کتاب سواد سلامت و پوستر جشنواره ملی سلامت دانشجویان رونمایی شد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، کتاب سواد سلامت و پوستر رسمی جشنواره ملی سلامت دانشجویان با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان صبح امروز رونمایی شد.

کتاب سواد سلامت و پوستر جشنواره ملی سلامت دانشجویان رونمایی شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، آئین افتتاحیه اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان با حضور هاشم داداش پور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان امروز سه شنبه با شعار سلامت برای همه دانشجویان در همه دانشگاه ها در محل این سازمان برگزار گشت.

در این مراسم کنندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری تهران حضور داشتند.

در این برنامه از کتاب سواد سلامت و پوستر رسمی جشنواره ملی سلامت دانشجویان رونمایی شد.

در پیشگفتار کتاب سواد سلامت هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان آورده است، متولیان سلامت در تمام کشور ها باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای این مهم طراحی کنند و با کمک رسانه ها در راستا افزایش سطح سواد سلامت مردم بکوشند.

سواد سلامت، توانایی خواندن و درک اطلاعات سلامت با هدف قضاوت و انتخاب درست در راستای ارتقای سلامت است به زبان ساده تر یعنی این که بتوانیم از آموخته های مفاهیم سلامت در راستای خود مراقبتی و ارتقای سلامت استفاده کنیم سواد سلامت در واقع مجموعه ای از داشته ها و آگاهی ها است که برای تمام افراد جامعه از یک شهروند عادی گرفته تا یک متخصص در این حوزه ضروری است این مجموعه آگاهی ها کمک می کنند تا تک تک افراد جامعه و درنهایت کل یک جامعه زندگی سالم تری را تجربه کنند.

گفتنی است، که جشنواره ملی سلامت دانشجویان ویژه تمام دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور است و علاقه مندان می توانند برای شرکت در این جشنواره به آدرس https://festival.saorg.ir/fa/ مراجعه و آثار خودشان را به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، طبقه ششم سازمان امور دانشجویان تحویل دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2261

به "کتاب سواد سلامت و پوستر جشنواره ملی سلامت دانشجویان رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب سواد سلامت و پوستر جشنواره ملی سلامت دانشجویان رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید