محمدعلی کشاورز پیغام روز ملی هنر های نمایشی سال 98 را نوشت، در نوروز هم تئاتر ببینید

به گزارش تور دبی ارزان، محمدعلی کشاورز، هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینمای کشورمان پیغام روز ملی هنر های نمایشی در سال 98 را نوشت.

محمدعلی کشاورز پیغام روز ملی هنر های نمایشی سال 98 را نوشت، در نوروز هم تئاتر ببینید

به گزارش ، محمدعلی کشاورز، هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینمای کشورمان پیغام روز ملی هنر های نمایشی در سال 98 را نوشت. در این پیغام آمده است:

هنر تئاتر مثل نسیم روح بخش بهاری، نوید عشق و امید این زندگی است. تئاتر خوشبختی را برای ما رقم می زند. من خدا را برای داشتن این موهبت بزرگ شاکر هستم. حالا که به گذشته فکر می کنم احساس خوشبختی می کنم. برای داشتن آن چه ثروت این زندگی است. یکی از سرمایه های بزرگ من هنر تئاتر است. با این هنر لحظه های شیرین و غمگین را تجربه کردم. با این هنر در برابر من آئینه ای جلوه شده که لحظات واقعی این حیات را در آن می بینم.

با هنر تئاتر قصه بلند این زندگی، برای من روایت شیرینی شده که در جوانی سال های دور را تجسم نموده و حالا گذشته را مثل یک آسمان آبی پشت کوه های بلند می بینم. شوق آفتاب و شور چیدن ستاره و درک دریا و حس پرواز، همه و همه رویایی است که در دنیا صحنه با تمام جان جویا شدم. این ها خیال نبود بلکه لحظه های شیرین بود که من با نفس و نگاهم حس کردم. جادوی بزرگ زندگی که معنی تئاتر را برای من زنده کرد.

من پر از خاطرات این لحظه های زندگی هستم. نقالی و مجلس تعزیه و تخت حوضی و عروسک های خیال انگیز خیمه شب بازی تجسم هنر ایرانی است که یادگار دور روزگار مردمان من است. شادی و غم زندگی را در صحنه های تئاتر دیدم. جایی که در تاریکی سالن نمایش با یک واقعه و صحنه، دنیا دیگر را تجربه کردم.

من بار ها آدم دیگری شدم. اسم دیگری داشتم. شخصیت های دیگر را زندگی کردم. اشخاصی که دوست داشتم و یا دوست نداشتم، اما امکان بودن آن ها را پیدا کردم. این فرصت بزرگی بود تا حسرت ها و رویای زندگی را در کالبد دیگری جست وجو نموده و معنای بودن را با جسم و رفتار و کلمات دیگری کشف کنم. این ها سرمایه بزرگ زندگی من، محمدعلی کشاورز است.

من برای زندگی این دنیا بسیار خوشبخت و پرافتخار بودم که توانستم هنر تئاتر را داشته باشم. لحظات شیرین زندگی من مدیون این هنر بوده و کف زدن و نگاه مهربان و احترام مردم ستایش من نیست. مردم مرا برای هنر بزرگ و جاودان زندگی تشویق نموده تا حالا با افتخار روز ملی هنر های نمایشی را جشن بگیریم.

من، محمدعلی کشاورز عضو کوچک خانواده تئاتر روز ملی هنر های نمایشی را در تقارن با نوروز باستانی تبریک عرض نموده و برای هنرمندان و جوانان و علاقه مندان و مخاطبان مهربان که سرمایه بزرگ این هنر هستند بهترین را آرزو دارم. این روز نوروزِ نمایش است که لحظات همه ما را بر صحنه بزرگ زندگی می سازد. همراه با نوروز ایرانی و در آستانه نوشدگى و زایش طبیعت، نیک ترین پندار را براى مردمان پاک دیارمان بر صحنه هاى پویاى نمایش سرزمین مهر، جان می بخشیم. باشد که چراغ این خانه به همت و همراهى اهالى اش از هر سن و سیاق هر سال و هر روز پر فروغ تر شود.

روز ملى هنرهاى نمایشى را به تمام اهل این سراى مهر شادباش مى گویم و از پروردگار توانا نیک ترین فردا ها را براى این هنر شریف و مردمان پاک سرشت میهن آرزومندم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 268

به "محمدعلی کشاورز پیغام روز ملی هنر های نمایشی سال 98 را نوشت، در نوروز هم تئاتر ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدعلی کشاورز پیغام روز ملی هنر های نمایشی سال 98 را نوشت، در نوروز هم تئاتر ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید