ناگفته های علی اکبر طاهری از دوران مدیریتش در پرسپولیس؛ از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس تا افشاگری درباره قرار داد گولچ و پرونده دایی

به گزارش تور دبی ارزان، علی اکبر طاهری مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس به بیان ناگفته هایی از دوران مدیریتش در پرسپولیس پرداخت.

ناگفته های علی اکبر طاهری از دوران مدیریتش در پرسپولیس؛ از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس تا افشاگری درباره قرار داد گولچ و پرونده دایی

به گزارش ، علی اکبر طاهری ناگفته هایی از دوران مدیریتش در پرسپولیس به زبان آورد. مدیریت موفق او در پرسپولیس با چند ابهام روبه رو شد که در این گفت وگو خیلی از آنها برای اهالی فوتبال روشن خواهد شد، از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و انتقال پرسروصدایش به ریزه اسپور گرفته تا ماجرای جذب بازیکنان اوکراینی، گولچ، گزارش مالی سالیانه باشگاه پرسپولیس وغیره .

در ابتدا گزیده ای از گفت وگوی طاهری را می خوانید ؛

* با نتایج خوبی که پرسپولیس در چهار فصل اخیر کسب نموده است این باشگاه در صورت واگذاری قطعاً مشتریان بیشتری نسبت به گذشته پیدا خواهد نمود.

* وقتی باشگاه را تحویل گرفتم به اولین مسئله ای که رسیدیم این بود که ارزش باشگاه را با نزدیک کردن طرفداران به تیم بالاتر ببریم که در انجام این امر موفق بودیم.

* قبل از آمدن برانکو به ایران، افشین قطبی و مصطفی دنیزلی جزو گزینه های ما بودند.

* وزیر وقت ورزش اصرار زیادی به آمدن برانکو به پرسپولیس داشت.

* وزیر پیشین ورزش هرگز نگفت دایی را بردارید، بلکه یکی از مسئولان نزدیک به او خواستار برکناری همزمان دایی و رحیمی شد.

* برای اولین بار در زمان مدیریت من بود که حساب های باشگاه توسط سازمان حسابرسی تأیید شد.

* با باشگاه استقلال توافق کردیم 400 میلیون تومان پول رضایت نامه کنعانی زادگان را از آنها بگیریم، اما مشخص نشد بین آنها و مسئولان کمیته مشخص وضعیت چه گذشت که اعلام کردند باقیمانده قرارداد کنعانی زادگان با پرسپولیس ارزش ندارد، در حالی که شجاع خلیل زاده را بعد از گذراندن دوران سربازی به پرسپولیس ندادند و گفتند با سپاهان قرارداد دارد.

* با احمد نوراللهی در شهریور ماه توافق کردیم و چند ماه بعد قرارداد وی امضا شد، دقیقاً مانند مهدی طارمی که این نشان می دهد در مورد طارمی باشگاه خلاف قانون عمل نکرد.

* در حکم فیفا دقیقاً اشاره شده که باشگاه پرسپولیس به دلیل اغوا کردن مهدی طارمی محروم شده است و این کار توسط اسپانسر باشگاه که استیل آذین بود، انجام شد.

* همه مدارک و شواهد نشان می دهد که ما در مورد طارمی خطایی مرتکب نشدیم، در غیر این صورت خودم از طرفداران عذرخواهی می کردم.

* هدایتی برای برگرداندن مهدی طارمی برای اطرافیان خود جایزه گذاشت و بعد ها این جایزه را خود طارمی گرفت!

* قرارداد طارمی را بعد از بازگشت به ایران کم کردم تا دیگر به آن شکل جدا نگردد و این ثابت می نماید ما او را اغوا نکردیم.

* در فلان برنامه تلویزیونی اصلاً حکم محرومیت را نخوانده بودند و قصد داشتند باشگاه را مقصر اصلی محرومیت از سوی فیفا معرفی نمایند.

* محسن مسلمان و امید عالیشاه از شرایط شان در تیم ناراضی بودند و رضایت نامه می خواستند.

* در یک برنامه تلویزیونی در کمال تعجب گفته شد زمان بازگشت مهدی طارمی همه رسانه ها مخالفت خود را با این قضیه اعلام کردند در حالی که یک رسانه هم مخالف نبود و همه از این موضوع استقبال کردند.

* مهدی طارمی وقتی از ترکیه برگشت گفت، چرا مهاجم اوکراینی جذب کردید؟، و به نوعی از رقابت با او واهمه داشت، این نشان می دهد پریمیوف بازیکن خوبی بود.

* در جذب بازیکنان اوکراینی همان فرایندی طی شد که در مورد بقیه نفرات خارجی طی می شد. هنوز هم می گویم آنها بازیکنان خوبی بودند.

* از برانکو خواستیم اوکراینی ها را بازی دهد، اما او گفت وقتی بقیه خوب کار می نمایند دلیلی نمی بینم به ارنج تیمم دست بزنم.

* گولچ را برانکو اصرار داشت جذب کنیم و خودش هم او را در لیست 18نفره نمی گذاشت.

* اگر یک مورد خطا در قرارداد بازیکنان داخلی و خارجی در زمان مدیریت من وجود داشت، مطمئن باشید آن را رسانه ای می کردند.

* حتی یک بار هم در کار برانکو دخالت نکردم.

هیچ جای جهان اتفاق نمی افتد بازیکن تیم شب به منزل فردی رفته و سکه پاداش بگیرد. اگر جلوی این کار در باشگاه گرفته نگردد دوباره تکرار خواهد شد.

* وقتی علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شد، حمیدرضا سیاسی پول او را کامل تا انتها آن فصل داد. همان موقع به دایی گفتم شرایط باشگاه حساس است و کمی تخفیف بده، اما گفت تا قِران آخرش را می خواهم. او حتی طلب سال قبلش را هم از سیاسی گرفت تا همه چیز تمام گردد، اما اسفند ماه سال بعد از باشگاه شکایت کرد و پول یک سال دیگر از قراردادش را خواست.

* ما به کمیته استیناف و کمیته انضباطی گفتیم طبق قانون مربی که در تیم دیگری مشغول به کار می گردد چطور ممکن است پول قرارداد ش از باشگاه دیگر را طلب کند و این خلاف قانون فیفاست. به آنها اعتراض داشتیم شما چطور به نفع دایی رأی دادید؟، که همان اعضای کمیته استیناف در صحبت های خصوصی به ما می گفتند حق با شماست، اما حکم را به نفع دایی دادند. برای این ادعای خود شاهد دارم.

* تمدیدنکردن قرارداد بازیکنان جداشده خیلی به پرسپولیس ضربه زد. تمدید قرارداد آنها خیلی واجب بود و اگر این اتفاق می افتاد همان تیم سال قبل را در این فصل لیگ قهرمانان داشتیم.

* اگر در پرسپولیس می ماندم قرارداد بازیکنانی را که ابتدای فصل جدا شدند، تمدید می کردم، کاری که پیش از این در پرسپولیس کردم و قرارداد هر بازیکنی را که رو به انتها بود تمدید می کردیم و اجازه نمی دادیم کار به روز آخر بکشد. شرایط حکم می کرد که شرایط و آینده باشگاه را در نظر گرفته و قرارداد ها را تمدید می کردند.

* رفتن پنج بازیکن از پرسپولیس در زمان بسته بودن پنجره نقل وانتقالات مسئله ای مهم تر از محرومیت از باشگاه بود، حتی باید مهدی طارمی را حفظ می کردند که در نهایت با آن مسائل روبه رو نمی شدند.

* ریخت وپاش کردن، مدیریت نیست بلکه مدیر خوب هزینه های باشگاه را کم نموده و درآ مد ها را بیشتر می نماید.

* در پرسپولیس اشتباهی نکردم بلکه سعیم این بود هرچه به جلوتر می رویم مدیریت بهتری داشته باشیم و هیچ وقت هم از کار خود راضی نبودم. همه هدفم توانمندی و اقتدار باشگاه در همه زمینه ها بود که موفق عمل کردیم.

* هدفم در پرسپولیس این بود که باشگاه را صاحب استادیوم اختصاصی نموده و درآمد سالیانه را به صد میلیارد برسانیم.

* خانواده ام گفتند وقتی از شما در پرسپولیس حمایت نمی گردد و زحمات تان نادیده گرفته می گردد، بهتر است جدا شوم.

* آنهایی که در تیم از من انتقاد می نمایند بدانند پول هایی که الآن می گیرند به خاطر قرارداد های اسپانسری است که امضای من پای آنهاست.

* وقتی امکانات استادیوم شهید کاظمی را تکمیل کردیم، برانکو را به آنجا بردیم و او گفت؛ دیگر داریم رئال مادرید می شویم! هدف مان بود اطراف این استادیوم هایپر بزنیم تا از این راه هم درآمدزایی داشته باشیم.

* هر بار که وارد استادیوم آزادی می شدم حسرت می خوردم و شرمسار طرفداران می شدم که چرا خودمان استادیوم نداریم.

* همان سال اولی که جام گرفتیم در مراسم بهترین ها گفتم؛ طرفداران بدانند سلسله جشن های قهرمانی پرسپولیس شروع شد که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد و همچنان هم ادامه خواهد داشت. ما فونداسیون را طوری در باشگاه طراحی و پایه ریزی کردیم که این اتفاق ادامه داشته باشد، اما امیدوارم اگر می خواهند فونداسیون را جابه جا نمایند خیلی مراقب باشند که فونداسیون قبلی را بهبود ببخشند.

* از همان بچگی پرسپولیسی بودم.

* همیشه به بازیکنان تذکر می دادم که هرچه دارید از طرفداران است.

* برخورد طرفداران در خیابان با من خیلی خوب است و برخی سؤالاتی را دارند که امیدوارم با دیدن و خواندن این مصاحبه جواب سؤالات شان را بگیرند.

بازیکنان بدانند که هرچه در پرسپولیس کوشش نمایند و به موفقیت برسند کم است.

در ادامه ویدئوی گلچین شده از این مصاحبه را در 2 بخش خواهید دید:

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 215

به "ناگفته های علی اکبر طاهری از دوران مدیریتش در پرسپولیس؛ از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس تا افشاگری درباره قرار داد گولچ و پرونده دایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناگفته های علی اکبر طاهری از دوران مدیریتش در پرسپولیس؛ از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس تا افشاگری درباره قرار داد گولچ و پرونده دایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید