فراوری صفحه شطرنج رباتیک با هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، اینفیونشن سه سال قبل نمونه اولیه این ابزار را به نام اسکوئر آف عرضه نموده بود و حالا دو مدل جدید از آن را با قابلیت های بیشتر به نام های نئو و سوآپ فراوری نموده است.

فراوری صفحه شطرنج رباتیک با هوش مصنوعی

از میان این دو مدل، نئو برای بازی شطرنج عادی و بازی سرعتی طراحی شده است. صفحه شطرنج نئو دارای دو ردیف هشت تایی و در مجموع 64 خانه بازی در ابعاد 1.5 اینچی است و ارتفاع بلندترین مهره یعنی شاه هم 2.5 اینچ است. طراحی مهره به انتخاب کاربر با چوب یا سنگ صورت گرفته است.

اما صفحه بازی شطرنج نئو بزرگتر بوده و از 96 خانه مربعی تشکیل شده و البته از آن می توان برای اجرای بعضی بازی های فکری دیگر که با مهره انجام می شوند، نیز بهره برد. همچنین فضای اضافی نیز در چهار طرف این صفحه در نظر گرفته شده است.

اما در زیر هر دو صفحه نئو و سواپ یک بازوی پیشرفته رباتیک تعبیه شده که از میدان مغناطیسی برای حرکت اتوماتیک مهره ها بهره می گیرد. در واقع هر فرد کاربر این صفحات بازی شطرنج یا می تواند با استفاده از هوش مصنوعی آن با خود دستگاه بازی کند یا به صورت آنلاین با فردی در هر کجای دنیا رقابت کند. همچنین یک اپلیکیشن تلفن همراه برای مدیریت و استفاده راحت تر از این ابزار فراوری شده است.

هوش مصنوعی این دو صفحه شطرنج دارای 30 مرحله مختلف با سطح دشواری های متفاوت است تا افراد بر مبنای مهارت خود در بازی شطرنج میزان دشواری هوش مصنوعی را تنظیم نمایند. همچنین افراد می توانند برمبنای تنظیمات در دسترس، از هوش مصنوعی نئو و سوآپ به عنوان مربی تعلیم دهنده خود استفاده نمایند.

دومدل دستگاه قرار است در ژوئن سال 2020 به بازار بیایند. قیمت نئوو سواپ به ترتیب 149 و 269 دلار اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 دی 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 697

به "فراوری صفحه شطرنج رباتیک با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری صفحه شطرنج رباتیک با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید