شرایط زندگی در استان آلاسکا

به گزارش مجله سفرنامه دبی، آلاسکا بزرگ ترین استان در ایالات متحده آمریکا است که آب و هوای سردسیری دارد. قوم آلئوت ساکنان کهن و اصلی استان آلاسکا هستند که هنوز هم آثار تمدن آن ها در این سرزمین یافت می شود. نام آلاسکا در زبان بومی مردم آن به معنی سرزمین اصلی است. این استان دارای معادن نفت بسیاری است که همین امر آن را به یکی از ثروتمندترین استان های آمریکا تبدیل کرده است. آلاسکا دارای یخچال های طبیعی و رشته کوه های بلند و به هم پیوسته است و بیش تر مردم این استان مسیحی پروتستان هستند. اگر می خواهید درباره شرایط مهاجرت به آلاسکا بیشتر بدانید با مجله خبرنگاران همراه باشید. خرید ارزان بلیط هواپیما

شرایط زندگی در استان آلاسکا

هزینه های زندگی در آلاسکا

هزینه های زندگی در آلاسکا میانه است و از سن فرانسیسکو و منهتن پایین تر است. در این استان پارک های متعددی وجود دارد که سرگرمی های بسکمک را برای خانواده ها به صورت رایگان فراهم می کنند. استان آلاسکا یکی از مکان هایی است که به شهفرایندان خود سالانه مبالغی را پرداخت می کند تا در هزینه های زندگی به آنها کمک کند. از آنجایی که اقتصادیات در این استان خیلی پایین است، شرایط مناسبی را برای ساکنان آن فراهم آورده است.

خردی یا اجاره ملک در آلاسکا

اگر در پی خرید، اجاره و یا ساخت خانه در آلاسکا هستید باید بدانید که آلاسکا سرزمین فرصت ها است و شما به راحتی می توانید خانه رویاهای خود را داشته باشید. رفت وآمد از خارج شهر به مرکز شهر خیلی راحت صورت می گیرد و هم چنین شما در جهت می توانید خرس یا گوزن های شاقتصادی را ببینید که در کمتر شهری در دنیا چنین امکانی برای تان فراهم خواهد بود. اجاره منزل در شهرهای اصلی آلاسکا از خارج شهر بیش تر است ولی هزینه های آن بالا نیست و به راحتی می توانید آن را بپردازید. تغییرات اقتصادی استان های دیگر بر اقتصاد این استان تاثیری ندارد و در آن تغییری ایجاد نخواهد کرد و این یکی از مزیت های بزرگ آلاسکا محسوب می شود. آلاسکا شهر برف و یخ

کسب و کار و تجارت در آلاسکا

درباره مشاغل موجود در آلاسکا باید بگوییم که اگر فکر می کنید تنها مشاغل موجود در این استان به معادن نفت و ماهیگیری وابسته است کاملا در اشتباه هستید. این کشور فرصت های شغلی بسکمک در زمینه های سلامت، حمل و نقل، نفت، معدن، صنعت چوب و ماهیگیری به شما ارائه می دهد. هم چنین، شغل های فصلی و خدماتی هم همیشه برای افراد جویای کار وجود دارد. این شغل ها شامل راننده اتوبوس، کارمند هتل و غیره می شود. میزان درآمد افراد در این استان خیلی بالا نیست و افرادی که به این استان می آیند معمولا در پی درآمدهای نجومی و خیلی بالا نیستند. خوب است بدانید که در زمینه خدمات بهداشتی و سلامت نیاز به افراد برای کار در این استان رشدی چشمگیر دارد. هم چنین، به دلیل موقعیت مکانی استان آلاسکا حمل و نقل باری هوایی نیز در این استان رونق بسکمک دارد.

تحصیل در آلاسکا

اگر در این استان تحصیل می کنید یا قصد تحصیل در آلاسکا را دارید، باید بدانید که یک صبح تاریک و شنیدن صدای گوزن های شاقتصادی در میان درختان منظره ای است که همه دانش آموزان این استان هر روز با آن روبرو هستند. مدارس دولتی این استان بهترین مدارس موجود در آلاسکا هستند. دانش آموزان این استان می توانند سیستم آموزش از راه دور را نیز انتخاب کنند و از راه دور آموزش ببینند. تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی در این استان هم امکان پذیر است. چند دانشگاه در این استان وجود دارد که افراد می توانند در آنها رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

فعالیت هایی که می توانید در استان آلاسکا انجام دهید

مردم آلاسکا به فعالیت های خارج از منزل و ورزش بسیار علاقه دارند. فوتبال، اسکی، بسکتبال، دویدن و غیره از جمله ورزش هایی هستند که مردم این استان به آنها می پردازند.

بیش از 70 درصد جمعیت آلاسکا در شهرهایی که در خط ساحلی قرار دارند زندگی می کنند و 75 درصد از جمعیت این استان را سفیدپوستان تشکیل می دهند. یکی دیگر از نکات جالب مربوط به آلاسکا این است که این منطقه نزدیک ترین منطقه آمریکا به آسیا است و تنگه برینگ با پهنای 80 کیلومتر این استان را از روسیه جدا می کند.

آب و هوای آلاسکا

مهم ترین نکته ای که درباره آلاسکا باید بدانید این است که در زمستان های این استان روزها کوتاه هستند و در زمان های مشخصی از سال (اواسط ماه نوامبر تا آخر ژانویه) هوا تاریک است و معمولا اهالی آلاسکا در این زمان به سفر می فرایند و مکان های گرم تری را انتخاب می کنند. اگر شما هم بتوانید این کار را انجام بدهید تاریک بودن هوا شما را آزار نخواهد داد. از اواسط ماه فوریه روزها طولانی تر می شوند و نوید تابستانی فوق العاده را به شما خواهند داد. تابستان در این استان بسیار دلنشین و زیبا است و روزهای تابستان معمولا طولانی هستند و خورشید 18 تا 21 ساعت در آسمان دیده می شود. به همین دلیل، مردم این استان در شب های تابستان به ماهیگیری و پیاده روی می فرایند و این امری رایج در استان آلاسکا است.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2080

به "شرایط زندگی در استان آلاسکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط زندگی در استان آلاسکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید