تترا کرومات؛ روایت جدال رنگ و وسوسه ها که به مرگ ختم می گردد

به گزارش تور دبی ارزان، تهران (پانا) - محمدجواد صرامی کارگردان نمایش تترا کرومات معتقد است در حال حاضر جشنواره تئاتر فجر معتبرترین و بزرگترین جشنواره تئاتر در ایران است.

تترا کرومات؛ روایت جدال رنگ و وسوسه ها که به مرگ ختم می گردد

محمدجواد صرامی کارگردان نمایش تترا کرومات در گفت وگو با پانا درباره حضور در جشنواره تئاتر فجر و داستان نمایش خود گفت: نمایش بر اساس اثر جاودانه شکسپیر مکبث است که در گروه آوان اصفهان به فراوری رسیده است. این نمایش با12 بازیگر روی صحنه می رود و ما در این نمایش که در یک دنیای سورئال را روایت می نماید مکبث را به بیماری تتراکرومات متهم می کنیم. در حقیقت این بیماری نشان می دهد جنس چشم های مکبث با چشم های آدم های عادی فرق دارد.

وی ادامه داد: در نمایش 3 مکانی داریم که با 3 برداشت اجرا می گردد. کاخ مکبث، آزمایشگاهی خاص برای اثبات تتراکرومات بودن مکبث و جایی که تنش های درونی مکبث و لیدی مکبث پس از کشتن پادشاه به وجود می آید. نگاه ما در این نمایش به دور از هر نوع برداشت و نگاهی است که تا به امروز از مکبث شده است. نمایش تتراکرومات از جدال رنگ و وسوسه ها می آید که در سرانجام به مرگ ختم می گردد.

صرامی با بیان اینکه سال جاری سومین سال حضور من در جشنواره تئاتر فجر است، بیان کرد: نمایش های سر میز شام در سی و هفتمین دوره و چرخه سودایی در دوره سی و پنجم، آثاری بودند که در سال های گذشته توسط گروه ما در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد. جشنواره فجر انگیزه خوبی را برای هنرمندها و هنرجوهای تئاتر به وجود می آورد.

وی اظهار کرد: نزدیک به یک سال که گروه های تئاتر کار نداشتند و دچار دغدغه های فکری و روحی شدند. برگزاری جشنواره تئاتر فجر می تواند کور سوی امیدی را در دل اهالی تئاتر علی الخصوص بچه های استان ها زنده نگاه دارد.جشنواره فجر می تواند زمینه ای باشد که ما مجددا به روزهای درخشان تئاتر در گذشته بازگردیم.

این کارگردان تئاتر با اشاره به تعطیلی کامل تئاتر در استان اصفهان بیان کرد: شرایط ما هم متاثر از شرایط کشوری بود و به طور کامل تئاتر در استان اصفهان تعطیل شده بود.امیدداریم بعد از جشنواره فجر بازگشایی سالن های تئاتر با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گردد تا فعالیت ها در حوزه تئاتر از سر گرفته گردد.فکر می کنم جامعه هنرمندان بیش از هر بخش دیگیری دوستدار و نگران سلامت روحی و جسمی مردم عاست و لزوم رعایت موارد بهداشتی در حال حاضر باید اولویت همه ما باشد.

وی توضیح داد: در حال حاضر جشنواره فجر معتبرترین جشنواره هنری ما در کشور است و برگزاری با شکوه آن حتی در شرایط سخت واجب است و سال جاری هم که با همه این چالش ها نهایتا تصمیم به برگزاری جشنواره گرفته شد فکر می کنم تصمیم شجاعانه و منطقی بود.

صرامی در سرانجام اضافه نمود: نمایش تتروکرومات روز هجدهم بهمن ساعت 5 بعدازظهر در سالن ناظر زاده مجموعه ایرانشهر به روی صحنه می رود و قبل از اجرای نمایش ما از نمایشنامه دکتر هاشمیان که یکی از پزشکان متخصص بیمارستان مسیح دانشوری هستند با حضور خودشان رونمایی خواهد شد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه تا 20 بهمن در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1655

به "تترا کرومات؛ روایت جدال رنگ و وسوسه ها که به مرگ ختم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تترا کرومات؛ روایت جدال رنگ و وسوسه ها که به مرگ ختم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید