کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانی زندگی را بازگو می نماید

به گزارش مجله سفرنامه دبی، به گزارش خبرنگاران آیا از شلوغی و حجم زیاد وسایل خود خسته نشده اید؟ آیا تا به حال شده که بخواهید خودتان را از شر همه چیزهایی که دور خود جمع نموده اید خلاص کنید؟ اما چطور؟ کتاب در باب زندگی مینیمالیستی با همین پرسش شروع می گردد. مینیمالیسم نوعی سبک زندگی است که در آن فرد متعلقات مادی اش را به حداقل می رساند. کم می خرد و کم مصرف می نماید و از زندگی در بالاترین حد لذت می برد.

کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانی زندگی را بازگو می نماید

کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانیِ زندگی را بازگو می نماید، با ارائه راهکارها و اصولی که گام به گام نشان می دهد چطور سبک زندگی مینیمالیستی را پیاده کنیم و چطور با دور ریختن وسایل اضافه، ذهن و روح خود را سبک بال و آزاد سازیم.

فومیو ساساکی، نویسنده جوان این کتاب، خود جهتی را پیموده که در این جا از آن صحبت می نماید. کتاب در باب زندگی مینیمالیستی، کتابی است با اندیشه های نو و متفاوت که زندگی کردن را به طرزی متفاوت می آموزد.

در فصل نخست کتاب نگاهی به تعریف کلمه مینیمالیست و اینکه مینیمالیست بودن دقیقا چه معنایی دارد شده است. همچنین مولف توضیح می دهد که چرا معتقد است جمعیت مینیمالیست ها در سال های اخیر افزایش پیدا نموده است.

در فصل دوم کتاب نویسنده این سوال را طرح می نماید که اصلاً چرا گردآوردن چیزهایی زیاد برای ما اولویت دارد. در این فصل مولف به عادات و علایق مان به عنوان انسان می پردازد. همچنین به معنایی که داشته هایمان برای ما دارند پرداخته می گردد.

در فصل سوم، چندین قانون و تکنیک پایه برای کاستن از دارایی های مادی ارائه می گردد. مولف در این بخش روش هایی را برای دور انداختن چیزهای مختلف تدوین نموده و علاوه بر آن فرصتی برای آن گروه از مینیمالیست ها تهیه نموده که می خواهند از شر چیزهای بیشتری خلاص شوند. همچنین نویسنده شیوه های درمانی ابداع نموده برای آن دسته از مینیمالیست هایی که به دور انداختن وسایلشان معتاد شده اند.

فصل چهارم نیز درباره تغییراتی است که مولف هنگام کاستن از داشته هایش تا حداقل ممکن پشت سر گذاشته است. در این فصل علاوه بر نتایج روان شناسانه مولف می کوشد تا اتفاقات مثبتی را که به دلیل مینیمالیست شدنش برایش اتفاق افتاده و همچنین آن احساس شادمانی که از وجودش آگاهی بیشتری پیدا نموده را توضیح دهد.

فصل پنجم نیز دریچه ای می گشاید به اینکه چرا تغییراتی که نویسنده پشت سرگذاشته باعث شادمانی او شده و به طور کلی در طول جهت تغییرات چه چیزهایی درباره شادمانی یاد گرفته است.

در این کتاب مولف کوشیده تعریفی که از مینیمالیسم ارائه داده در دو قالب بیان گردد: نخست کاهش وسایل ضروری به حداقل و دوم دور انداختن وسایل اضافه مان تا بتوانیم روی چیزهایی تمرکز کنیم که واقعاً برایمان اهمیت دارد. مولف افرادی که این گونه زندگی می نمایند را مینیمالیست می خواند.

کتاب درباب زندگی مینیمالیستی با عنوان فرعی خداحافظ وسایل اضافه نوشته فومی ساساکی به ترجمه شبنم سمیعیان با شمارگان 1100 نسخه در 231 صفحه به بهای 45 هزار تومان از سوی انتشارات ققنوس منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1864

به "کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانی زندگی را بازگو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانی زندگی را بازگو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید