متوسط رشد صنعت گردشگری ایران به منفی 72 درصد رسید

به گزارش تور دبی ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، متوسط رشد صنعت گردشگری ایران به منفی 72 درصد رسید.

متوسط رشد صنعت گردشگری ایران به منفی 72 درصد رسید

قضیه چیست؟

بحران دنیای شیوع ویروس کرونا، صنعت گردشگری بین المللی را با پرچالش ترین سال ممکن روبه رو نموده و فرایند افزایشی آمار مبتلایان در بیشتر نقاط دنیا و محدویت های سفر ناشی از آن موجب شده این صنعت پرسود و تاثیرگذار در اقتصاد دنیای در هشت ماه نخست سال 2020 با متوسط رشد منفی 70درصد در سطح دنیا همراه گردد.

طبق اعلام سازمان دنیای گردشگری (WTO)، در ماه ژانویه که همزمان با شروع بحران کرونا بود، گردشگری دنیا تنها رشد منفی یک درصد را در مقایسه با سال گذشته آن به ثبت رساند، اما به تدریج سایه کرونا بر گردشگری دنیا سنگین تر شده و در ماه فوریه و مارس این سیر نزولی به منفی 16 و منفی 65درصد می رسد و در ماههای آوریل و می نیز رکورد رشد منفی 97درصدی ثبت شده است. صنعت گردشگری بین الملل در ماه های ژوئن، جولای و اوت نیز به ترتیب رشد منفی 91، 81 و 79درصد را نشان می دهد.

صنعت گردشگری ایران نیز تحت تاثیر این بحران دنیای با شرایط سخت مشابهی دست و پنجه نرم می نماید و براساس آمار منتشر شده، متوسط رشد این صنعت در ایران طی هشت ماه نخست امسال میلادی، منفی 72درصد برآورده شده است.

در سه ماه نخست 2020 (ژانویه، فوریه، مارس)، گردشگری ایران به ترتیب رشد منفی 90، 92 و 94 درصد را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن ثبت نموده و این رشد منفی در ماه آوریل و می با منفی 96 و 97 درصد به اوج خود می رسد. در ماه ژوئن نیز منفی 84 درصد ثبت می گردد. اما نکته جالب توجه در آمار منتشرشده از سوی سازمان دنیای شیب تند بهبود شرایط گردشگری ایران در دو ماه اخیر است بطوریکه این رشد در جولای و اوت به منفی 35 درصد رسیده است. مقایسه نمودارهای شرایط گردشگری دنیای و ایران حاکی از آن است که رشد منفی ورود گردشگران بین المللی به ایران در دو ماه گذشته با شیب تندتری در مقایسه با مقیاس دنیای رو به بهبود است و باید منتظر ماند و دید چه آینده ای در انتظار ویروس کرونا، ساکنان دنیا و صنعت گردشگری در ماههای آینده خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1507

به "متوسط رشد صنعت گردشگری ایران به منفی 72 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متوسط رشد صنعت گردشگری ایران به منفی 72 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید