الهلال 3 ، پرسپولیس 0؛ وداع از آسیا با شکستی دور از انتظار

به گزارش مجله سفرنامه دبی، خبرگزاری خبرنگاران- پرسپولیس وداع تلخی با لیگ قهرمانان آسیا داشت.

الهلال 3 ، پرسپولیس 0؛ وداع از آسیا با شکستی دور از انتظار

به گزارش خبرنگاران، پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 3 بر 0 الهلال عربستان به پایان رسید تا آبی های عربستان با نمایشی شایسته راهی نیمه نهایی شوند و پرسپولیس در این مرحله با جام خداحافظی کند. سالم الدوساری گل نخست الهلال را در نیمه نخست به ثمر رساند و در نیمه دوم هم گومیس دو گل زد و اختلاف را به سه گل رساند.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیامک نعمتی(از دقیقه 66 شیری)، فرشاد فرجی، سیدجلال حسینی، سعید آقایی، میلاد سرلک، رضا اسدی(از دقیقه 46 پهلوان)، امید عالیشاه، مهدی ترابی(از دقیقه 78 شریفی)، وحید امیری (از دقیقه 60 عبدی)، عیسی آل کثیر (از دقیقه 78 پاکدل)

ترکیب الهلال: عبدالله المعیوف، البریک، جانگ، البلیهی، ناصر الدوسری، محمد کنو، سلمان الفرج، سالم الدوسری، ماتئوس پریرا، موسی مارگا و گومیس (از دقیقه 75 گومیس)

حریف پر ستاره پرسپولیس در راه صعود به نیمه نهایی که در مرحله قبل استقلال را شکست داده بود در نیمه اول نمایش بهتری از خود ارائه کرد و با یک گل کار را به سود خود به پایان رساند. پرسپولیس در نیمه دوم پیش از اینکه برنامه های خود برای جبران گل خورده را شروع کند، دروازه اش را برای بار دوم در دقیقه 50 باز شده دید تا کار سخت تر شود. الهلال در میان تشویق بی امان هوادارانش که از دقیقه یک تا پایان مسابقه ادامه داشت گل سوم را هم به ثمر رساند و با حفظ همین نتیجه، 3-0 بر پرسپولیس غلبه کرده و حریف النصر در نیمه نهایی شد.

شرح گل ها:

الهلال 1 - پرسپولیس 0 (سالم الدوساری 27): سالم الدوساری در سمت چپ، پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و پس از یک حرکت در عرض با شوتی غیرقابل مهار دروازه لک را هدف گرفته و گل اول تیمش را به ثمر رساند.

الهلال 2 - پرسپولیس 0 (بافتیمبی گومیس 50): ماتیوس پریرا از سمت چپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و با پاس در عرضی خطرناک توپ را به گومیس رساند که در دهانه دروازه منتظر بود. مهاجم فرانسوی الهلال کار سختی برای گل کل توپ نداشت و نتیجه را دو بر صفر کرد.

الهلال 3 - پرسپولیس 0 (بافتیمبی گومیس 70): پریرا روی یک همکاری سریع و بی نقص با الدوساری با لک تک به تک شد. روی پاس هوشمندانه این بازیکن به گومیس، گل سوم الهلال به ثمر رسید.

لحظات حساس:

دقیقه 3: ارسال خطرناک پریرا از روی ضربه آزاد را حامد لک به خوبی با مشت از مقابل دروازه پرسپولیس دور کرد.

دقیقه 7: حرکت در عرض و شوت زمینی الدوساری از پشت محوطه جریمه بعد از اصابت به پای بازیکن پرسپولیس به تیرک دروازه برخورد کرده و راهی کرنر شد.

دقیقه 8: سالم که روی ارسال کرنر از سمت راست در تیر مخالف جایگیری کرده بود، ارسال بلند هم تیمی اش را کنترل کرده و ضربه خطرناکی را روانه دروازه لک کرد. ضربه او اما از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 11: گومیس در داخل محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و در حالی که می رفت با یک چرخش زیبا دروازه را باز کند با سد محکم فاز دفاعی پرسپولیس متشکل از لک و مدافعان این تیم روبرو شد.

دقیقه 12: روی ارسال خطرناک بازیکن الهلال از سمت راست، گومیس با جایگیری خوب می رفت دروازه را باز کند اما فرشاد فرجی با تکلی عالی دروازه را نجات داد تا توپ به مهاجم حریف نرسد.

دقیقه 19: پرتاب اوت بلند وحید امیری با ضربه سر خطرناک رضا اسدی همراه بود؛ این ضربه را دروازه بان الهلال با نوک انگشتانش راهی کرنر کرد.

دقیقه 34: پریرا روی اشتباه بازیکنان پرسپولیس در میانه های میدان صاحب توپ شد و بعد از پیمودن یک راستا نسبتا طولانی با ضربه ای نه چندان دقیقه دروازه را هدف گرفت؛ این ضربه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 35: عیسی آل کثیر از سمت راست وارد محوطه جریمه الهلال شد و در شرایطی که زاویه شوت ایده آلی نداشت با تمام توان به توپ ضربه زد، عبدالله المعیوف این ضربه را به خوبی مهار کرد.

دقیقه 37: شوت زیبای پریرا از روی ضربه آزاد بعد از برخورد به سعید آقایی به طرز خطرناکی از بالای دروازه راهی کرنر شد.

دقیقه 49: عیسی آل کثیر با یک چرخش زیبا از پشت محوطه جریمه یک شوت خطرناک را راهی دروازه الهلال کرد؛ این ضربه از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 55: سالم الدوساری روی یک پاس در عمق زیبا با حامد لک تک به تک شد و پس از دریبل او از زاویه بسته اقدام به شوت زدن کرد؛ شوت او راهی به دروازه نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 67: شوت والی سالم روی یک ارسال از سمت چپ را حامل لک با عکس العملی بسیار زیبا مهار کرد.

دقیقه 68: شوت گومیس در داخل محوطه جریمه در حالی که می رفت به طرز خطرناکی دروازه لک را تهدید کند، با برخورد به جلال حسینی بلوکه شد.

دقیقه 76: شوت روی پای خطرناک ماتیوس پریرا از پشت محوطه جریمه در حالی که واکنش لک را به همراه داشت، از کنار دروازه زوزه کشان راهی اوت شد.

دقیقه 79: شوت زمینی مارگا از سمت راست محوطه جریمه را حامد لک در اختیار گرفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2030

به "الهلال 3 ، پرسپولیس 0؛ وداع از آسیا با شکستی دور از انتظار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهلال 3 ، پرسپولیس 0؛ وداع از آسیا با شکستی دور از انتظار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید