ادعای عجیب یک مقام آمریکایی علیه ایران

به گزارش تور دبی ارزان، خبرنگاران : یک مقام آمریکایی مدعی شده است که ایران و روسیه با اقداماتی در حال مداخله در فرایند انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا هستند.

ادعای عجیب یک مقام آمریکایی علیه ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، روزنامه دیلی میل نوشت، مقامات اطلاعاتی آمریکا با مطرح کردن اتهامات انتخاباتی علیه ایران و روسیه مدعی شده اند ایران مسئول فرستادن ایمیل هایی تهدید آمیز است که این هفته رای دهندگان دموکرات را هدف قرار داده است و همچنین روسیه نیز به سهم خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا مداخله می کند.

جان راتکلیف رئیس اطلاعات ملی آمریکا، روز چهارشنبه مدعی شد که این دو کشور اقدامات بخصوصی را برای تاثیرگذاری بر نظر جمعی درباره رقابت انتخاباتی انجام داده اند.

راتکلیف مدعی شد که ایران و روسیه به طور جداگانه توانسته اند اطلاعات ثبت نامی رای دهندگان را بدست آورده و از آن علیه آمریکایی ها و ایجاد ناآرامی اجتماعی استفاده کنند که بیشتر این اطلاعات به راحتی قابل دسترسی است.

او در این باره در یک کنفرانس خبری گفت: این داده ها می تواند توسط عوامل خارجی در راستای تلاش برای انتقال اطلاعات در ثبت نام رای دهندگان مورد استفاده قرار گیرد که امیدوارند این امر موجب ایجاد سردرگمی و آشوب شده و اعتمادمان به دموکراسی آمریکایی را تضعیف کند.

او مدعی ایران در پشت پرده ارسال یکسری ایمل حقه بازانه با هدف ترساندن رای دهندگان و آسیب وارد کردن به رئیس جمهور ترامپ است.

بر اساس این گزارش، این ادعاها در حالی مطرح می شوند که مقامات وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرده اند پیروزی هر یکی از نامزدهای انتخاباتی آمریکا مزیتی برای ایران به همراه ندارد که بخواهد در فرایند آن مداخله کند و این یک موضوع با اهمیت داخلی برای آمریکا است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1456

به "ادعای عجیب یک مقام آمریکایی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای عجیب یک مقام آمریکایی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید