برگزیدگان چهارمین دو سالانه نشان شیرازه معرفی شدند

به گزارش تور دبی ارزان، به گزارش خبرنگاران ، در مراسم اختتامیه چهارمین دو سالانه نشان شیرازه که عصر امروز (شنبه 16 اسفند) برگزار گردید برگزیدگان این جشنواره در بخش ها و حوز ه های مختلف با حضور محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از دست اندرکاران این حوزه تقدیر شدند.

برگزیدگان چهارمین دو سالانه نشان شیرازه معرفی شدند

دبیرخانه چهارمین دو سالانه نشان شیرازه از دهه اول دی ماه امسال آغاز به فعالیت کرد و تا 21 بهمن ماه از مجموع 653 اثر رسیده به دبیرخانه، پس از آنالیز هیات انتخاب 295 اثر به مرحله نیمه نهایی داوری راه یافت.

در مرحله نهایی داوری نیز 164 اثر نامزد دریافت جایزه در گروه های مختلف شدند که پس از آن براساس رأی هیأت داوران چهارمین دوسالانه نشان شیرازه برگزیدگان در دو بخش پیکره کتاب و اجزای کتاب انتخاب شدند .

در این زمینه در برترین طراحی کتاب تصویری: کتاب بهزاد (شناخت نامه گلپایگانی) از انتشارات چاپ و نشر نظر به عنوان کتاب برتر شناخته شد و جوایز به مجید کاشانی مدیرهنری و طراح گرافیک) شامل نشان شیرازه،دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال هدیه نقدی همچنین به انتشارات چاپ و نشر نظر نیز دیپلم افتخار و خرید کتاب از ناشر به مبلغ 80 میلیون ریال اعطا شد.

در بخش برترین طراحی کتاب مصور نیز دربخش بزرگسال کتاب هارمونی روان از انتشارات ذهن آویز به عنوان کتاب برتر شناخته شد و جوایز به سمانه قاسمی(تصویرگر) ، سوگل علمی(طراح گرافیک) و

انتشارات ذهن آویز هدیه شد.

در بخش کودک و نوجوان نیز کتاب ضحاک از انتشارات مدرسه به عنوان کتاب برتر برگزیده شد و به مهرداد موسوی (طراح گرافیک) و نوشین صفاخو (تصویرگر) جوایز اهدا شد.

جایزه برترین مدیر هنری نشر نیز به رضا دالوند برای مدیریت هنری مجموعه کتاب های انتشارات مدرسه داده شد و جایزه برترین ناشر حامی طراحی کتاببه انتشارات مدرسه اعطا شد.

همچنین در بخش برترین طراحی کتاب علمی ـ آموزشی نیز مجموعه آثار نشر طلایی(کتاب های نبرد ایرانیان، پهپادها و فرهنگ نامه تاریخ ایران) به عنوان کتاب برتر شناخته شدند و به کاظم طلایی(مدیر هنری)،

نماینده گروه طراحان گرافیک و تصویرگران کتاب های نبرد ایرانیان، پهپادها و فرهنگ نامه تاریخ ایران (فرهاد جمشیدی) و نشر طلایی (مدیر انتشارات کاظم طلایی) جوایز اهدا شد.

در بخش شایسته تقدیر در بخش طراحی کتاب علمی ـ آموزشی نیز انتشارات سایان برای کتاب های زیر شایسته تقدیر شناخته شد؛

-ژنرال ها

ـ نمادها و نشانه ها

ـ اسلحه

ـ تاریخ تمدن

ـ اطلس تاریخ دنیا

ـ جواهرات و سنگ های زینتی

ـ هیولای کوچک

ـ افسانه ها و اسطوره ها

ـ تاریخ مصور آمریکا

در بخش اجزای کتاب نیز برترین طراحی گرافیک جلد کتاب نیز هیأت داوران در بخش برترین طراحی جلد کتاب باتوجه به آثار رسیده نتوانستند تفکیکی بین (طراحی جلد کتاب با خوشنویسی و تایپوگرافی)و (طراحی جلد کتاب با تصویرسازی و عکاسی) قایل شوند. و برترین طراح گرافیک جلد کتاب به حبیب ایلون برای مجموعه آثار در انتشارات هرمس و کتاب چ اعطا شد. همچنین در این بخش سعید دین پناه برای طراحی جلد کتاب امام خمینی (ره) از انتشارات به نشر شایسته تقدیر شناخته شد.

در برترین طراحی گرافیک متن در صفحه آرایی کتابهای کودک و نوجوان و بزرگسال نیز مهرداد موسوی برای کتاب های ترنجون از نشر توت و دختر آبی مریخی از انتشارات اودیسه شناخته شد و اثر شایسته تقدیر طراحی گرافیک متن در صفحه آرایی کتاب های کودک و نوجوان به نگین حاج زوار برای کتاب من خدا هستم با من حرف بزن، از انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی شناخته شد. در بخش شایسته تقدیر طراحی گرافیک متن در صفحه آرایی کتاب بزرگسال، علیرضا پوراکبری برای کتاب امان نامه از انتشارات قو شناخته شد.

در بخش برترین طراحی گرافیک قلم متن نیز علی خدایی برای کتاب های دامبی بامبی، ریزریزریزامبی از انتشارات علمی و فرهنگی برگزیده شناخته شد و جایزه برترین تصویرسازی کتاب در بخش کودک و نوجوان به غزل فتح اللهی (تصویرگر) برای کتاب تو یک دنیاگردی از انتشارات فاطمی هدیه شد

همچنین هیأت داوران دربخش های برترین طراحی کتاب غیر تصویری، برترین طراحی کتاب گویا و برترین طراحی کتاب الکترونیک هیچ اثری را حائز دریافت جایزه ندانستند.

مراسم اختتامیه چهارمین دو سالانه نشان شیرازه ساعتی پیش در فرهنگستان هنر برگزار گردید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1702

به "برگزیدگان چهارمین دو سالانه نشان شیرازه معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان چهارمین دو سالانه نشان شیرازه معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید