اجرای 34 هزار طرح عمرانی برکت در 4500 روستا

به گزارش مجله سفرنامه دبی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرا و بهره برداری از 34 هزار طرح عمرانی و زیربنایی این بنیاد در منطقه ها محروم کشور اطلاع داد.

اجرای 34 هزار طرح عمرانی برکت در 4500 روستا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرا و بهره برداری از 34 هزار طرح عمرانی و زیربنایی این بنیاد در منطقه ها محروم کشور اطلاع داد.

امیرحسین مدنی با اعلام این خبر اضافه کرد: بنیاد برکت نسبت به اجرا و عملیاتی کردن بیش از 53 هزار طرح عمرانی و زیربنایی در منطقه ها محروم و روستایی و عشایری کشور متعهد است که نزدیک به 34 هزار طرح به بهره برداری رسیده و مابقی هم در حال انجام هستند.

وی یادآور شد: مجموع تعهدات بنیاد در حوزه های عمرانی و زیربنایی بیش از 24 هزار میلیارد ریال است که تا به امروز بیش از 16 هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده.

مدنی اضافه کرد: بنیاد برکت بعلاوه بهره برداری از 17 هزار و 432 پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی، بیمارستان، پایگاه سلامت، خانه و مرکز بهداشت، مسکن محرومین و آب رسانی روستایی را برای سال 1400 هدف گذاری نموده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 5 هزار و 164 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای و عملیاتی کردن این 17 هزار و 432 پروژه پیش بینی شده است.

مدنی در تشریح طرح های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در امسال گفت: امسال ساخت 700 مدرسه را در منطقه ها محروم، روستایی و عشایری کشور در دستور کار داریم. بعلاوه 200 مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی در این منطقه ها احداث می گردد.

وی ادامه داد: ساخت 2 بیمارستان و احداث 30 پایگاه سلامت، خانه و مراکز بهداشت از جمله دیگر اقدامات عمرانی بنیاد در حوزه بهداشت و درمان در امسال است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر ساخت مسکن برای محرومین گفت: بنیاد امسال هم همانند سال های گذشته موضوع مشارکت در ساخت مسکن برای محرومین را دنبال می نماید و احداث 16 هزار واحد مسکن را پیش بینی نموده است.

مدنی با اشاره به بهره برداری از 800 پروژه آب رسانی تا انتها سال 99 گفت: در امسال هم به 550 روستای محروم کشور آب رسانی خواهد شد.

مدنی با تاکید بر اجرای پروژه های عمرانی به موازات اشتغال زایی در منطقه ها محروم گفت: رسالت اصلی بنیاد برکت در حوزه اشتغال زایی و توانمندسازی مالی و اجتماعی است و پروژه های عمرانی و زیربنایی تنها یک چهارم فعالیت ها و اعتبارات بنیاد را به خود اختصاص می دهند.

وی در انتها گفت: بیش از 4 هزار و 500 روستا در سراسر کشور زیر پوشش فعالیت های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1885

به "اجرای 34 هزار طرح عمرانی برکت در 4500 روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 34 هزار طرح عمرانی برکت در 4500 روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید