3 هزار و 500 میلیارد تومان حقوق معوق دولت از معادن وصول شد

به گزارش تور دبی ارزان، دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: بالغ بر 3 هزار و 500 میلیارد تومان از حقوق دولتی معوق معادن وصول و به حساب مربوطه نزد خزانه داری کل کشور واریز شد.

3 هزار و 500 میلیارد تومان حقوق معوق دولت از معادن وصول شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، بالغ بر 3 هزار و 500 میلیارد تومان از حقوق دولتی معوق معادن وصول و به حساب مربوطه نزد خزانه داری کل کشور واریز شد.

علی کامیار، دادستان دیوان محاسبات کشور، در حاشیه مراسم معارفه مدیرکل تازه دیوان محاسبات در ایلام، با اعلام این خبر، گفت: طبق مستندات ارسالی وزارت صنعت، معدن و تجارت این واریزی طی سه ماهه اول سال 1400 وصول و واریز شده و پیگیری های دادسرای دیوان محاسبات کشور تا تسویه کامل حقوق دولتی معادن ادامه خواهد داشت.

دادستان دیوان محاسبات اضافه نمود: در آنالیز های به عمل آمده و گزارش های مسئولین سازمان صنعت-معدن-تجارت در استان های مختلف معین شد که تا سرانجام سال 1399 بالغ بر 15 هزار و 200 میلیارد تومان حقوق دولتی معادن معوق مانده است و از آنجایی که پس از وصول 65 درصد وجوه مذکور، الباقی می بایست به وزارت صنعت-معدن-تجارت اختصاص داده گردد تا در راستا اکتشافات تازه و توسعه بخش معدن به مصرف برسد، عدم وصول به موقع موجب تاخیر در اجرای سیاست ها و رشد و توسعه در بخش معادن شده است.

لازم به ذکر است بیشترین مبلغ وصولی حقوق دولتی معوق معادن به ترتیب شامل استان های کرمان بیش از 2500 میلیارد تومان، خراسان رضوی حدود 369 میلیارد تومان و کردستان بیش از 225 میلیارد تومان شده است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1893

به "3 هزار و 500 میلیارد تومان حقوق معوق دولت از معادن وصول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 هزار و 500 میلیارد تومان حقوق معوق دولت از معادن وصول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید