کدام سفرها در تعطیلات عید فطر ممنوع نیست؟ ، ممنوعیت تردد شهر به شهر است نه استان به استان!

به گزارش مجله سفرنامه دبی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا دو روز پیش در نامه ای که خطاب به وزیر راه و شهرسازی و فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صادر شد به استناد مصوبه رؤسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مدیریت کرونا در حضور رئیس محترم جمهوری، ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور از ساعت 12 روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه تا ظهر روز شنبه 25 اردیبهشت 1400 را رسما ابلاغ کرد.

کدام سفرها در تعطیلات عید فطر ممنوع نیست؟ ، ممنوعیت تردد شهر به شهر است نه استان به استان!

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در این ابلاغیه، از وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی خواست با پیش بینی همه تمهیدات لازم، ممنوعیت کلیه سفرها در همه مناطق کشور فارغ از هرگونه رنگ بندی کرونایی را در بازه زمانی مصوب، به نحو کامل محقق کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: به طور کلی تردد ممنوع است!

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز درخصوص مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: ممنوعیت تردد در روزهای منتهی به عید سعید فطر از روز سه شنبه از ساعت 14 بعد از ظهر تا 12 ظهر روز شنبه اعمال خواهد شد.

جریمه 500 هزار تا یک میلیون تومانی در انتظار رانندگان متخلف

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا شرح داد: این ممنوعیت تردد شامل همه شهرها می شود و جریمه برای متخلفان در شهر قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد و آبی500 هزار تومان در نظر گرفته شده است؛ به طور کلی تردد ممنوع است و اگر کسی تخلفی انجام دهد جریمه خواهد شد.

ابهامات موجود در خصوص ممنوعیت ابلاغ شده؛ از سفر بین تهران و کرج گرفته تا تردد داخل شهری!

ابلاغ رسمی موضوع ممنوعیت سفر به نیروی انتظامی و پلیس راهور تکلیف را برای همه روشن کرد اما آنچه هموطنان را دچار ابهام و سردرگمی کرده است سوالات ریز و درشتی است که در این زمینه به وجود می آید؛ از چگونگی سفر بین دو استان تهران و البرز گرفته تا شرایط تردد شاغلانی که محل کارشان در شهری غیر از محل سکونتشان قرار گرفته است و یا این موضوع که ممنوعیت سفر شامل ترددها و سفرهای درون شهری می شود یا خیر.

این دسته از سوالات را مخاطبان با خبرگزاری فارس در میان گذاشته و فارس هم پاسخ آنها را از پلیس راهور جویا شد.

* ممنوعیت تردد این بار شهر به شهر است نه استان به استان!

سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا به تدابیر پلیس راه و راهور در راستای ابلاغ جدید ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت سفر اشاره و گفت: از روز سه شنبه ساعت 12 ظهر ترددهای جاده ای از هر شهری به شهر دیگر حتی در شرایط آبی و زرد کرونایی نیز ممنوع بوده و این ممنوعیت تا شنبه 25 اردیبهشت ادامه دارد.

جانشین پلیس راهور ناجا شرح داد: مأموران پلیس راه و راهور ناجا با آمادگی و حضور کامل در مبادی ورودی و خروجی شهرها حضور داشته و ضمن کنترل شرایط ترافیک از تردد خودروها جلوگیری خواهند کرد.

*جریمه خودروهای متخلف توسط تیم های گشتی پلیس راه و دوربین ها

وی با بیان این مطلب که در مصوبه جدید ممنوعیت تردد - برخلاف مصوبات گذشته که اجرا و اعمال محدودیت و ممنوعیت در ورودی استان ها در نظر گرفته می شد- به ورودی و خروجی شهرها تسری پیدا کرده است، شرح داد: علاوه بر استقرار تیم هایگشت پلیسراه و راهور در ورودی و خروجی شهرها و جاده های بین شهری، دوربین ها نیز فعال بوده و ترددهای غیرمجاز را اعمال قانون خواهند کرد.

*هیچ منع ترددی بین دو استان البرز و تهران وجود ندارد

جانشین پلیس راهور ناجا در پاسخ به دیگر پرسش در خصوص شرایط تردد بین دو استان تهران و البرز گفت:استان های تهران و البرز یکی دیده شده و هیچ منع ترددی برای ساکنان برای تردد مابین این دو استان وجود ندارد.

*ممنوعیت سفر متعلق به جاده هاست نه داخل شهرها

سردار حسینی تأکید کرد: ممنوعیت تردد در بازه زمانی مطرح شده از شهری به شهر دیگر اعمال شده و ربطی به تردد و سفرهای درون شهری ندارد.

*سیستم حمل و نقل کالا، بار و مسافر منعی برای تردد ندارد

جانشین پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسش دیگر در خصوص چگونگی شرایط تردد سیستم حمل و نقل عمومی در جاده ها بیان نمود: سیستم حمل و نقل عمومی از جمله کالا، بار و مسافر هیچ معنی برای تردد بین شهرها و در جاده ها ندارند.

*هیچ مجوزی برای تردد صادر نمی شود/ شاغلان برای رفت و آمد مسئله ای ندارند

وی با بیان این مطلب که در این مدت هیچ مجوزی از سوی هیچ ارگانی برای تردد صادر نمی شود در پاسخ به این سوال که شرایط افراد شاغلی که محل کار و زندگی آنها در دو شهر متفاوت است چه می شود گفت:اگر فردی به طور مثال در فسا سکونت داشته و در شیراز مشغول به کار باشد با ارائه مدارک مثبته مبنی بر اشتغال در شهر دیگر می توانند تردد کند و هیچ مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1820

به "کدام سفرها در تعطیلات عید فطر ممنوع نیست؟ ، ممنوعیت تردد شهر به شهر است نه استان به استان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام سفرها در تعطیلات عید فطر ممنوع نیست؟ ، ممنوعیت تردد شهر به شهر است نه استان به استان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید