تصاویر ، قیمت سرسام آور و باورنکردنی هر ثانیه آگهی قبل از داربی پنجشنبه

به گزارش تور دبی ارزان، یک محاسبه سرانگشتی نشان می دهد تلویزیون تنها از ناحیه پخش آگهی های قبل از داربی پنجشنبه، هر ثانیه بین 161 تا 187 میلیون تومان درآمد به دست می آورد!

تصاویر ، قیمت سرسام آور و باورنکردنی هر ثانیه آگهی قبل از داربی پنجشنبه

تور دبی ارزان- بهروز رسایلی: تلویزیون یک ریال بابت حق پخش فوتبال به باشگاه ها نمی دهد، اما نه تنها با پوشش مسابقات آنها آنتن خود را پر می کند و مخاطب میلیونی به دست می آورد، بلکه با استفاده از آگهی های جانبی درآمد افسانه ای هم به جیب می زند. طبیعتا هر چه این مسابقات حساس تر باشد، درآمد سازمان هم بیشتر است. این وسط مسابقاتی مثل داربی پنجشنبه رسما یک دکان دو نبش است.

شاید چشم های شما هم مثل ما گرد شود اگر بدانید یک محاسبه سرانگشتی نشان می دهد تلویزیون تنها از ناحیه پخش آگهی های قبل از داربی پنجشنبه، هر ثانیه بین 161 تا 187 میلیون تومان درآمد به دست می آورد! با توجه به عدم شفافیت در ارکان مختلف صداوسیما، برای حساب و کتاب به این منظور سراغ سایت بازرگانی سازمان رفتیم. آنجا نامه ای وجود دارد (تصویر اول) که با آب و تاب از جذابیت داربی برای مشتری ها حرف زده و بعد تعرفه ها را درج کرده است. چنانچه می بینید سه تعرفه برای سه گروه وجود دارد که ترتیب آن به این شکل است: گروه اول: طبقه 35+ 990درصد، گروه دوم: طبقه 35+ 950درصد، گروه سوم: طبقه35+850درصد.

برای آشنایی با طبقات باید تعرفه های سال 98 را پیدا کنید که تور دبی ارزان زحمتش را برای شما کشیده است. چنانچه در جدول (تصویر دوم) می بینید، طبقه 35 در حقیقت گرانترین تعرفه پایه را دارد که قیمتش هر ثانیه 11 میلیون تومان است. این اما همه ماجرا نیست و به نرخ آگهی ها ضریب ماهانه هم تعلق می گیرد. همانطور که در جدول آخر (تصویر سوم) می بینید، ضریب ماهانه بهمن 55 درصد است و ما باید این نسبت را به قیمت پایه اضافه کنیم. بنابراین هر ثانیه آگهی برای طبقه 35 در بهمن، حدود 17 میلیون تومان آب می خورد.

حالا نوبت افزودن ضریب های ویژه داربی، مندرج در تصویر اول است. به این ترتیب روشن می شود طبقه 35 با ضریب 990 درصد برای گروه اول مساوی هر ثانیه 187 میلیون تومان می شود. این رقم برای گروه دوم با ضریب 950 درصدی حدود 178 میلیون تومان خواهد بود و گروه سوم با ضریب 850 درصدی، به ازای هر ثانیه تبلیغ قبل از داربی باید تقریبا 161 میلیون تومان بپردازد!

و اما دو نکته؛ اول اینکه گروه های سه گانه بر اساس جنس و ماهیت کالاها و خدمات آگهی شده معین می شوند و دوم آنکه صداوسیما قطعا برای مشتریانش تخفیف های متنوعی هم در نظر می گیرد که باید از این رقم کم شود. همچنین از قلم نیاندازید این تازه فقط قیمت پخش آگهی قبل از داربی است و سایر آگهی ها مثل بین دو نیمه، پایان دیدار، زیرنویس، حک لوگو و مخصوصا تقدیم برنامه محاسبه نشده است.

نهایتا آنچه بر جا می ماند، سود میلیاردی سازمانی است که یک ریال هم به فوتبال نم پس نمی دهد. در نتیجه بازیکنان پرسپولیس و استقلال قبل از بازی در اعتراض به مسائل مالی دست به اعتصاب می زنند و اعصاب هواداران را به هم می ریزند، اما پنجشنبه که پنجه در پنجه می اندازند، بزرگترین برنده رقابت آنها سازمان انحصاری صداوسیما است. خیلی هم ممنون!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 917

به "تصاویر ، قیمت سرسام آور و باورنکردنی هر ثانیه آگهی قبل از داربی پنجشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، قیمت سرسام آور و باورنکردنی هر ثانیه آگهی قبل از داربی پنجشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید