پیغام رئیس مجلس به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری

به گزارش تور دبی ارزان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران پیامی صادر کرد.

پیغام رئیس مجلس به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری

به گزارش تور دبی ارزان، متن این پیغام به توضیح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ایثار از مفاهیم بلند و فضیلت های والای فطرت انسانی و نشأت گرفته از فرهنگ توحیدی است. در فرهنگ اسلامی، دیگری را برای خدا بر خود مقدم دانستن و از منفعت خود چشم پوشی کردن، محصول اعتقاد به این حقیقت متعالی است که: اعتماد به خدا بهای هر کالای گرانبها و نردبان صعود به هر درجه بلندی است. امام جواد (علیه السلام)

چه اینکه والاترین و عالی ترین مراتب ایثار و مصداق اعظم آن که در مشی و سیره سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به جهانیان معرفی گردید، تبلور عینی این اخلاق و سنت نیکو و دیرین است.

ارزش معنوی ایثار همانگونه که تا کنون بقای دین را تضمین نموده ضامن همبستگی، پیروزی و سعادت جامعه است؛ خواه در شرایط جنگ سخت و رویارویی متقابل با دشمن و خواه در میدان تعارضات نرم که در دنیای کنونی فراوان مشاهده می گردد.

ایثار به عنوان فرهنگی ریشه دار، خود یک راه چاره اجتماعی است. برکات نهادینه کردن این فرهنگ و منش اسلامی ایرانی در طول تاریخ حیات جمهوری اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست. حال اگر در ساحت دانشگاه بعنوان مبدأ تحولات بزرگ علمی، نهال امیدبخش ایثار و فداکاری غرس گردد، ثمره آن پیوند مبارک علم با ارزش ها خواهد بود که آینده ای روشن و درخشان را نوید می دهد.

اینجانب فرصت برگزاری هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران را غنیمت شمرده و از همه دانشجویانی که با توکل بر خدای متعال و احساس مسؤولیت اجتماعی، به کمک همنوعان خود شتافتند و مهربانی و فداکاری را اشاعه دادند، حق شناسی کنم. همچنین لازم می دانم از جهاد دانشگاهی بعنوان متولی برنامه ریزی و برگزاری این رویداد فرهنگی - دانشجویی سپاسگزاری نموده و بسط و توسعه این اقدام ارزشمند را خواهانم.

عزت، سربلندی و موفقیت بیش از پیش همگان را از خداوند سبحان مسألت می نمایم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 198

به "پیغام رئیس مجلس به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام رئیس مجلس به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید