اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می نماید؟

به گزارش مجله سفرنامه دبی، با توجه به ورود ایران به پیک ششم شیوع ویروس کرونا باید دید آیا دوباره ممنوعیت ها و محدودیت های کرونایی برای سفرهای داخلی و خارجی باز می شود یا خیر.

اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، طی حدود دو سال گذشته و پس از ورود ویروس کرونا به کشور بارها و در اوج شیوع این ویروس در کشور ممنوعیت ها و محدودیت های کرونایی پر رنگ تر شده و پروتکل های نوی در این زمینه تصویب و اجرا شده است به گونه ای که در آذر ماه سال گذشته شاهد قرنطینه استان ها و شهرهای مختلف به ویژه مناطقی که در شرایط قرمز کرونایی قرارداشتند، بودیم و مردم نمی توانستند از شهر خود به قصد سفر خارج شوند.

بعلاوه برای ورود و خروج از و به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه 500 هزار تومانی تا یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده و پس از آن در ماه های گذشته مسئله مدیریت و کنترل هوشمند کرونا مطرح شد تا افرادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند یا واکسن نزده اند، نتوانند به سفر بروند و خدماتی به آن ها ارائه نگردد.

حالا با توسعه شیوع ویروس کرونا در کشور آنهم از نوع اُمیکرون و اینکه با توجه به آخرین نقشه نو کرونایی کشور 120 شهرستان در شرایط قرمز، 153 شهرستان در شرایط نارنجی و 167 شهرستان در شرایط زرد کرونایی قرار دارند، به نظر می رسد پروتکل های نو و سختگیرانه تری برای انجام فعالیت های مختلف از جمله سفرهای بین استانی در نظر گرفته گردد.

دکتر محمد مهدی گویا -رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی- همه مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در اماکن عمومی حفظ فاصله اجتماعی پرهیز از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت و غیره توصیه کرد.

وی افزود: استفاده از ماسک با قدرت محافظت بالاتر برای پرسنل بهداشتی در زمان مراقبت از بیماران کرونایی، برای عموم افراد جامعه در زمان حضور در وسایل نقلیه عمومی و هواپیما به ویژه برای مدت طولانی، برای شاغلانی که با افراد زیادی سر و کار دارند، در زمانی که واکسیناسیون مناسب با زمان متناسب انجام نشده باشد، در محیط های عمومی خیلی شلوغ در فضای باز یا بسته و برای افرادی که فاکتور خطر داشته باشند و یا ضعف سیستم ایمنی و زمینه بیماری های مختلف دارند، توصیه می گردد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشک تاکید نمود: اطلاع رسانی عمومی و گسترده به وسیله رسانه ها و فضای مجازی در خصوص اهمیت استفاده از ماسک در خارج از منزل، پرهیز از ساده سازی و عادی انگاری بیماری اُمیکرون به عنوان یک بیماری ساده و گذرا، پرهیز از تاکید بر ایمنی عمومی ناشی از ابتلا در موج های قبلی به عنوان عوامل موثر ایمنی در برابر ابتلای نو به اُمیکرون و الزامی کردن استفاده از ماسک در اماکن عمومی، بازارها، ادارات و ... و در اختیار قرار دادن ماسک رایگان به افراد بدون ماسک، راهکارهایی است که در این شرایط، توصیه می گردد.

بنابراین با توجه به قرمز شدن دوباره ایران باید دید سفرهای داخلی و خارجی در بخش های مختلف زمینی، هوایی، ریلی و دریایی با محدودیت ها و ممنوعیت های نوی روبرو خواهند شد یا اینکه اتفاق دیگری در این زمینه خواهد افتاد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2171

به "اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اُمیکرون سفرها را دوباره ممنوع می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید