نایبی: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نیاز به توجه دارد، تجربه نیوزیلند قابل مقایسه با ما نبود

به گزارش مجله سفرنامه دبی، مدیر فنی تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران اعتقاد دارد این تیم نیازمند توجه و مسابقات تدارکاتی بیشتر است.

نایبی: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نیاز به توجه دارد، تجربه نیوزیلند قابل مقایسه با ما نبود

افسانه حسن نایبی درباره شکست تیم ایران در مرحله نیمه نهایی جام جهانی بسکتبال سه نفره بانوان، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: با تصمیم فدراسیون بسکتبال، تیم ملی مردان و تیم زیر 23 سال دختران ایران به مسابقات انتخابی جام جهانی اعزام شد که تصمیم خوبی بود، چون تیم زیر 23 سال آینده بسکتبال ایران است.

وی به عملکرد خوب تیم ملی مردان در این مسابقات اشاره و شرح داد: این تیم بدشانسی آورد. اگر ناداوری نبود و خطای فنی اعلام نمی شد، تیم ایران سهمیه مسابقات جام جهانی را کسب می کرد.

مدیر فنی تیم بسکتبال سه نفره بانوان با بیان اینکه نیوزیلند برای قهرمانی در این مسابقات برنامه ریزی کرده بود، گفت: نیوزیلند تیم بسیار خوبی بود و با برنامه در این مسابقات شرکت کرده بود. هر دو تیم پسران و دختران برای قهرمانی برنامه ریزی کرده بودند.

حسن نایبی حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی را آغاز خوبی برای آینده بسکتبال سه نفره بانوان ارزیابی کرد و گفت: ایران مقابل نیوزیلند خوب بازی کرد و اگر شوت های بازیکنان ما تبدیل به گل می شد، با اختلاف کمتری می باختیم. نیوزیلند تجربه بالایی داشت و قابل مقایسه با ملی پوشان کشورمان نبود.

وی به لزوم داشتن تمرینات بدنسازی در بسکتبال سه نفره اشاره و مطرح نمود: نیوزیلند و تیم های دیگر، تمرینات بدنسازی بسیار خوبی دارند و قدرتی هستند. در بسکتبال سه نفره شاهد بازی فیزیکی هستیم و از لحاظ جسمی باید به حجم عضلات و قدرت جسمانی توجه شود. موردی که تأثیرش را در تیم ملی گذاشت و قدرت بدنی بازیکنان در بازی های دوم و سوم تحلیل رفت.

مدیر فنی تیم بسکتبال سه نفره بانوان، نگاه خوب مسئولان فدراسیون بسکتبال را در پیشرفت تیم سه نفره ایران مؤثر دانست و اعلام نمود: ما برای شرکت در این مسابقات، سه اردو داشتیم و ماحصل آن 10 روز تمرین بود که اعزام این تیم با توجه به فاصله کم تا آغاز مسابقات، نشان دهنده نگاه خوب مسئولان فدراسیون برای آینده بسکتبال سه نفره است.

حسن نایبی راجع به میزبانی قطری ها به خبرنگاران گفت: قطر از شرایط میزبانی اش استفاده کرد. در طول مسابقات هم ایران و نیوزیلند در بازی با قطر در یک سطح بازی کردند. نیوزیلند با نتیجه 21 بر 4 توانست قطر را شکست بدهد و ما هم با نتیجه 20 بر 3 مقابل قطر پیروز شدیم.

وی درباره بازی با ازبکستان در مرحله نیمه نهایی و شکست مقابل این تیم گفت: با توجه به اینکه میانگین سنی بازیکنان ازبکستان بالای 30 سال بود، آنها از تجربه خودشان بهره بردند و بازی منطقی و شوت های دو امتیازی خوبی داشتند که اختلاف امتیاز را زیاد کرد. تیم بسکتبال سه نفره ایران آینده خوبی دارد و باید به این تیم توجه شود. حضور در مسابقات متعدد هم می تواند به پیشرفت بازیکنان کمک کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2236

به "نایبی: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نیاز به توجه دارد، تجربه نیوزیلند قابل مقایسه با ما نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایبی: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نیاز به توجه دارد، تجربه نیوزیلند قابل مقایسه با ما نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید