عودت پول در صورت مقرون به صرفه شدن قیمت بلیط بعد از رزرو

به گزارش مجله سفرنامه دبی، سایت جدیدی در انگلستان راه اندازی شده است که در صورت مقرون به صرفه تر شدن هزینه رزروی که انجام داده اند، پول مسافران را به آن ها برمی گرداند.

عودت پول در صورت مقرون به صرفه شدن قیمت بلیط بعد از رزرو

وب سایتی راه اندازی شده است که هر وقت قیمت پرواز یا هتلی که آن را رزرو نموده اید کاهش یافت، به صورت اتوماتیک به جامانده پول تان را به شما برمی گرداند.

DoNotPay، که وب سایتی رایگان است و به تازگی در انگلستان آغاز به کار نموده است، ایمیل هایی را که حاوی رزرو هتل یا پرواز هستند را هر پنج ثانیه اسکن می نماید (17000 بار در روز) تا در صورت کاهش قیمت آن ها، از آن آگاه گردد. فرایند چک کردن ایمیل ها تا زمانی ادامه می یابد که یا پروازتان انجام گردد یا اقامت شما در هتل آغاز گردد.

هنگامی که قیمت ها کاهش می یابد، ربات های سایت به دقت در پی بندی در قرارداد می گردند که شرایط رزرو مجدد در صورت مقرون به صرفه شدن قیمت را به مشتری بدهد؛ در صورت پیدا کردن چنین بندی، این کار را برای شما انجام می دهد و بعد از آن، شرکت هواپیمایی یا هتل باید این تفاوت قیمت را مستقیم به همان صورتی که پرداخت نموده اید، به شما برگرداند. سایت DoNotPay این فرایند را تا زمانی تکرار می نماید که مشتری، رزرو خود را با کمترین قیمت انجام دهد.

جاشوآ برودر، بنیانگذار 21 ساله این سایت، می گوید:

قیمت پرواز و هتل ها همواره تغییر می نماید. در بعضی از مسیرهای پرواز، هر 6 ثانیه یک بار قیمت ها تغییر می نماید.

برترین سناریوی ممکن این است که در عرض 24 ساعت بعد از رزرو، قیمت ها با کاهش روبرو شوند؛ زیرا بیشتر خطوط هوایی دارای بندی هستند که به شما امکان بازپرداخت کامل در آن دوره زمانی را می دهد. اما سناریوهای دیگری هم وجود دارد که شما می توانید رزرو را در بازه زمانی بیشتر از یک روز هم تعویض کنید.

این سایت، نه تنها شرکت هواپیمایی را که از آن بلیط تهیه نموده اید اسکن می کنید، بلکه قیمت رقبای آن را هم آنالیز می نماید.

یکی از ساکنین ایالات متحده که DoNotPay برای اولین بار در آنجا راه اندازی شد، متوجه شد که پروازی از شرکت هواپیمایی دلتا از سان فرانسیسکو به مقصد نیویورک انجام می گردد که 40 دلار مقرون به صرفه تر از پروازی است که او از هواپیمایی اسپیریت رزرو نموده بود، و هیچ توقفی هم در میان راه ندارند. او این گزینه را قبول کرد و رزرو به صورت اتوماتیک انجام شد و ما به التفاوت آن به وی پرداخت شد.

برای ثبت نام در این سایت که تنها در عرض 30 ثانیه انجام می گردد، باید آدرس ایمیل، تاریخ تولد، شماره تلفن و جزئیات کارت بانکی را وارد کرد. این کار رایگان است و هیچ پولی در ازای خدمات خود دریافت نمی نماید. پس چگونه برای صاحبان خود عایدی فراوری می نماید؟

جاشوآ برودر می گوید:

این سایت هیچ عایدیی فراوری نمی نماید. من مخالف این کار نیستم که با مذاکره مستقیم با هواپیماها و هتل ها، خدمات این سایت را همیشگی کنم. اما خدمات آن برای کاربرها در هر صورت رایگان است. من کوشش می کنم که محصولی فراوری کنم که مردم دوستش داشته باشند.

هنوز زود است که بتوان گفت برودر، دانشجوی انگلیسی دانشگاه استنفورد، یک نابغه رباتیک است و سرویسی به همین نام راه اندازی نموده که هزاران بلیط پارکینگ در بریتانیا را لغو نموده است.

در کمال تعجب، این کارآفرین جوان توانسته است توجه غول های صنعت را به خود جلب کند و قرارداد همکاری با IBM امضا کند و هزینه ای که مبلغ دقیق آن فاش نشده، از Greylock برای پشتیبانی از Airbnb، فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و دراپ باکس دریافت نموده است.

منبع: کجارو / The Daily Telegraph
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2157

به "عودت پول در صورت مقرون به صرفه شدن قیمت بلیط بعد از رزرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عودت پول در صورت مقرون به صرفه شدن قیمت بلیط بعد از رزرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید