عابدینی: تاج و ساکت علیه نبی به AFC خط داده اند

به گزارش تور دبی ارزان، امیر عابدینی که سال ها نفر اول باشگاه پرسپولیس بوده، از کارشکنی برخی از مدیران سابق فدراسیون پرده برمی دارد و با صراحت می گوید که تاج و ساکت علیه دبیر کلی نبی به کنفدراسیون فوتبال آسیا خط داده اند.

عابدینی: تاج و ساکت علیه نبی به AFC خط داده اند

حمله عابدینی به تاج و ساکت

امیر اسدی ، بحث انتخاب مهدی محمدنبی به عنوان دبیر جدید فدراسیون فوتبال و اتفاق های بعد از آن که با مخالفت AFC همراه شد، همه و همه فدراسیون فوتبال را در روزهای شروعین سال 99 با چالش هایی روبرو نموده است. امیر عابدینی که سال ها نفر اول فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس بوده، از کارشکنی بعضی از مدیران سابق فدراسیون فوتبال پرده برمی دارد و با صراحت می گوید که تاج و ساکت علیه دبیر کلی نبی به کنفدراسیون فوتبال آسیا خط داده اند. عابدینی همچنین معتقد است علی کفاشیان از نظر بازنشستگی شرایطی شبیه حیدر بهافرایند دارد و به همین دلیل باید برگردد و به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال امور را بر عهده بگیرد و در نهایت محمع را برگزار کند.

*****

فدراسیون فوتبال در ابتدای سال 99 هم با چند چالش روبرو شد. نبی به عنوان دبیر فدراسیون انتخاب شد اما تنها بعد از یکی دو روز مسئولان AFC رأی به غیر قانونی بودن آن دادند. فکر می کنید چرا این اتفاق رخ داد؟

-آقایان باید مثلاً روی اسکایپ و به صورت تماس تصویری جلسه را با حضور تمام اعضا برگزار می کردند و همه هم اطلاع می دادند که در این جلسه شرکت نموده اند و با انتخاب آقای نبی موافقند. این رأی گیری را باید صورتجلسه می کردند و بخش حقوقی فدراسیون فوتبال هم به عنوان شاهد زیر برگه را امضا می کرد تا همه چیز قانونی پیش برود. معلوم است که بعضی دوستان دنبال قصه هستند و دوست ندارند چنین اتفاقی رخ بدهد.

کدام دوستان؟ بیشتر شرح می دهید؟

-آنهایی که الان نیستند و از فدراسیون فوتبال رفته اند، دوست دارند رفقای خودشان سر پست باشند.

مثلاً چه کسانی؟

-فکر می کنید غیر قانونی شدن انتخاب نبی از ساکت آب نمی خورد و کار او نیست؟ تاج و ساکت به شدت مخالف حضور دوباره نبی در فدراسیون فوتبال هستند و هر کاری می نمایند این اتفاق رخ ندهد. وگرنه کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای قرنطینه چطور فهمیده و به این نتیجه رسیده که انتخاب دبیر کل در تهران غیر قانونی بوده؟

حالا تاج این خط را داده یا ساکت؟

-فرقی ندارد، تاج و ساکت یکی اند و خط را از تهران به AFC داده اند. دلایلش هم تعیین است.

-

دلایلش چیست؟

-نبی مدیر کاربلدی است و سال ها با کفاشیان کار نموده. در دوره نبی فدراسیون فوتبال در آرامش کامل بوده و او موفقیت هایی نیز به دست آورده. اگر نبی به فدراسیون فوتبال برود و آنجا مستقر گردد، خیلی زود می فهمد چه اتفاق هایی افتاده و چه خبر بوده. مدیران سابق دوست ندارند کسی بداند که چه نموده اند و به همین دلیل هر کاری می نمایند تا امثال نبی انتخاب نشوند.

آیا مشکل غیر قانونی بودن انتخاب نبی را می توان حل کرد؟

-البته که می توانند این ماجرا را درست نمایند و موضوع حل گردد. کلید ماجرا اما دست علی کفاشیان است که باید به فدراسیون فوتبال برگردد. او نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال است و چون استعفا نداده که در مجمع قبول گردد، هنوز این پست را در اختیار دارد. کفاشیان باید بیاید، جلسه را برگزار کند و نبی هم به عنوان دبیر انتخاب گردد. کفاشیان شخصیتی دارد که دیگر AFC و فیفا نمی توانند بهانه بیاورند.

پس موضوع بازنشستگی علی کفاشیان چه می گردد؟

-اگر اینطور باشد که بهافرایند هم باید از فدراسیون فوتبال برود. بحث بازنشستگی برای ریاست مطرح است، اگر کفاشیان نباشد، بهافرایند هم نمی تواند سرپرستی فدراسیون را بر عهده بگیرد.

چرا کفاشیان اقدامی برای بازگشت انجام نمی دهد؟

-برای اینکه از او نمی خواهند برگردد. ایشان اعتراض داشته و رفته اما بهافرایند باید از او خواهش کند تا برگردد. هیأت ها نیز باید چنین بحثی را مطرح نمایند.

-

البته کفاشیان مسئله ای هم در بحث مالی داشت و شاید به همین دلیل موضوع بازگشت او به فدراسیون فوتبال جدی گرفته نمی گردد.

موضوع مالی یک دسیسه و بازی برای کفاشیان بود تا او از فدراسیون فوتبال حذف گردد. شما تا الان دیده اید که کسی این مدت محروم گردد؟ کفاشیان را اما 5 سال محروم کردند و بعد هم دیدید که در استیناف همه چیز به سود او پیش رفت. فوتبال به کفاشیان بدهکار است و باید او را برگردانند. او باید بنشیند، مجمع را قوی برگزار کند و بعد اگر خواست برود.

در خصوص موضوع کفاشیان بیشتر شرح می دهید که چرا به اعتقاد شما دسیسه بوده؟

-آن یک موضوع مسخره و خنده دار بود و همه هم قبول کردند که کفاشیان نه خورده و نه برده. یک دعوایی با شرکت خارجی بود که زور فدراسیون فوتبال به آنها نرسید. برای زنده شدن 60 هزار دلار باید 100 هزار دلار هزینه می کردند که با عقل جور در نمی آمد. کفاشیان به همین دلیل دنبال ماجرا را نگرفت و بعد بعضی ها او را محکوم کردند که حقش هم نبود. اگر کفاشیان خورده باشد که اسمش می گردد دزدی و باید به زندان برود، نه اینکه محروم گردد. اگر هم نخورده که این موضوع به اثبات رسید، هیأت رئیسه باید از او دلجویی کند تا کفاشیان به فدراسیون فوتبال برگردد.

از پرسپولیس خبر دارید که چه اتفاق هایی پیرامون مدیریت باشگاه اتفاق افتاده؟

-خبر خاصی ندارم.

انگار قرار است رسولی پناه مدیرعامل گردد.

شجره اش چیست؟ در فوتبال بوده یا نه؟

- فکر نمی کنم. می گویند یک دندانپزشک است که با وزیر ورزش ارتباط نزدیکی دارد.

نمی دانم چه بگویم. این انتخاب های عجیبی است که سال ها نمونه هایش را دیده و باز هم خواهیم دید. وقتی ضابطه ای در کار نباشد، همین اتفاق ها رخ می دهد و می بینیم که هر کسی می تواند گزینه مدیرعاملی باشگاه بزرگی چون پرسپولیس باشد. ماجرای آقای نبی در پرسپولیس به کجا رسید؟

نبی به دلیل حضور در فدراسیون فوتبال از حضور در هیأت مدیره استعفا کرد.

ببینید من آقای نبی را آدم باهوشی می دانم. یعنی اگر نبی تشخیص داده که پرسپولیس را نمی گردد درست کرد، حتماً نمی گردد. اینکه می گویند پرسپولیس را واگذار می نمایند قصه و جوک است. با این نظام مدیریتی، پرسپولیس و استقلال دیگر قابل جمع کردن نیستند. با این شرایط همه ساله سیر نزولی را طی می نمایند و به قهقهرا می فرایند. با سیستم و مدیریتی که آنجا حاکم است و شرکت هایی که صدا و سیما برای یاری به دو تیم تأسیس نموده، حق و حقوق فوتبال پرداخت نمی گردد. هزینه بالاست و درآمد کم. اگر دو باشگاه را به یک بنگاه مالی واگذار نمایند، شاید از این شرایط نجات پیدا نمایند وگرنه اتفاق بهتری رخ نخواهد داد.

اما این بار هم قول داده اند که سال 99 دو باشگاه را واگذار نمایند. می توان به این وعده خوشبین بود؟

-نمی دانم چرا ابتدای هر سال می گویند واگذار می کنیم اما نمی نمایند. در دوران ریاست جمهوری های مختلف، ابتدای کار می گویند این دو باشگاه واگذار می شوند. 8 سال که تمام می گردد و نفر بعدی روی کار می آید باز هم چنین وعده هایی را می شنویم اما هرگز شکل اجرایی به خود نمی گیرد. متأسفانه فوتبال به کلاف سردرگمی تبدیل شده و خدا کند بتوانند مشکلاتش را زودتر حل نمایند تا کمی سر و سامان بگیرد.

البته بحث مهمی که درباره فوتبال وجود دارد، همین موضوع کرونا است و اینکه اگر شیوع این ویروس همچنان ادامه داشته باشد، تکلیف قهرمان لیگ چه خواهد شد. شما نظری در این ارتباط ندارید؟

-الان تیم های اول و دوم چقدر با هم اختلاف دارند؟ جدول را که نگاه می کنیم، می بینیم فاصله 10 امتیاز است. واقعیت این است که تعجب می کنم بعضی مصاحبه می نمایند و می گویند حق سپاهان است قهرمان گردد. اینها یا آمار سرشان نمی گردد یا تا به امروز جدول را ندیده اند. از کجا این حرف ها را می زنند، سؤالی است که جواب آن را نمی توان پیدا کنم.

به عنوان نمونه محمدرضا زنوزی گفته که اگر لیگ ادامه پیدا نکند، سپاهان را باید به عنوان قهرمان لیگ انتخاب نمایند.

-زنوزی هم فکر می نماید همه با ویروس کرونا می میرند و ایرادی ندارد هر حرفی بزند. ایشان از روی چه منطقی چنین صحبت و ادعایی را مطرح نموده؟

-

منطق شما برای قهرمانی پرسپولیس چیست؟ شرح می دهید؟

-جدول می گوید پرسپولیس 47 امتیاز کسب نموده، سپاهان 37، تراکتورسازی 37 و استقلال 36 امتیاز. منتهی استقلال 20 بازی انجام داده و ملاقات معوقه اش هم با فولاد است. بنابراین اگر تیمی ادعایی داشته باشد که می تواند دوم گردد و نه اول، استقلال است، نه سپاهان و نه تراکتورسازی. 47 امتیاز یعنی پرسپولیس از هر بازی و به طور میانگین 2،3 امتیاز گرفته. سپاهان از نظر میانگین امتیاز به 2 نرسیده و حدود 1،8 است. تراکتورسازی به همین شکل. حالا 9 بازی مانده و بر اساس میانگین، پرسپولیس 20 امتیاز می گیرد و 67 امتیازی می گردد. سپاهان 16 یا 17 امتیاز می گیرد و می گردد 54 امتیاز. بر اساس این جدول که تا الان جلو آمده ایم، پرسپولیس مستحق ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی است. حالا عکس آن را هم امتحان می کنیم. فکر کنید پرسپولیس در ادامه لیگ میانگین 1،8 سپاهان را می گیرد و آنها با میانگین 2،3 امتیاز 9 بازی آینده را به خاتمه می رسانند. یعنی چیزی که اصلاً امکانش هم وجود ندارد. پرسپولیس 17 امتیاز می گیرد و سپاهان و تراکتورسازی 20 امتیاز. آن وقت پرسپولیس باز هم با 64 امتیاز قهرمان می گردد و تراکتور و سپاهان تازه به امتیاز 57 می رسند. بهتر است آقایانی که خلاف این ادعا را دارند، بفرایند اعداد و ارقام را کنار هم بگذارند و ببینند چه تیمی باید قهرمان گردد.

اما باید بازی های رودررو را هم نگاه کنیم.

- 5 تیم بالای جدول تعیین اند و ملاقاتهای رودررو هم نشان می دهد آنها مقابل هم چه نتایجی کسب نموده اند. وقتی پرسپولیس به هیچ یک از این تیم ها باج نداده، یعنی قهرمان است دیگر. به نظر من 4 تیم نخست را باید برای حضور در لیگ قهرمانان به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی نمایند اما بین 4 تیم پایین جدول بازی بگذارند تا تکلیف تیم های سقوط نماینده تعیین گردد.

چرا بالایی ها را به AFC معرفی نمایند و بین تیم های پایین جدول بازی برگزار نمایند؟

-چون بحث سقوط است و آنها از نظر امتیازی نزدیک به هم هستند. تیم شانزدهم تنها 4 امتیاز با تیم سیزدهم فاصله دارد، یعنی فقط دو بازی. ضمن اینکه در پایین جدول بحث سقوط است اما بالای جدول فقط می خواهند صندلی را تعیین نمایند. به نظر من اگر نمی خواهند بازی ها را ادامه بدهند، نام پرسپولیس را به عنوان قهرمان اعلام نمایند و فوتبال را اذیت ننمایند. اگر نه بگذارند بازی ها تمام گردد و لیگ بعد را یکی دو ماه دیرتر شروع نمایند. هر چند فکر نمی کنم ادامه برگزاری بازی ها تأثیری روی نام تیم قهرمان داشته باشد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1090

به "عابدینی: تاج و ساکت علیه نبی به AFC خط داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عابدینی: تاج و ساکت علیه نبی به AFC خط داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید