کتاب آموزه های اخلاقی مثنوی معنوی منتشر شد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، به گزارش خبرنگاران، روح اله بابایی در این باره گفت: این اثر اگرچه با عنوان آموزه های اخلاقی در مثنوی معنوی و تطبیق آن با آیات و روایات آغاز شد، اما فقط شامل اشاراتی بر چند آموزۀ اخلاقی است که از آن ها در مثنوی معنوی نام برده شده است و بررسی و تحقیق همۀ آموزه های این کتاب ارزشمند، کاری است بزرگ که در این مختصر نمی گنجد.

کتاب آموزه های اخلاقی مثنوی معنوی منتشر شد

وی شرح داد: آنچه در این کتاب سعی شده تا بررسی شود، بیشتر تطبیق کلام مولانا با آیات و روایات اسلامی است و دربارۀ هر آموزۀ اخلاقی، آیه یا روایتی آورده شده که متناسب با آن بوده است و احتمال داده می شود جناب مولانا از این آیه و روایت، در سرودن ابیات الهام گرفته باشد.

وی افزود: در این کتاب فقط به بحث و بررسی سه قوۀ عقل، غضب و شهوت پرداخته شده که در نزد عالمان اخلاق، سرچشمۀ صفت های فضیلت و رذیلت هستند و برای هرکدام، چند صفت به عنوان نمونه ذکر شده است که دارای ویژگی در آن قوه هستند.

چاپ نخست کتاب آموزه های اخلاقی مثنوی معنوی تألیف علی بورونی در 255 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 42،000 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2238

به "کتاب آموزه های اخلاقی مثنوی معنوی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب آموزه های اخلاقی مثنوی معنوی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید