سفر به نقاط اسرارآمیز هند ، ده نقطه عجیب و رعب انگیز در هندوستان (تور دهلی)

به گزارش مجله سفرنامه دبی، هندوستان یک کشور به واقع اسرار آمیز است؛ اسرار این کشور، روح و تخیلات شما را به زندگی می آورند. هر کسی نمی تواند از پس هندوستان و اسرار آن بربیاید؛ شما یا با ذره ذره وجود خود عاشق این کشور خواهید شد و سفر به هند و کاوش در آن اعتیاد پیدا خواهید کرد یا از آن متنفر خواهید شد و دوباره به آن باز نخواهید گشت. این که کدام یک از این احساس ها را داشته باشید، به این بستگی دارد که روی چه چیزی تمرکز کنید. اگر اهل غرب باشید، می بایست فکر خود را باز کنید و آماده باشید تا از حلقه راحتی خود بیرون بیایید تا بتوانید واقعا با آنچه که هندوستان را به چنین مکان ویژه ای تبدیل نموده است ارتباط برقرار کنید. هندوستان آنقدر مکان ها و داستان های اسرار آمیز دارد که همه در انتظار کشف شدن هستند. ممکن است در خصوص بعضی از آنها شنیده باشید؛ اما بعضی از آنها در رادار گردشگران قرار ندارند و هنوز به وسیله گردشگران کشف نشده اند. معمولا جاده هایی که مسافران کمتری در آن قدم می گذارند، مارا به خاطره انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین نقاط دنیا می رسانند. هندوستان جایگاه بعضی از اسرار آمیز ترین نقاط در دنیا است؛ نقاطی که بازدید از آنها، شما را حیرت زده خواهد نمود. این کشور سرشار از داستان های هیجان انگیز، تاریخ عمیق و فعالیت های عجیب و غیر طبیعی است. در این مطلب خبرنگاران به معرفی جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند می پردازیم که وقتی از آنها بازدید می کنید متوجه می شوید بیشتر آن چه که در این نقاط اتفاق می افتد از آنچه در تخیلات شما بوده، فراتر است. برای شناخت این نقاط اسرارآمیز هند با ما همراه باشید:

سفر به نقاط اسرارآمیز هند ، ده نقطه عجیب و رعب انگیز در هندوستان (تور دهلی)

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند: خونی نادی Khooni Nadi

این رودخانه، ممکن است یکی از خطرناک ترین نقاط در سفر به هند باشد. رودخانه خونی نادی Khooni Nadi که با عنوان رودخانه خونین نیز نامیده می گردد، یکی از عجیب ترین و اسرار آمیز ترین نقاط دنیاست که ممکن است در زندگی تان ببینید. آمار وحشت آور و فوق العاده بالایی از آدم هایی که به درون این رودخانه کشیده شده و دیگر هرگز دیده نشده اند، وجود دارد. حتی اگر از آن دسته آدم هایی هستید که به اتفاقات غیر طبیعی اعتقادی ندارید، بهتر است هرگز در این رودخانه شنا نکنید. در واقع، این رودخانه جایی نیست که به تنهایی از آن بازدید کنید. این که این رودخانه، جان بسیاری از افراد را گرفته است به خود خود، بسیار ترسناک است؛ اما این حقیقت که جسد هیچ کدام از این قربانیان پیدا نشده اند نیز واقعا عجیب و وحشتناک است. ناشناخته ها، داستان های بدون پاسخ و نقاط اسرار آمیز متعددی در هندوستان وجود دارند؛ اما نقطه عجیبی که به کشتن افراد منجر می گردد و اجساد آنها را ناپدید می نماید، نباید دست کم گرفته گردد.

نقاط اسرارآمیز هند: روستای متروک کولدارا Kuldhara در راجستان

شهرها و روستاهای متروک، یکی از عجیب ترین نقاط اسرارآمیز هند هستند. چیزی که این نقاط اسرار آمیز در هند را خیلی جالب تر و هیجان انگیز تر می نماید این است که در گذشته چیز های بسیار زیادی در خصوص تاریخ آنها گفته شده و در حال حاضر نیز نکات بسیار زیادی در خصوص آنها بازگویی می گردد. این اطلاعات به سطحی می رسند که شما نمی توانید از این که دقیقا چه اتفاقی افتاده است سر در بیاورید. ویرانه های متعددی در منطقه راجستان موجود هستند. برای بازدید ایده آل از این نقاط، می بایست یک موتور سیکلت یا لوازم اردو زدن داشته باشید. البته بعد از شنیدن تمامی نکات عجیب در مرد فعالیت های فرا نرمال و غیر طبیعی در کولدارا Kuldhara، می بایست از سنگ ساخته شده باشید که بتوانید به راحتی در این منطقه به خواب بروید. افسانه ها می گویند که آخرین گروه از ساکنان این روستا، ناگهان به هنگام شب این روستا را ترک کردند و دیگر هرگز دیده نشدند. شایعاتی وجود دارد که آنها قبل از ترک این روستا، یک نفرین و طلسم پر قدرت در این روستا به جا گذاشته اند. از آن موقع به بعد، هر کسی که سعی نموده است جای این خانواده ها در این روستا اقامت کند، به وسیله ارواح خبیث تعقیب و فراری داده شده است. یادتان باشد، اگر در پی ماجراجویی هستید، حتما در سفر به هندتان، دیدن اینجا را به برنامه دیدن نقاط اسرارآمیز هند اضافه کنید.

جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند: کلیسای در حال غرق شدن در شتیهالی Shettihalli

کلیسا های در حال غرق شدن در سرتاسر دنیا، مورد توجه و سبب شگفتی دنیایان هستند. چیزی در خصوص این کلیسا ها وجود دارد که تخیلات و تصورات را به خود جذب می نماید. منطقه شتیهالی Shettihalli ممکن است از بهترین نقاط اسرارآمیز هند نباشد؛ اما یکی از اسرارآمیزترین نقاط این کشور برای بازدید است. اما این نقطه، بیش از این که ترسناک و وهم آور باشد، برای بسیاری از گردشگران و مردم محلی، یک نقطه عمیقا پرآرامش به شمار می رود. گاهی از این کلیسا با عنوان کلیسای شناور یاد می گردد و گاهی کلیسای در حال غرق شدن. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، این نام ها به این خاطر بر روی این کلیسا گذاشته شده اند که آب های اطراف این کلیسا بالا و پایین می روند. نکته هیجان انگیز این است که اگر در فصل باران های موسمی به این منطقه بیایید، می بایست با قایق به دیدن این کلیسا بروید. هند یک کشور با دین هندو محسوب می گردد؛ بنابراین احتمالا به همین علت است که این کلیسا در دهه 1960 رها شده و به یک کلیسای متروک تبدیل شده است. این کلیسا که در تضاد با سایر معابد هندو در کشور هند قرار گرفته است، از نظر بعضی، یکی از اسرار آمیز ترین نقاط معنوی در هند به شمار می رود.

نقاط اسرارآمیز هند: نجواهای مردگان در ساحل دوماس Dumas در گجرات

شنیدن داستان این ساحل، باعث خواهد شد مو به بدنتان راست گردد. وقتی صحبت از ساحل به میان می آید، معمولا تصویر آفتاب گرفتن و کسب آرامش در زیر نور خورشید، به فکر همه می آید. اما این قانون کلی در خصوص ساحل دوماس Dumas در گجرات هند صدق نمی نماید. بسیاری از کسانی که به این ساحل می روند، با تجربه حیرت انگیز و ترسناکی روبرو می شوند و آن این است که در حال قدم زدن در ساحل، صدای نجوا یا قهقهه خنده ای را می شنوند؛ اما وقتی سر بر می گردانند، هیچ کس در پشت سر آنها یا نواحی اطراف آنها دیده نمی گردد. اینطور که مردم محلی می گویند، این ساحل احتمالا در گذشته محل دفن گروهی از افراد بوده است. از همه بدتر و نگران نماینده تر این است که گزارش هایی در خصوص گم شدن افراد در این ساحل وجود دارد. چه به این اتفاقات عجیب و فرا طبیعی اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید، این داستان های اسرار آمیز بدون پاسخ در هند، می توانند از اصل بسیار خطرناک باشند. بنابراین اگر می خواهید خودتان چنین اتفاق ترسناکی را در این ساحل تجربه کنید، بهتر است با احتیاط عمل کنید و مراقب خودتان باشید.

جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند: روستای شتپال Shetpal، روستایی که می خزد

در روستای شتپال Shetpal در استان ماهاراشترا ، روستایی وجود دارد که می خزد. شاید این جمله به نظرتان عجیب و باورنکردنی بیاید؛ اما این روستا به قدری ترسناک است که حتی شنیدن نام آن نیز باعث می گردد مو به تن بعضی راست گردد. همانطور که حتما آگاهی دارید، پرستش مارها در میان خیلی از مردم هند بسیار عمیق و ریشه دار است و قدمت آن به زمان باستان می رسد. چیزی که در خصوص این روستا، بسیاری از علاقمندان را شگفت زده و این روستا را به یکی نقاط اسرارآمیز هند بدل می نماید، این است که یک هماهنگی خاص بین مارها و انسان ها وجود دارد. بسیاری از مردم دنیا، مارهای کبری را بسیار خشن می دانند و سعی می نمایند از آنها دوری نمایند. اما در این روستا، قانون اجباری وجود دارد که در هر خانه ای می بایست یک استراحت گاه برای مار های کبری وجود داشته باشد که یک مار کبری بتواند با اعضای آن خانواده در یک خانه زندگی کند. جالب تر اینجاست که از زمانی که اهالی این روستا چنین رابطه ای را با مارها آغاز نموده اند، متوجه شده اند که هیچ مسئله ای با مارها و زندگی با آنها ندارند. در ماجراجویی های سفر به هندتان دیدن این روستا را نیز جا دهید.

نقاط اسرارآمیز هند: روستای کودینی Kodinhi، تعداد اسرار آمیز دوقلو ها

روستای کودینی Kodinhi یکی از عجیب ترین و اسرار آمیز ترین نقاط جنوب هند است. این روستا چنان اسرار آمیز است که توجه یک تیم علمی بین المللی را به خود جلب کرد و این تیم برای انجام تحقیقات به این روستا رفت. نکته شگفت انگیز اینجاست که این تیم نتوانستند متوجه شوند چرا در این روستا بیش از 500 خواهر و برادر دوقلو وجود دارد. مردم این روستا می گویند قدمت این پدیده به 1949 میلادی می رسد. بعضی آن را به یک ماده شیمیایی که در آب این روستا موجود است نسبت می دهند. اما این نکته اثبات نشده است و فرضیه آن به وسیله دانشمندان و دکتران مختلف رد شده است. مردم این روستا پذیرای این پدیده هستند و با پوشاندن لباس های مشابه به دوقلو هایشان آن را جشن می گیرند. این روستا به واقع یکی از اسرار آمیز ترین نقاط کشور هند است و اگر به سفر به هند و جنوب آن داشتید، توصیه می گردد حتما از این روستا بازدید کنید.

جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند: مسجد جمالی کمالی Jamali-Kamali Masjid در دهلی

در سفر به هند، عکس انداختن از معابد هند یک چیز است و دانستن داستان های پشت این معابد یک چیز دیگر. بسیاری از گردشگران با یک نگاه متوجه نمی شوند که جمالی کمالی Jamali-Kamali یک مسجد و یک آرامگاه است. این نکته که با مکانی که از آن بازدید می کنید باید رابطه برقرار کنید بسیار مهم است. دسترسی به بعضی از نقاط اسرار آمیز هند، آسان تر است. دسترسی به مسجد جمالی کمالی Jamali-Kamali Masjid برای کسانی که از دهلی بازدید می نمایند آسان است؛ این مسجد در بیشتر روز های هفته به روی عموم باز است و بازدید از آن رایگان می باشد. چیزی که اصلا آسان نیست، کنترل احساساتتان در زمان قدم زدن در فضای سنگین و شبح زده این مسجد است. گزارشات بسیاری در خصوص صداهای عجیب، حرکت های عجیب تر (مانند سیلی خوردن ناگهانی) و اتفاقات عجیب و غریب و بدون توضیحی که در این مسجد و آرامگاه رعب انگیز و ترسناک قرن شانزدهمی دیده و شنیده می شوند وجود دارد. شاید اگر از نزدیک، چنین رویداد های غریبی را در این مسجد تجربه کنید، به این نتیجه برسید که اسرار آمیز تر از این نقطه، در هند وجود ندارد.

نقاط اسرارآمیز هند: رود گنگ The Ganges و رسیدن به نیروانا Nirvana

بیشتر گردشگرانی که سفر به هند داشته اند یا اصلا سفر ننموده اند، نام رود گنگ Ganges را شنیده اند. این رودخانه بسیار مشهور است و همه در خصوص آن می دانند؛ بنابراین ممکن است تعجب کنید که چرا نام آن در لیست اسرار آمیز جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند قرار گرفته است. پاسخ ساده این سوال این است که رود گنگ Ganges بخاطر اسرار آمیز بودن خود مورد ستایش و تجلیل مردم هند است و اگر چیزی در خصوص عمق و اهمیت این رود نمی دانید، پس هند را به طور کامل نمی شناسید. رود گنگ Ganges مقدس ترین محل پرستش در هند است. هندو ها معتقدند که غسل در گنگ، گناهان کبیره را می شوید. آنها بعلاوه خاکستر و استخوان های نیم سوخته مردگان خود را با مراسمی خاص در آب گنگ می ریزند. بسیاری از هندی ها فقط و فقط بخاطر زیارت این رود به بنارس Varanasz می روند. در امتداد کناره های این رود قدم بزنید، ثابت و بی حرکت بایستید و مراسم مرده سوزی و مراسم دیگری که هر روزه در امتداد این رود برگزار می شوند تا مردم محلی بتوانند به نیروانا Nirvana (بُعدی از زندگانی که در آن جا هیچ زمان و مکانی وجود ندارد؛ رهایی از خود و کارما و چرخه مرگ و زندگی؛ آرامش و توازن مطلق) دسترسی پیدا نمایند را دیدن کنید. به داستان هایی که مردم این شهر در خصوص ارواح و زندگی پس از مرگ می گویند گوش فرا دهید. با این مردم راه بروید، به سفر مذهبی که دارند و مراسمی که برگزار می نمایند بپیوندید و بدینوسیله با یکی از اسرار آمیز ترین نقاط کشور هند ارتباط برقرار کنید.

جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند: شهر الوار Alwar، جن زدگی و رفتار های عجیب و غریب

اگر در سفر به هند، با فرهنگ هند خو گرفتید و بیشتر با آن آشنا می شوید، چیز های عجیب و غریب دیگر برایتان معمولی می شوند و خاصیت حیرت انگیز بودن را از دست می دهند. این نکته واقعا عجیب و متناقض است. قلعه های متعددی درون و اطراف شهر الوار Alwar وجود دارند که مردم هند آنها را جن زده می دانند؛ بسیاری از هندی ها ادعا می نمایند قلعه بانگار Bhangarh Fort، جن زده ترین نقطه در کشور هند است. به طوری که بعد از تاریک شدن هوا و قبل از طلوع آفتاب، هیچ کس اجازه داخل شدن به این قلعه را ندارد. از نظر بسیاری از گردشگران، شهر الوار Alwar یکی از حیرت انگیز ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری اسرارآمیز هند است. در ابتدا که به این شهر وارد می شوید، تصور می کنید یک شهر کوچک و معمولی است، هیچ اتفاق خاص یا قابل توجهی در آن رخ نمی دهد و هیچ نقطه جالبی برای بازدید در آن وجود ندارد؛ اما این تصور کاملا اشتباه است. بعضی از نقاط اسرارآمیز هند با کلمات قابل توصیف نیستند؛ باید از نزدیک این نقاط را ببینید تا به طور کامل متوجه شوید چقدر عجیب و رعب آور می توانند باشند.

اماکن دیدنی هند: جاتینگا Jatinga، استان آسام Assam

یکی از عجیب ترین داستان های کشور هند که کاملا حقیقت دارد و هر ساله بین ماه های سپتامبر و نوامبر (اوایل پاییز) اتفاق می افتد، در روستای جاتینگا Jatinga در شمال شرقی هند رخ می دهد. بسیاری از دانشمندان سعی نموده اند توضیحی برای این رویداد عجیب و اسرار آمیز پیدا نمایند؛ اما هنوز نتوانسته اند از دلایل آن سر در بیاورند. این موضوع به یکی از بی پاسخ ترین و حل نشده ترین نکات اسرار آمیز در خصوص کشور هند تبدیل شده است. هر چقدر هم به روش های مختلف و با دلایل متفاوت، سعی کنیم این اتفاق را منطقی جلوه دهیم، چیزی از نحس بودن و نامبارک بودن آن کم نمی نماید. اما با این وجود، توصیه می گردد حتما برای دیدن این نقطه اسرار آمیز سفر به هند داشته باشید و این رویداد را از نزدیک مشاهده کنید.

جریان از این قرار است که با آغاز فرایند غروب کردن آفتاب، هزاران پرنده اقدام به خود کشی دسته جمعی می نمایند و با سقوط مستقیم به سمت زمین خود را می کشند؛ اتفاقی که علت آن هنوز هم همچون یک راز سر به مهر در بین مردم این منطقه به جای مانده است. این رویداد آنچنان تکان دهنده است که در حال حاضر یک فستیوال به مناسبت آن برگزار می گردد. بسیاری از مردم این منطقه عقیده دارند که علت به وجود آمدن چنین رویدادی، ارواح خبیثه هستند. فضای این شهر در این زمان از سال بسیار پر تنش و مهیج است و امکان ندارد این صحنه را مشاهده کنید و حس غریب و ترسناکی به شما دست ندهد. اگر جرات دارید، حتما در این وقت از سال، به جاتینگا Jatinga سفر کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2375

به "سفر به نقاط اسرارآمیز هند ، ده نقطه عجیب و رعب انگیز در هندوستان (تور دهلی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به نقاط اسرارآمیز هند ، ده نقطه عجیب و رعب انگیز در هندوستان (تور دهلی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید