انتشار نتایج دو واکسن چین برای نخستین بار، ژورنال آمریکایی: واکسن ها اثربخشی دارند

به گزارش مجله سفرنامه دبی، مجله معتبر جاما نوشت: دو واکسن کووید 19 که توسط شرکت سینوفارم چین فراوری شده است، بیش از 72 درصد در آزمایشات بالینی فاز 3 اثربخشی نشان داده اند.

انتشار نتایج دو واکسن چین برای نخستین بار، ژورنال آمریکایی: واکسن ها اثربخشی دارند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از شینهوا، بر اساس مطالعه ای که روز چهارشنبه در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) منتشر شد، دو واکسن کووید 19 که توسط شرکت سینوفارم چین فراوری شده است، بیش از 72 درصد در آزمایشات بالینی فاز 3 اثربخشی نشان داده اند.

دو واکسن غیرفعال، ساخته شده توسط موسسه فراوریات بیولوژیک ووهان، یکی از موسسات زیر مجموعه شرکت داروسازی سینوفارم و موسسه محصولات بیولوژیکی پکن، به ترتیب در مقایسه با علائم کووید 19، اثر 72.8 و 78.1 درصد را نشان دادند.

گروه ملی Biotec چین (CNBG) در بیانیه ای گفت، این اولین نتایج مطالعه فاز 3 منتشر شده در زمینه واکسن های کووید 19 غیرفعال است.

طبق این مطالعه، بیش از 40 هزار نفر در امارات متحده عربی و بحرین از 18 سال به بالا بدون سابقه شناخته شده کوید 19 در این آزمایشات شرکت نموده اند و روش واکسیناسیون تزریق عضلانی دو دز واکسن به فاصله 21 روز بوده است.

در این مطالعه آمده است، چهارده روز پس از تلقیح، همه گیرنده های واکسن عناصر آنتی بادی بالایی فراوری نموده و میزان تبدیل آنتی بادی های خنثی کننده بیش از 99 درصد در هر دو گروه واکسن بود که نشان دهنده پاسخ های ایمنی قوی ناشی از دو واکسن است.

این مطالعه اشاره نمود، این آزمایشات هنوز در خارج از کشور چین ادامه دارد و اثر طولانی مدت دو واکسن چینی برای پیشگیری از کووید 19 احتیاج به ارزیابی بیشتری دارد.

چین چندین واکسن کووید 19 ساخته دارد که تحت آزمایشات بالینی در اواخر مرحله قرار دارند و این مطالعه برای اولین بار نتایج آزمایش فاز 3 این واکسن ها را منتشر نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1883

به "انتشار نتایج دو واکسن چین برای نخستین بار، ژورنال آمریکایی: واکسن ها اثربخشی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نتایج دو واکسن چین برای نخستین بار، ژورنال آمریکایی: واکسن ها اثربخشی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید