احتمال انتقال کرونا از طریق غذاهای بسته بندی شده وجود ندارد

به گزارش تور دبی ارزان، پس از اینکه مقامات چینی بار ها در مورد احتمال شیوع همه گیری از طریق غذا های بسته بندی شده منجمد بحث و جدل کردند و مراکز مقابله با بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی به طور کامل این فرضیه را بعید می دانستند، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، وزارت کشاورزی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفت که انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و بسته های غذایی امکان ندارد.

احتمال انتقال کرونا از طریق غذاهای بسته بندی شده وجود ندارد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده در بیانیه ای اظهار کرد: که مصرف کنندگان باید اطمینان حاصل کنند که تحقیقات مبتنی بر اطلاعات علمی معتبری که در حال حاضر در دسترس است و با حمایت از اجماع علمی بین المللی انجام شده، تایید کرده که بسیار بعید است بسته های مواد غذایی باعث انتقال ویروس کرونا باشند.

این سه مرکز آمریکایی توضیح دادند که آن ها به هیچ مدرک مستدلی مبنی بر احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و یا مواد بسته بندی شده دست نیافته اند.

کرونا، یک ویروس تنفسی است

اداره غذا و داروی آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت که برخلاف دیگر ویروس ها که می توانند از طریق مصرف غذا و بسته های آن منتقل شوند، کرونا نوعی بیماری تنفسی است که از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. با توجه به اینکه از نظر تئوری، تعداد ذرات ویروس کرونا که می تواند توسط لمس یک سطح انتقال یابد، بسیار کم است و در مقابل تعداد ذرات مورد نیاز برای انتقال ویروس از طریق استنشاق از طریق دهان بسیار زیاد است، احتمال ابتلا به آن با لمس سطح بسته های غذایی یا خوردن غذا بسیار کم است.

با توجه به اینکه بیش از 100 میلیون نفر تا کنون به این ویروس مبتلا شده اند اما شواهد اپیدمیولوژیکی مربوط به غذا یا بسته بندی مواد غذایی به عنوان منبع انتقال کرونا به انسان به دست نیامده است.

چگونه می توان از ویروس کرونا در امان بود؟

سازمان بهداشت جهانی می گوید که در حال حاضر هیچ مورد تأیید شده ای از انتقال ویروس کرونا از طریق غذا یا بسته بندی مواد غذایی وجود ندارد، اما برخی اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از آلودگی وجود دارد.

این سازمان توضیح می دهد که نیازی به ضدعفونی بسته های غذایی نیست، اما دست ها باید پس از دست زدن به بسته های مواد غذایی و قبل از غذا به خوبی شسته شوند.

اگر در حال خرید مواد غذایی هستید، در صورت امکان قبل از ورود به فروشگاه از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید و پس از آن دستان خود را به خوبی بشویید.

منبع: همگردی
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1691

به "احتمال انتقال کرونا از طریق غذاهای بسته بندی شده وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال کرونا از طریق غذاهای بسته بندی شده وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید