معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان

به گزارش تور دبی ارزان، معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان (glass temple in johor bahru)، یکی از زیباترین معابد تور مالزی برای بازدید است. در این معبد تا چشم کار می‌کند همه جا از کف زمین گرفته تا ستون‌ها، دیوار و سقف از شیشه پوشیده شده‌اند.

معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تور مالزی معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان می‌باشد. شیشه‌های رنگی که در نگاه اول بازتاب نور در آنها چشم را می زند اما وقتی چشم به این نورها عادت می کند تازه انسان متوجه زیبایی و هنری که در ساخت معبد به کار می‌رود. ساخت معبد آرولمیگو یک میلیون دلار هزینه دارد. این بنا در شهر جوهر به رو در نزدیکی مرز مشترک سنگاپور و مالزی قرار گرفته که یکی از معبدهای قدیمی جوهور می‌باشد.

اولین بار این معبد سال 1923 ساخته شده است و در طول گذر زمان کامل شد تا اینکه سال 1991 راهب سری سیناتامبی مسئولیت معبد را از پدر خود گرفت. او تصمیم گرفت معبد را به زیباترین شکل ممکن بسازد تا مردم هندی که برای عبادت به آنجا می آیند لذت ببرند. هر چند کامل کردن معبد کار بسیار سختی بود اما راهب در مدت پنج سال این کار پایان یافت و سال 1996 درهای معبد به روی عموم باز گردید.

مدتی گذشت تا اینکه راهب سیناتامبی به تایلند سفر کرد، در آنجا بود که او به فکر افتاد تا معبد را به درخشنده ترین شکل ممکن تزئین کند.او در این سفر معبدی را دید که از دور درخشش دارد و وقتی نزدیک معبد شد متوجه شد که سر در آن را با شیشه تزئین شده است، آن موقع بود که تصمیم گرفت معبد خود را با شیشه تزئین کند. از این رو این معبد تبدیل به یک معبد شیشه‌ای شد که 90 درصد آن از موزائیک‌های شیشه‌ای رنگارنگ درست شده‌اند. در تزئین این معبد از 300 هزار قطعه شیشه قرمز، آبی، زرد، سبز، بنفش و سفید استفاده شده است. در تور مالزی به شما توصیه می‌کنیم بازدید از این معبد را در برنامه سفر خود قرار بدهید.

انتشار: 1 آذر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 22

به "معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید