تور دهلی: چرا کیوی های ایران از هند برگشت خوردند

به گزارش مجله سفرنامه دبی، تهران (پانا) - هند کیوی های صادراتی ایران را به کشور برگشت داده و دلیل آن مشاهده شدن شپشک در کیوی عنوان شده است.

تور دهلی: چرا کیوی های ایران از هند برگشت خوردند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش تسنیم، وزارت کشاورزی هند با ارسال نامه ای به مهدی قائمیان، معاون قرنطینه و بهداشت سازمان حفظ نباتات کشور واردات کیوی از ایران را مطابق با استاندارهای خود متغایر دانست.

در این نامه آمده است: بارها وجود آفت قرنطینه ای شپشک سفید و غیر قرنطینه ای شپشک قرمز در محموله های کیوی وارداتی از ایران مشاهده شده است که منطبق با استانداردهای تعریف شده نیست و وجود چنین آفتی در محموله ها تهدیدی بر امنیت زیستی کشور هند به شمار میرود و طبق مقررات این کشور باید برخورد گردد.

در نامه های قبلی و از آوریل 2019 تا به امروز در 13 محموله آفت قرنطینه ای شپشک سفید و در 2 محموله آفت غیر قرنطینه ای شپشک قرمز مشاهده شده است اما درباره دلیل های آن پاسخی از ایران دریافت ننموده ایم؛ علاوه بر این از اکتبر 2021 تا به امروز هند در 24 محموله کیوی ایران آفت های قرنطینه ای و غیر قرنطینه ای مشاهده نموده است.

با در نظر گرفتن این ملاحظات، تا زمانی که سازمان حفظ نباتات ایران در ارزیابی های احتمال ریسک تجدید نظر نکند، واردات کیوی از ایران معلق می ماند و احتمالا برای گواهی بهداشتی هشتم دسامبر هم ترتیب اثری داده نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2100

به "تور دهلی: چرا کیوی های ایران از هند برگشت خوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دهلی: چرا کیوی های ایران از هند برگشت خوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید