قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب، بازی با مرگ

خبرنگاران/زنجان مسئول واحد آتش نشانی شهرداری ابهر گفت: شهروندان از قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب خودداری و به این نکته توجه نمایند که شعله بخاری حتما باید آبی باشد و از داغ بودن لوله دودکش بخاری اطمینان حاصل نمایند.

قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب، بازی با مرگ

شهرام قربانی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که با فرارسیدن فصل سرما، متاسفانه به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی، هر ساله تعدادی از شهروندان دچار گازگرفتگی و حتی مرگ می شوند، اظهار کرد: گازگرفتگی از جمله حوادثی است که معمولا در اثر فقدان دودکش مناسب برای وسایل گازسوز به خصوص بخاری و آب گرمکن و تهویه نشدن کافی در فضای بسته رخ می دهد.

وی بر لزوم رعایت استفاده از دودکش با کلاهک استاندارد تاکید نمود و اضافه نمود: مسدود شدن دودکش، سبب سوخت ناقص و ایجاد گازهای خطرناک و مسموم نماینده می گردد که برگشتن چنین گازهایی به داخل فضای زندگی باعث گازگرفتگی و مرگ افراد حاضر در آن مکان می گردد.

مسئول واحد آتشنشانی شهرداری ابهر با تاکید بر این که شهروندان نکات ایمنی نصب بخاری را رعایت نمایند، توضیح داد: دودکش های وسایل گازسوز در محل عبور از شیشه های پنجره نباید مستقیما با شیشه در تماس باشد، زیرا در چنین صورتی امکان شکستن شیشه در اثر حرارت و افتادن دودکش وجود دارد.

مسئول واحد آتش نشانی شهرداری ابهر اضافه نمود: شهروندان از قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب خودداری و به این نکته توجه نمایند که شعله بخاری حتما باید آبی باشد و از داغ بودن لوله دودکش بخاری اطمینان حاصل نمایند.

قربانی، خواب آلودگی، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، بی حالی کبودی بدن و رنگ پریدگی را از علائم گازگرفتگی عنوان نمود و گفت: شهروندان در صورت مواجهه با گازگرفتگی سریعا با اورژانس تماس گرفته و درب و پنجره ها را باز نمایند تا هر چه سریع تر هوای محیط عوض گردد.

وی از شهروندان خواست برای اطلاع از هرگونه مشاوره و هدایت با مشاوران این سازمان با شماره 125 تماس حاصل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 876

به "قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب، بازی با مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب، بازی با مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید