آغاز بررسی شرایط متقاضیان مسکن ، چه گروه هایی منتظر پیامک باشند؟

به گزارش مجله سفرنامه دبی، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، درباره اینکه خبرنگاران و اصحاب هنر چه زمانی امکان ثبت نام در سامانه مسکن را دارند اضافه کرد: پیامک مورد نظر به زودی برای اصحاب هنر و رسانه از طرف وزارت راه و شهرسازی ارسال می شود.

آغاز بررسی شرایط متقاضیان مسکن ، چه گروه هایی منتظر پیامک باشند؟

وی گفت: همچنان منتظر معرفی سایر اعضا هستیم تا در پروژه های درحال ساخت، تعداد مورد تفاهم را جا دهیم.

آغاز بررسی شرایط متقاضیان مسکن

محمودزاده درباره چگونگی انتخاب، معرفی و تایید نهایی اسامی، گفت: بررسی اطلاعات افرادی که به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اند آغاز شده است؛ به آنهایی که واجد شرایط هستند از طریق شماره همراه ثبت شده که از طریق طرف تفاهم (وزارت ارشاد) برای ما ارسال شده است پیامک می دهیم که ظرف مدت مشخص شده مجاز به مراجعه به سامانه هستید تا با استفاده از کد ملی و شماره همراه ثبت شده نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه اقدام کنید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد بررسی شرایط متقاضیان مسکن توضیح داد: اولین پیامکی که دریافت می کنید به معنای این است که از سوی طرف تفاهمنامه به وزارت راه معرفی شده اید تا اطلاعات خود را وارد سامانه کنید. یعنی در اولویت دستگاه هستید چون اولویت بندی را بر عهده دستگاه های طرف تفاهم می گذاریم اما به معنای واجد شرایط نهایی برای مشارکت در طرح دولتی نیست.

وی ادامه داد: بعد از ثبت اطلاعات، استعلام های مکمل مثل سابقه مالکیت برای خود شخص و اعضای خانواده و سابقه سکونت 5 ساله و… انجام می شود و به واجدین شرایط نهایی اعلام خواهد شد تا با تکمیل پرونده خود نزد بانک ها به پروژها معرفی شوند.

تفاهنامه میان وزارتخانه های راه و ارشاد

طبق تفاهمنامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد، ساخت 10 هزار واحدمسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است.

تا به امروز حدود 9 هزار نفر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده و حدود هزار نفر دیگر به جای مانده است. این افراد به پروژه های درحال احداث در سراسر کشور متصل می شوند و واحدهای در حال ساخت به نام مسکن ملی، شامل این افراد می شود.

برای رفع معضل مسکن در کشور طرح هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارایه شده است.

طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت 400 هزار واحد تعریف شد. جزییات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی هم قرار است به زودی اعلام شود.

در 9 مرداد ماه امسال با امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقدمات اجرای طرح ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران و هنرمندان واجد شرایط، فراهم شد.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2020

به "آغاز بررسی شرایط متقاضیان مسکن ، چه گروه هایی منتظر پیامک باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بررسی شرایط متقاضیان مسکن ، چه گروه هایی منتظر پیامک باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید