آموزش ساخت اوریگامی حیوانات (خرگوش، قورباغه، کانگورو و&hellip) همراه با فیلم

به گزارش تور دبی ارزان، خبرنگاران | سرویس خانه داری - با ساخت اوریگامی حیوانات مختلف می توانید با بازی به بچه ها چیزهای زیادی آموزش بدهید و این کاردستی های زیبا را در تزیینات مختلف مثل تزیین کادو، ساخت کارت پستال و… نیز بهره ببرید. در این مطلب قرار است ساخت اوریگامی حیوانات مختلفی چون خرگوش، لاک پشت، روباه، قورباغه و… را یاد بگیرید و از آنها در بازی های خود با بچه ها بهره ببرید.

آموزش ساخت اوریگامی حیوانات (خرگوش، قورباغه، کانگورو و&hellip) همراه با فیلم

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

اگر مطالعه بخش خاصی از این مطلب مدنظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

  • ساخت اوریگامی خرگوش
  • ساخت اوریگامی لاک پشت
  • ساخت اوریگامی روباه
  • ساخت اوریگامی قورباغه
  • ساخت اوریگامی سگ
  • ساخت اوریگامی کانگورو
  • ساخت اوریگامی فیل
  • ساخت اوریگامی گربه

ساخت اوریگامی حیوانات

برای ساخت اوریگامی حیوانات مختلف سعی کنید از کاغذ رنگی هایی با رنگ نزدیک به خود حیوان بهره ببرید یا اینکه کاغذهای اوریگامی با طرح پوست حیوانات خریداری کنید. این کار جلوه بسیار زیبایی به کاردستی شما می دهد. زیبایی هنرتان را می توانید با چشم های متحرک یا چشم عروسک تکمیل کنید یا با ماژیک برای کارتان چشم و دهان بکشید.

1. ساخت اوریگامی خرگوش

برای ساخت اوریگامی خرگوش شما یک کاغذ مربعی می خواهید و باید این کاغذ را با تا کردن به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. بعد با تاهای دیگری کاغذتان را جدولی کنید! یعنی مربع کاغذی را صاف بگذارید جلوی تان و لبه اضلاع افقی اش را به سمت مرکز کاغذ تا کنید و باز کنید. این کار را با اضلاع عمودی نیز انجام دهید. خرگوش شما خیلی سریع از این تاهای جدولی ساخته خواهد شد. در ادامه می توانید فیلم آموزشی ساخت اوریگامی خرگوش را ملاحظه کنید.

2. ساخت اوریگامی لاک پشت

برای ساخت اوریگامی لاک پشت یک مربع سبز می خواهید و باید آن را در جهت قطرهایش تا بزنید و باز کنید. بعد کاغذ را با تا نصف کنید (هم تای افقی هم تای عمودی) و سپس باز نمایید. حالا نوبت تا زدن گوشه های کاغذ مربعی شما می رسد و لاک پشت اوریگامی شما به راحتی از این پاکنامه کاغذی که ساختید درست می گردد. اینجا می توانید فیلم آموزشی ساخت اوریگامی لاک پشت را ملاحظه کنید.

3. ساخت اوریگامی روباه

روباه اوریگامی شما از یک کاغذ مربعی ساخته می گردد. باید این کاغذ را با تا نصف و سپس تا را باز کنید. بعد مستطیل های ایجاد شده را هم باز با تای دیگری در جهت خط تای اول نصف کنید، این تاها نباید باز شوند. دو گوشه از عرض این مستطیل ایجاد شده را انتخاب کنید و گوش های روباه تان را از این گوشه ها بسازید. در فیلم زیر می توانید آموزش ساخت اوریگامی روباه را مشاهده کنید.

4. ساخت اوریگامی قورباغه

برای ساخت اوریگامی قورباغه یک کاغذ مربعی می خواهید. شما باید آن را با تا زدن نصف کنید (هم افقی و هم عمودی) و تاها را باز کنید. بعد دوباره کاغذ را از وسط تا بزنید و با همین مستطیل ایجاد شده که نصف مربع است کار را ادامه دهید. به این شکل که عرض مستطیل را گرفته و به سمت خط وسط مستطیل (که در جهت عرض است) تا کنید. نگرامن نباشید، قورباغه اوریگامی شما زودتر از آنچه که فکرش را می کنید آماده می گردد! در ادامه می توانید فیلم آموزش ساخت اوریگامی قورباغه را مشاهده کنید.

5. ساخت اوریگامی سگ

برای ساخت اوریگامی سگ شما یک کاغذ مربعی می خواهید. ابتدا باید این کاغذ را از وسط نصف کنید (هم با خط تای افقی هم عمودی) و بعد هم یک تا در جهت قطر اصلی آن بزنید و باز کنید. گوشه های مربعی که قطر اصلی شان را تا نکردید بگیرید، به سمت مرکز مربع بکشید و تا کنید. گوشه پایینی هم همینطور! حالا یک پاکت نامه دارید که قرار است به سگ کاغذی شما تبدیل گردد. در ادامه می توانید فیلم آموزشی ساخت اوریگامی سگ را ملاحظه کنید.

6. ساخت اوریگامی کانگورو

ساخت اوریگامی کانگوروتان را با یک کاغذ مربعی شروع کنید و آن را در جهت قطرهای اصلی و خط وسط (هم افقی هم عمودی) تا بزنید. سپس تاها را باز نموده و گوشه بالایی کاغذ (سمت چپ) را بگیرید. این گوشه را باید روی خط وسط افقی تا کنید به گونه ای که نوک گوشه ها روی نقطه ای بیاید که فاصله اش با ضلع مربع یک چهارم خط وسط است. بعد اضافه مثلث ایجاد شده را به سمت داخل تا کنید و همین کارها را با گوشه مقابل هم انجام دهید. ساخت کانگوروی شما شاید زمان بر باشد اما در عوض پس از طی کردن این مرحله و مراحلی که در فیلم آموزشی ساخت اوریگامی کانگورو می بینید نتیجه کار شما شگفت انگیز خواهد بود!

7. ساخت اوریگامی فیل

برای ساخت اوریگامی این فیل فقط یک کاغذ مربعی ضروری است. کاغذی که از وسط تا می گردد (خط تا یک از قطرهای اصلی است.) و بعد گوشه های دو طرف این خط تا، روی خط می آیند و کاغذ تا می خورند تا یک بادبادک یا لوزی ساخته گردد. فیل شما از این بادبادک ساخته می گردد. اگر می خواهید ساخت اوریگامی این فیل را یاد بگیرید فیلم زیر را تماشا کنید.

8. ساخت اوریگامی گربه

برای ساخت اوریگامی گربه یک کاغذ مربعی می خواهید. اینجا هم مانند اوریگامی فیل، یک بادبادک بسازید. بعد نوک تیزتر بادبادک را گرفته و به سمت نوک دیگر بادبادک تا بزنید. با دو تای دیگر شکلی شبیه به یک خانه خواهید داشت و گربه اوریگامی شما از این خانه ساخته می گردد. اگر دوست دارید ساخت اوریگامی این گربه را یاد بگیرید فیلم آموزشی آن برای شما اینجا قرار داده شده است.

جمع بندی

همانطور که دیدید حیوانی وجود ندارد که نگردد با اوریگامی آن را ساخت! اگر به ساخت اوریگامی حیوانات علاقه مند شدید، مطالب ساخت اوریگامی ماهی، ساخت اوریگامی پرنده و ساخت اوریگامی اژدها نیز برای شما لذت بخش خواهد بود. در خصوص این اوریگامی ها چه نظری دارید؟ کدام شان را درست کردید؟ به نظر شما اوریگامی کدام حیوان زیباتر بود؟ از قلم نیاندازید نظرات و پیشنهادات خود را به وسیله بخش نظرات و پرسش ها با ما و سایر همراهان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1750

به "آموزش ساخت اوریگامی حیوانات (خرگوش، قورباغه، کانگورو و&hellip) همراه با فیلم" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش ساخت اوریگامی حیوانات (خرگوش، قورباغه، کانگورو و&hellip) همراه با فیلم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت اوریگامی حیوانات (خرگوش، قورباغه، کانگورو و&hellip) همراه با فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید