هستند آن ها را تنظیم کنید تا آسیبی به تیوپ نزند و خرج بیشتری روی دست تان نگذارد.

جایگاه یکی از مهم ترین در اجزای دوچرخه است؛ زیرا در صورت مناسب نبودن آن اولین نشانه اش کمر درد در شما است.

زنجیر دوچرخه را چک کنید و مطمئن شوید که در سر جای خود واقع شده است. قبل از رفتن به راستا های طولانی حدود ده دقیقه با دوچرخه برانید تا اگر مسئله ای دارد متوجه شوید و به آن رسیدگی کنید.

برای جلوگیری از دزدیده شدن دوچرخه این موضوع مهم است و باید توجه کنید. قفلی برای چرخ دوچرخه تهیه کنید که به هیچ عنوان بدون باز شدن تکان نخورد.

این که شما دوست دارید بر مهارت دوچرخه سواری خود تمرین کنید و بیشتر یاد بگیرید هیچ انتقادی وارد نیست؛ ولی بر شرایطی که خود و دیگران را در خطر قرار دهید، انتقاد وارد است. پس بهتر است بر مهارت های بهتر راندن دوچرخه مسلط شوید تا نیازی به حرکات نمایشی و خودنمایی در مکان های عمومی نباشد. به هیچ عنوان نباید در کوچه، خیابان، پارک و پیست های عمومی، مسابقه با دیگران را بپذیرید.

منبع: فرادید
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2239

به "9 مورد که باید قبل از دوچرخه سواری بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مورد که باید قبل از دوچرخه سواری بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید