انگلیس: ایران، از محورهای مورد بحث در نشست گروه هفت است

به گزارش مجله سفرنامه دبی، وزارت خارجه انگلیس اعلام نموده که ایران از جمله موضوعات مورد گفت وگو در نشست آینده گروه هفت در لندن خواهد بود.

انگلیس: ایران، از محورهای مورد بحث در نشست گروه هفت است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت خارجه انگلیس یکشنبه شب به وقت تهران خاطرنشان کرد که در نشست آینده وزاری خارجه گروه هفت درباره مسائل روزجهان از جمله ایران رایزنی خواهد شد.

به نوشته روزنامه هندوستان تایمز وزارت خارجه انگلیس با انتشار توییتی نوشت که نشست وزرای خارجه گروه هفت بر اولویت های ژئوپولتیکی از جمله ایران، روسیه و چین و چالش های جهانی از جمله کرونا و تغییرات اقلیمی متمرکز خواهد بود.

در این نشست که قرار است به میزبانی لندن در انگلیس برگزار گردد، وزرای خارجه انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و آمریکا حضور دارند. وزرای خارجه هند، استرالیا، کره جنوبی، آفریقای جنوبی نیز به عنوان مهمان به این نشست دعوت شده اند.

دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز یکشنبه گفت، تقابل با روسیه در نشست گروه هفت به بحث گذاشته می گردد. راب در آستانه برگزاری این نشست گفت، کشورش میخواهد ایجاد یک ساز کار پاسخ سریع را برای مقابله با آنچه انتشار اطلاعات نادرست از سوی روسیه نامید، در گروه هفت به بحث بگذارد.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه مدعی شد: می توانیم به دروغ ها و تبلیغات و اخبار جعلی روسیه، نه فقط به صورت جداگانه بلکه به صورت جمعی واکنش نشان دهیم تا به آن ها پاسخ داده و حقیقت را برای مردم روسیه و چین و دیگر کشورها، در دسترس قرار دهیم.

این در حالی است که روسیه بارها مداخله در امور دیگر کشورها را رد نموده و کشورهای غربی را به برانگیختن احساسات ضد روسی متهم می نماید.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اخیراً در این رابطه گفت است: تا جایی که به روابط بین روسیه و اروپا مربوط می گردد، به نظرم بریتانیا نقش بسیار منفی فعالانه ای ایفا می نماید. آنها اتحادیه اروپا را ترک کردند اما در این خصوص هیچ کاهشی در فعالیت های آنها ایجاد نشد. بالعکس، آنها کوشش می نمایند تا نفوذ خود بر مواضع اعضای اتحادیه اروپا در رابطه با مسکو را افزایش دهند.

لاوروف در بخش دیگری از صحبت هایش احتمال پیوستن روسیه به گروه هفت را رد کرد. وی در این باره اضافه نمود: ما بارها گفته ایم که دوباره به آنجا بازنمی گردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1803

به "انگلیس: ایران، از محورهای مورد بحث در نشست گروه هفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: ایران، از محورهای مورد بحث در نشست گروه هفت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید