نمی توان از کشتی ایران در المپیک توقع مدال نداشت

به گزارش مجله سفرنامه دبی، علی اشکانی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: کشتی فرنگی ایران تا به امروز 5 سهمیه المپیک را کسب نموده و فقط یک سهمیه دیگر باقی مانده تا این تیم با ترکیبی کامل راهی المپیک توکیو گردد. مطمئناً کادر فنی و نماینده وزن 87 کیلوگرم باید در آخرین فرصت خود در گزینشی بلغارستان بهترین استفاده را ببرند و آخرین سهمیه را کسب نمایند. هر چند کار سختی نسبت به گزینشی در قاره آسیا پیش روی ملی پوش کشورمان خواهد بود، اما می توان امیدوار بود که تنها سهمیه به جامانده ایران با کوشش کادر فنی و فرنگی کار اعزامی در بلغارستان به دست آید.

نمی توان از کشتی ایران در المپیک توقع مدال نداشت

وی به پیشینه درخشان کشتی فرنگی در چندین دوره بازی های المپیک اشاره نمود و گفت: اینکه بعضی در مورد نتایج کشتی در المپیک معتقدند نباید در توکیو توقع چندانی از بچه ها داشت، زیاد منطقی و قابل قبول نیست. کشتی ایران همیشه در بازی های المپیک افتخارآفرین بوده و طبیعتاً مردم هم از کشتی گیران ملی خود توقع درخشش همیشگی را دارند. مردم ما عاشق کشتی هستند و به همین دلیل هم توقع دارند ملی پوشان ایران همیشه پیروز باشد. مطمئناً کسی نمی تواند این موضوع را نادیده بگیرد. البته باید تا حد امکان از کشتی گیران و مربیان حمایت کرد و به آنها انگیزه داد.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به کسب عنوان قهرمانی آسیا نیز ادامه داد: کسب عنوان قهرمانی در آسیا بی اهمیت و ساده نیست اما باید به آینده نگاه کرد و دوراندیش بود. کشورهای صاحب نام کشتی آسیا هیچگاه به دنبال قهرمانی در این قاره نیستند. کشورهایی مثل ژاپن، کره جنوبی و قزاقستان به تنها چیزی که می اندیشند کسب مدال در رقابتهای دنیای و المپیک است.

اشکانی در سرانجام گفت: باید به این واقعیت اشاره نمود آسیا مدتهاست برای کشتی ایران کوچک است و ما به عنوان یکی از قطب های اصلی کشتی دنیا باید به کسب مدال در رقابتهای دنیای و المپیک فکر کنیم. به هر حال امیدوارم بچه های ما بتوانند در المپیک توکیو هم بدرخشند، هر چند که می دانیم محدودیت های کرونایی و بلایی که این ویروس مرگبار سر دنیا آورد، خیلی از شرایط همیشگی را تغییر داد.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی کشتی فرنگی پیش از این در رقابت های دنیای 2019 قزاقستان در اوزان 60، 77 و 130 کیلوگرم توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی صاحب سهمیه المپیک شده بود. در ادامه دو سهمیه دیگر هم توسط محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان 67 و 97 کیلوگرم در مسابقات گزینشی قزاقستان به دست آمد که البته حسین نوری در کسب سهمیه 87 کیلوگرم ناکام ماند.

بدین ترتیب کشتی گیرانی که در گزینشی قاره ای پیروز به کسب سهمیه المپیک نشده اند باید طی روزهای 16 تا 19 اردیبهشت ماه در رقابت های گزینشی صوفیه بلغارستان به میدان بروند و آخرین شانس خود را امتحان نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1806

به "نمی توان از کشتی ایران در المپیک توقع مدال نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمی توان از کشتی ایران در المپیک توقع مدال نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید