تور استانبول: چهارمین قطار اکو از اسلام آباد به سمت استانبول حرکت کرد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، خبرگزاری خبرنگاران- چهارمین قطار باری اسلام آباد- تهران- استانبول که حامل 6 کانتینر از کالاهای مختلف است، از پاکستان به سمت ترکیه حرکت کرد.

تور استانبول: چهارمین قطار اکو از اسلام آباد به سمت استانبول حرکت کرد

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

به گزارش خبرنگاران، روزنامه داون چاپ پاکستان نوشت: از روز 21 دسامبر سال 2021 و شروع به کار دوباره خط ریلی اسلام آباد- تهران- استانبول، بیش از 9 قطار حامل برنج به وسیله تفتان وارد ایران شده است.

یک منبع آگاه در راه آهن پاکستان در این خصوص گفت: چهارمین قطار اکو شامل سه کانتینر 40 فوتی بزرگ اول به سمت روحری/سوخار حرکت نموده و سپس قطار باری دیگری از سمت کراچی با سه کانتینر بزرگ دیگر به آن ملحق خواهد شد.

این قطار هفته آینده و به وسیله تهران به استانبول ترکیه خواهد رسید.

چهارمین قطار اکو کالاهای مختلفی از جمله نمک صورتی را حمل می نماید که نه تنها در ترکیه بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز مصرف می گردد.

براساس این گزارش با وجود بارش شدید برف در هفته گذشته و در راستا این قطار، سومین قطار اکو هفته گذشته به وسیله مرز تفتان پاکستان وارد ایران شد و با حرکت از راستا ریلی زاهدان به تهران به سمت استانبول به مقصد رسیده است.

حرکت قطارهای باری اکو از راستا لاهور و اسلام آباد پاکستان به سمت استانبول از سال گذشته و بعد از حدود یک دهه توقف بار دیگر با موفقیت از سر گرفته شد.

براساس توافق اجرا شده، قبل از آنکه کالاها به مقصد برسند، کالاهای بارگیری شده باید به واگن های متناسب با خطوط ریلی ایران و ترکیه منتقل شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2206

به "تور استانبول: چهارمین قطار اکو از اسلام آباد به سمت استانبول حرکت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول: چهارمین قطار اکو از اسلام آباد به سمت استانبول حرکت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید